%48,8
AK PARTİ birinci
12.838 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Araç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %48,8 ile birinci; 12.838 geçerli oy, katılım %89,5.
Kayıtlı seçmen 15.285 · Oy kullanan 13.681 (katılım %89,5) · Geçerli 12.838 · Geçersiz 843
Araç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.262 | %48,8 |
| MHP | 3.821 | %29,8 |
| İYİ | 2.222 | %17,3 |
| DSP | 256 | %2,0 |
| SAADET | 161 | %1,3 |
| BBP | 116 | %0,9 |
Seçilenler
- Süleyman Yazkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sadık Küçükgüzel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Araç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahatlar Köyü | 1 | 74 | %85,1 | MHP | %47,5 |
| Akgeçit Köyü | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %51,7 |
| Akıncılar Köyü | 1 | 158 | %90,5 | AKP | %77,5 |
| Aksu Köyü | 1 | 50 | %100,0 | AKP | %53,2 |
| Aktaş Köyü | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %58,2 |
| Alakaya Köyü | 1 | 53 | %77,4 | MHP | %68,3 |
| Alınören Köyü | 1 | 99 | %92,9 | AKP | %75,6 |
| Avlacık Köyü | 1 | 81 | %76,5 | AKP | %75,8 |
| Avlağıçayırı Köyü | 1 | 92 | %80,4 | AKP | %32,9 |
| Aşağıılıpınar Köyü | 1 | 47 | %95,7 | MHP | %50,0 |
| Aşağıoba Köyü | 1 | 61 | %80,3 | AKP | %63,3 |
| Aşağıyazı Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %46,3 |
| Aşağıçobanözü Köyü | 1 | 106 | %92,5 | AKP | %45,7 |
| Aşağıikizören Köyü | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %71,4 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 129 | %89,9 | AKP | %60,6 |
| Balçıkhisar Köyü | 1 | 164 | %81,1 | MHP | %65,6 |
| Başköy | 1 | 112 | %95,5 | AKP | %38,6 |
| Bektüre Köyü | 1 | 165 | %93,9 | AKP | %65,0 |
| Belen Köyü | 1 | 73 | %98,6 | MHP | %58,8 |
| Belkavak Köyü | 1 | 114 | %93,9 | AKP | %67,0 |
| Buğdam Köyü | 1 | 75 | %98,7 | AKP | %36,4 |
| Celepler Köyü | 1 | 77 | %90,9 | AKP | %41,7 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 80 | %98,8 | AKP | %60,3 |
| Damla Köyü | 1 | 64 | %96,9 | MHP | %49,1 |
| Deretepe Köyü | 1 | 130 | %93,1 | AKP | %43,5 |
| Dereçatı Köyü | 1 | 138 | %89,1 | AKP | %34,2 |
| Değirmençay Köyü | 1 | 15 | %80,0 | AKP | %63,6 |
| Doruk Köyü | 1 | 27 | %100,0 | AKP | %63,0 |
| Doğanca Köyü | 1 | 23 | %100,0 | İYİ | %45,5 |
| Doğanpınar Köyü | 1 | 27 | %63,0 | AKP | %64,7 |
| Ekinözü Köyü | 1 | 66 | %78,8 | AKP | %57,7 |
| Erekli Köyü | 1 | 54 | %90,7 | MHP | %48,8 |
| Eskiiğdir Köyü | 1 | 61 | %90,2 | MHP | %68,5 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 41 | %92,7 | AKP | %55,3 |
| Gemi Köyü | 1 | 65 | %96,9 | AKP | %46,4 |
| Gergen Köyü | 1 | 67 | %95,5 | MHP | %45,2 |
| Gökçesu Köyü | 1 | 44 | %102,3 | MHP | %35,7 |
| Gökçeçat Köyü | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %60,5 |
| Gölcük Köyü | 1 | 34 | %79,4 | AKP | %59,3 |
| Gülükler Köyü | 1 | 84 | %100,0 | MHP | %53,2 |
| Güzelce Köyü | 1 | 34 | %88,2 | AKP | %46,7 |
| Güzlük Köyü | 1 | 75 | %77,3 | AKP | %86,0 |
| Haliloba Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %48,4 |
| Hanözü Köyü | 1 | 108 | %92,6 | MHP | %51,6 |
| Hatipköy | 1 | 74 | %94,6 | AKP | %70,7 |
| Huruçören Köyü | 1 | 99 | %78,8 | İYİ | %39,0 |
| Karacalar Köyü | 1 | 100 | %80,0 | AKP | %65,4 |
| Karacık Köyü | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %80,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 110 | %86,4 | AKP | %50,0 |
| Karcılar Köyü | 1 | 92 | %81,5 | MHP | %44,6 |
| Kavacık Köyü | 1 | 29 | %93,1 | AKP | %59,3 |
| Kavak Köyü | 1 | 82 | %64,6 | AKP | %72,9 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 83 | %100,0 | AKP | %44,3 |
| Kayaboğazı Köyü | 1 | 112 | %92,9 | MHP | %54,6 |
| Kayaören Köyü | 1 | 27 | %96,3 | AKP | %65,4 |
| Kemerler Köyü | 1 | 30 | %80,0 | AKP | %75,0 |
| Kıyan Köyü | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %55,8 |
| Kıyıdibi Köyü | 1 | 54 | %98,2 | MHP | %47,2 |
| Kızılsaray Köyü | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %50,9 |
| Kızılören Köyü | 1 | 69 | %95,7 | MHP | %54,0 |
| Kışlaköy | 1 | 88 | %85,2 | AKP | %60,8 |
| Kovanlı Köyü | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %69,7 |
| Köklüdere Köyü | 1 | 136 | %91,9 | AKP | %89,3 |
| Köklüyurt Köyü | 1 | 73 | %91,8 | AKP | %45,9 |
| Köseköy | 1 | 149 | %97,3 | AKP | %48,6 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 75 | %94,7 | AKP | %63,2 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 69 | %105,8 | AKP | %40,3 |
| Muratlı Köyü | 1 | 53 | %69,8 | AKP | %52,9 |
| Müslimler Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %44,9 |
| Okluk Köyü | 1 | 68 | %79,4 | AKP | %83,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 72 | %83,3 | AKP | %44,1 |
| Olucak Köyü | 1 | 50 | %100,0 | İYİ | %43,8 |
| Oycalı Köyü | 1 | 139 | %88,5 | AKP | %58,2 |
| Palazlar Köyü | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %44,1 |
| Pelitören Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %49,1 |
| Pınarören Köyü | 1 | 106 | %90,6 | AKP | %49,5 |
| Recepbey Köyü | 1 | 63 | %87,3 | MHP | %51,1 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %54,1 |
| Samatlar Köyü | 1 | 61 | %98,4 | MHP | %69,1 |
| Sarıhacı Köyü | 1 | 51 | %60,8 | AKP | %76,7 |
| Sarpun Köyü | 1 | 154 | %97,4 | AKP | %44,1 |
| Serdar Köyü | 1 | 159 | %94,3 | MHP | %41,5 |
| Sıragömü Köyü | 1 | 103 | %91,3 | AKP | %52,9 |
| Sofçular Köyü | 1 | 106 | %86,8 | AKP | %44,3 |
| Susuz Köyü | 1 | 190 | %90,0 | AKP | %73,4 |
| Sümenler Köyü | 1 | 44 | %84,1 | AKP | %81,1 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 110 | %78,2 | AKP | %66,7 |
| Tavşanlı Köyü | 1 | 98 | %94,9 | AKP | %69,0 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 50 | %92,0 | MHP | %43,9 |
| Tellikoz Köyü | 1 | 80 | %88,8 | AKP | %60,3 |
| Terke Köyü | 1 | 149 | %92,6 | AKP | %40,3 |
| Tokatlı Köyü | 1 | 74 | %89,2 | AKP | %53,2 |
| Toygaören Köyü | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %45,6 |
| Tuzaklı Köyü | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %40,0 |
| Uğurköy | 1 | 63 | %79,4 | MHP | %62,0 |
| Yeni Mah. | 3 | 917 | %88,0 | AKP | %42,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 121 | %91,7 | AKP | %46,7 |
| Yeşil Mah. | 4 | 1.076 | %89,4 | AKP | %37,2 |
| Yeşilova Köyü | 2 | 484 | %97,1 | AKP | %66,9 |
| Yukarıaraç Mah. | 4 | 1.262 | %86,1 | AKP | %42,5 |
| Yukarıgüney Köyü | 1 | 91 | %87,9 | AKP | %42,3 |
| Yukarıılıpınar Köyü | 1 | 121 | %88,4 | AKP | %73,1 |
| Yukarıoba Köyü | 1 | 63 | %82,5 | AKP | %65,4 |
| Yukarıyazı Köyü | 1 | 51 | %105,9 | İYİ | %41,7 |
| Yukarıçobanözü Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %50,0 |
| Yukarıikizören Köyü | 1 | 20 | %100,0 | MHP | %47,4 |
| Yurttepe Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %44,8 |
| Çalköy | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %52,5 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 47 | %83,0 | AKP | %39,5 |
| Çavuşköy | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %67,5 |
| Çay Mah. | 2 | 590 | %92,2 | AKP | %52,3 |
| Çaykaşı Köyü | 1 | 129 | %84,5 | MHP | %52,4 |
| Çerçiler Köyü | 1 | 31 | %103,2 | AKP | %80,0 |
| Çubukludere Köyü | 1 | 78 | %92,3 | MHP | %48,6 |
| Çukurpelit Köyü | 1 | 79 | %98,7 | AKP | %51,3 |
| Ömersin Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %50,0 |
| Özbel Köyü | 1 | 44 | %97,7 | AKP | %57,1 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 15 | %106,7 | AKP | %56,3 |
| İhsanlı Köyü | 1 | 63 | %100,0 | AKP | %55,6 |
| İnönü Mah. | 2 | 628 | %84,9 | AKP | %51,8 |
| İğdir Köyü | 4 | 1.102 | %84,1 | MHP | %48,8 |
| İğdirkışla Köyü | 1 | 43 | %86,1 | AKP | %45,7 |
| Şehrimanlar Köyü | 1 | 63 | %84,1 | MHP | %66,0 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 26 | %84,6 | AKP | %77,3 |
| Şiringüney Köyü | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %52,9 |