Çınar · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇınar ilçesi
%64,8
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
34.369 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çınar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %64,8 ile birinci; 34.369 geçerli oy, katılım %81,3.
Çınar
Kayıtlı seçmen 43.549 · Oy kullanan 35.390 (katılım %81,3) · Geçerli 34.369 · Geçersiz 1.021
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22.268 | %64,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.761 | %34,2 |
| Sinan Oğan | 235 | %0,7 |
| Muharrem İnce | 105 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktepe Mah. | 1 | 67 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,9 |
| Akçomak Mah. | 1 | 196 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Alabaş Mah. | 2 | 744 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,0 |
| Alancık Mah. | 1 | 188 | %69,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Altınakar Mah. | 1 | 132 | %92,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Arafat Mah. | 1 | 144 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Avdalı Mah. | 2 | 392 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Ayveri Mah. | 2 | 693 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 |
| Ağaçsever Mah. | 2 | 733 | %74,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 |
| Aşağı Mollaali Mah. | 1 | 129 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 |
| Aşağıkonak Mah. | 4 | 1.171 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Ballıbaba Mah. | 1 | 222 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Bayırkonağı Mah. | 1 | 337 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Bağacık Mah. | 2 | 598 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 |
| Başaklı Mah. | 3 | 1.069 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Başalan Mah. | 3 | 881 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Belenli Mah. | 1 | 268 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Bellitaş Mah. | 1 | 355 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Beneklitaş Mah. | 2 | 401 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,3 |
| Beşpınar Mah. | 3 | 905 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Bozçalı Mah. | 1 | 192 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,4 |
| Boğazören Mah. | 2 | 458 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Bulutçeker Mah. | 2 | 529 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 |
| Bilmece Mah. | 1 | 111 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Bira Mehmet Ağa Mah. | 1 | 106 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.203 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,6 |
| Demirölçek Mah. | 1 | 282 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Düzova Mah. | 2 | 408 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Düğrük Mah. | 1 | 304 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,5 |
| Dikmencik Mah. | 1 | 30 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |
| Dişlibaşak Mah. | 2 | 418 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Ekinveren Mah. | 1 | 89 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Eski Mah. | 2 | 595 | %81,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.415 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,2 |
| Filizören Mah. | 1 | 192 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,1 |
| Gazi Mah. | 3 | 928 | %80,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,3 |
| Göktepe Mah. | 2 | 531 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Görece Mah. | 1 | 304 | %69,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |
| Gümüştaş Mah. | 2 | 596 | %75,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Gürses Mah. | 1 | 29 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Halıören Mah. | 2 | 395 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Halkapınar Mah. | 1 | 306 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Harabe Mah. | 1 | 215 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Hasköy Mah. | 1 | 166 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Höyükdibi Mah. | 1 | 145 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Karababa Mah. | 1 | 359 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,5 |
| Karabudak Mah. | 2 | 402 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Karalar Mah. | 1 | 103 | %104,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Karasungur Mah. | 4 | 1.178 | %71,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,5 |
| Karaçevre Mah. | 3 | 1.075 | %81,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Kazıktepe Mah. | 1 | 56 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Kılıçkaya Mah. | 3 | 1.013 | %52,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 |
| Kırkağaç Mah. | 1 | 141 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 |
| Kubacık Mah. | 1 | 165 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Kuruyazı Mah. | 1 | 279 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 |
| Kutluk Mah. | 1 | 76 | %63,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Kuyuluhöyük Mah. | 1 | 186 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Köksalan Mah. | 1 | 143 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Kürekli Mah. | 1 | 218 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Leblebitaş Mah. | 3 | 795 | %58,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 |
| Meydanköy Mah. | 1 | 231 | %82,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Muratcık Mah. | 1 | 212 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Ortaşar Mah. | 2 | 616 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Ovabağ Mah. | 2 | 659 | %71,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Pembeviran Mah. | 1 | 242 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Selyazı Mah. | 1 | 79 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,8 |
| Sevindik Mah. | 2 | 712 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,4 |
| Sırımkeser Mah. | 1 | 323 | %81,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Solmaz Mah. | 1 | 208 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,7 |
| Soğansuyu Mah. | 1 | 262 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Sürendal Mah. | 1 | 379 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,9 |
| Taşhelvası Mah. | 1 | 208 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Tekkaynak Mah. | 1 | 62 | %104,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 |
| Toraman Mah. | 1 | 192 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Tilver Mah. | 1 | 210 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Yaprakbaşı Mah. | 3 | 1.003 | %71,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 |
| Yarımkaş Mah. | 1 | 347 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,6 |
| Yazçiçeği Mah. | 2 | 412 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.569 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Yeşil Mah. | 2 | 591 | %79,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Yeşilbağ Mah. | 2 | 567 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,3 |
| Yeşiltaş Mah. | 1 | 365 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Yıllarca Mah. | 2 | 629 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Yukarıortaören Mah. | 1 | 289 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,6 |
| Yuvacık Mah. | 3 | 990 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Çakırkaya Mah. | 2 | 587 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Çakırtutmaz Mah. | 1 | 115 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Çataltarla Mah. | 1 | 56 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Çatmadal Mah. | 1 | 259 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 |
| Çeltikaltı Mah. | 1 | 51 | %109,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,1 |
| Çınarköy Mah. | 2 | 573 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Çukurbaşı Mah. | 1 | 101 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Çömçeli Mah. | 3 | 945 | %71,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Öncülü Mah. | 1 | 106 | %103,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Özgider Mah. | 1 | 207 | %73,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Özyar Mah. | 1 | 194 | %74,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| İnanöz Mah. | 2 | 542 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| İncirtepe Mah. | 1 | 183 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Şekerören Mah. | 1 | 83 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,8 |
| Şeyhçoban Mah. | 1 | 112 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Şükürlü Mah. | 1 | 317 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |