Buca · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıBuca ilçesi
%65,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
334.414 geçerli oy · katılım %85,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buca ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %65,2 ile birinci; 334.414 geçerli oy, katılım %85,7.
Buca
Kayıtlı seçmen 393.997 · Oy kullanan 337.505 (katılım %85,7) · Geçerli 334.414 · Geçersiz 3.091
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 217.897 | %65,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 116.517 | %34,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 3 | 1.057 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Adatepe Mah. | 38 | 14.004 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Akıncılar Mah. | 25 | 9.077 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Atatürk Mah. | 40 | 14.677 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Aydoğdu Mah. | 19 | 6.978 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Barış Mah. | 29 | 10.765 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| Belenbaşı Mah. | 4 | 1.154 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Buca Koop Mah. | 40 | 15.017 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.507 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 235 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Dumlupınar Mah. | 9 | 3.155 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Dicle Mah. | 13 | 4.835 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Efeler Mah. | 42 | 15.749 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Fırat Mah. | 44 | 16.063 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Gaziler Mah. | 13 | 4.786 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Göksu Mah. | 57 | 21.270 | %83,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 |
| Güven Mah. | 15 | 5.516 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Hürriyet Mah. | 31 | 11.702 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,6 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 676 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,0 |
| Karanfil Mah. | 9 | 3.206 | %86,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,9 |
| Kaynaklar Merkez Mah. | 4 | 1.232 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Kırklar Mah. | 7 | 1.378 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| Kozağaç Mah. | 45 | 16.728 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,7 |
| Kuruçeşme Mah. | 33 | 12.284 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 |
| Laleli Mah. | 16 | 5.752 | %85,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Menderes Mah. | 30 | 10.940 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 |
| Murathan Mah. | 8 | 2.999 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,9 |
| Mustafa Kemal Mah. | 39 | 14.564 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,9 |
| Seyhan Mah. | 6 | 2.075 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Ufuk Mah. | 36 | 13.120 | %84,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Vali Rahmi Bey Mah. | 19 | 6.911 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Yaylacık Mah. | 38 | 13.731 | %85,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Yenigün Mah. | 45 | 16.550 | %86,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Yeşilbağlar Mah. | 38 | 14.081 | %82,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Yıldız Mah. | 50 | 18.332 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,1 |
| Yıldızlar Mah. | 2 | 464 | %83,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Yiğitler Mah. | 31 | 11.566 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 |
| Zafer Mah. | 3 | 1.076 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Çaldıran Mah. | 8 | 2.897 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 |
| Çamlık Mah. | 20 | 7.372 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Çamlıkule Mah. | 44 | 16.166 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,7 |
| Çamlıpınar Mah. | 24 | 8.935 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,7 |
| Çağdaş Mah. | 6 | 1.983 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| İnkılap Mah. | 21 | 7.831 | %87,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 |
| İnönü Mah. | 39 | 14.187 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| İzkent Mah. | 11 | 4.132 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Şirinkapı Mah. | 9 | 3.282 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,5 |