3.972
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Kastamonu iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,8.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenpazar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 3972 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,8.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Kastamonu (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Şenpazar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.426 | %86,8 | AKP | %37,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.426 | %86,8 | AKP | %35,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.972 | %82,0 | AKP | %35,1 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 3.639 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.638 | %82,4 | AKP | %53,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.638 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.359 | %82,3 | AKP | %69,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.359 | %82,3 | AKP | %60,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.250 | %85,0 | AKP | %60,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.859 | %79,9 | AKP | %64,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.859 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.805 | %76,4 | EVET | %73,3 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.728 | %78,4 | AKP | %64,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 3.775 | %80,0 | AKP | %55,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 3.862 | %74,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.277 | %89,7 | AKP | %53,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.277 | %89,7 | AKP | %50,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 3.951 | %85,8 | AKP | %55,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.013 | %80,0 | AKP | %60,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 4.126 | %80,6 | EVET | %67,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.204 | %88,5 | AKP | %51,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.204 | %88,4 | AKP | %50,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 4.032 | %87,0 | AKP | %54,7 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 3.947 | %69,8 | EVET | %75,7 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 4.006 | %78,6 | AKP | %44,6 |
Şenpazar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 3.972 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 3.638 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 4.250 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 3.859 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 3.805 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 3.775 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 3.951 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 4.013 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 4.126 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 4.032 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 3.947 |