Çınar · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıÇınar ilçesi
%63,1
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
31.891 geçerli oy · katılım %74,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çınar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %63,1 ile birinci; 31.891 geçerli oy, katılım %74,5.
Çınar
Kayıtlı seçmen 43.590 · Oy kullanan 32.488 (katılım %74,5) · Geçerli 31.891 · Geçersiz 597
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20.137 | %63,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.754 | %36,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktepe Mah. | 1 | 67 | %94,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| Akçomak Mah. | 1 | 196 | %82,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Alabaş Mah. | 2 | 744 | %83,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Alancık Mah. | 1 | 189 | %63,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Altınakar Mah. | 1 | 132 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Arafat Mah. | 1 | 144 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,8 |
| Avdalı Mah. | 2 | 392 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,1 |
| Ayveri Mah. | 2 | 693 | %61,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Ağaçsever Mah. | 2 | 734 | %67,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Aşağı Mollaali Mah. | 1 | 129 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Aşağıkonak Mah. | 4 | 1.172 | %85,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Ballıbaba Mah. | 1 | 223 | %83,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Bayırkonağı Mah. | 1 | 337 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,4 |
| Bağacık Mah. | 2 | 598 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 |
| Başaklı Mah. | 3 | 1.070 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Başalan Mah. | 3 | 884 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Belenli Mah. | 1 | 268 | %80,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Bellitaş Mah. | 1 | 355 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Beneklitaş Mah. | 2 | 403 | %81,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 |
| Beşpınar Mah. | 3 | 906 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,6 |
| Bozçalı Mah. | 1 | 192 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Boğazören Mah. | 2 | 459 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,8 |
| Bulutçeker Mah. | 2 | 529 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,7 |
| Bilmece Mah. | 1 | 111 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Bira Mehmet Ağa Mah. | 1 | 106 | %76,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.206 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| Demirölçek Mah. | 1 | 283 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Düzova Mah. | 2 | 408 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,9 |
| Düğrük Mah. | 1 | 304 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,5 |
| Dikmencik Mah. | 1 | 30 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Dişlibaşak Mah. | 2 | 418 | %56,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Ekinveren Mah. | 1 | 89 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Eski Mah. | 2 | 595 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.416 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Filizören Mah. | 1 | 192 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,8 |
| Gazi Mah. | 3 | 930 | %75,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Göktepe Mah. | 2 | 531 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Görece Mah. | 1 | 304 | %68,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Gümüştaş Mah. | 2 | 596 | %71,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Gürses Mah. | 1 | 29 | %69,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Halıören Mah. | 2 | 397 | %67,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,2 |
| Halkapınar Mah. | 1 | 307 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Harabe Mah. | 1 | 217 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,3 |
| Hasköy Mah. | 1 | 166 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,1 |
| Höyükdibi Mah. | 1 | 145 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Karababa Mah. | 1 | 360 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 |
| Karabudak Mah. | 2 | 402 | %79,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Karalar Mah. | 1 | 103 | %102,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 |
| Karasungur Mah. | 4 | 1.178 | %62,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 |
| Karaçevre Mah. | 3 | 1.075 | %67,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,2 |
| Kazıktepe Mah. | 1 | 56 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 |
| Kılıçkaya Mah. | 3 | 1.013 | %46,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 |
| Kırkağaç Mah. | 1 | 141 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Kubacık Mah. | 1 | 165 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Kuruyazı Mah. | 1 | 279 | %81,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Kutluk Mah. | 1 | 76 | %61,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Kuyuluhöyük Mah. | 1 | 186 | %101,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,6 |
| Köksalan Mah. | 1 | 143 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Kürekli Mah. | 1 | 218 | %74,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Leblebitaş Mah. | 3 | 796 | %51,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Meydanköy Mah. | 1 | 231 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,2 |
| Muratcık Mah. | 1 | 212 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Ortaşar Mah. | 2 | 616 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,7 |
| Ovabağ Mah. | 2 | 659 | %59,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Pembeviran Mah. | 1 | 242 | %64,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Selyazı Mah. | 1 | 79 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Sevindik Mah. | 2 | 712 | %53,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Sırımkeser Mah. | 1 | 323 | %60,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Solmaz Mah. | 1 | 208 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Soğansuyu Mah. | 1 | 263 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,7 |
| Sürendal Mah. | 1 | 379 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Taşhelvası Mah. | 1 | 208 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Tekkaynak Mah. | 1 | 62 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Toraman Mah. | 1 | 192 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,2 |
| Tilver Mah. | 1 | 210 | %82,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 |
| Yaprakbaşı Mah. | 3 | 1.005 | %58,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Yarımkaş Mah. | 1 | 348 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 |
| Yazçiçeği Mah. | 2 | 413 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.572 | %70,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,3 |
| Yeşil Mah. | 2 | 591 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Yeşilbağ Mah. | 2 | 567 | %55,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Yeşiltaş Mah. | 1 | 365 | %96,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,4 |
| Yıllarca Mah. | 2 | 631 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Yukarıortaören Mah. | 1 | 289 | %74,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Yuvacık Mah. | 3 | 991 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Çakırkaya Mah. | 2 | 588 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Çakırtutmaz Mah. | 1 | 115 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Çataltarla Mah. | 1 | 56 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Çatmadal Mah. | 1 | 259 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %99,2 |
| Çeltikaltı Mah. | 1 | 51 | %107,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,7 |
| Çınarköy Mah. | 2 | 573 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Çukurbaşı Mah. | 1 | 101 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 |
| Çömçeli Mah. | 3 | 945 | %45,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,0 |
| Öncülü Mah. | 1 | 107 | %99,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 |
| Özgider Mah. | 1 | 209 | %71,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,3 |
| Özyar Mah. | 1 | 194 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 |
| İnanöz Mah. | 2 | 542 | %68,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,4 |
| İncirtepe Mah. | 1 | 183 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,0 |
| Şekerören Mah. | 1 | 83 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Şeyhçoban Mah. | 1 | 112 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Şükürlü Mah. | 1 | 317 | %79,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 |