Buca · Belediye meclisi üyeliği
%47,3
CHP birinci
288.382 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buca ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %47,3 ile birinci; 288.382 geçerli oy, katılım %81,3.
Buca
Kayıtlı seçmen 365.061 · Oy kullanan 296.757 (katılım %81,3) · Geçerli 288.382 · Geçersiz 8.375
Seçilenler
- Serkan Kalmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Taner Kazanoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Barış Özreçber · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Solmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İlhan Dal · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Merve Doğan · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Burçin Kevser Tourchıan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Özkan Yorulmazbaş · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Fikret Aktaş · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- İsa Nezir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Uğur Aydın · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Ünal Ömür · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Züleyha Bingöl · CHP (Millet İttifakı) · listede 5. sıra
- Ekrem Gündoğdu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Haydar Karakoyun · CHP (Millet İttifakı) · listede 6. sıra
- Bekir Arnavut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Burcu Er Durmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 7. sıra
- Zilfi Kula · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Bülent Uygur · CHP (Millet İttifakı) · listede 8. sıra
- Hüseyin Paşaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Doğan Sarıkaya · CHP (Millet İttifakı) · listede 9. sıra
- Levent Cizmeli · CHP (Millet İttifakı) · listede 10. sıra
- Memduh Kaymaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Ali Yıldız · CHP (Millet İttifakı) · listede 11. sıra
- Mustafa İnce · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Filiz Meraklı · CHP (Millet İttifakı) · listede 12. sıra
- Abdurrahim Ertaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Ersin Eroğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 13. sıra
- Ziya Aksu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Eşref Çakır · CHP (Millet İttifakı) · listede 14. sıra
- İzzet Pilgir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Mehmet İnan Gülçek · CHP (Millet İttifakı) · listede 15. sıra
- Mustafa Kartal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Hüseyin Duyan · CHP (Millet İttifakı) · listede 16. sıra
- Mehmet Adıyaman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 15. sıra
- Gündüz Koçak · CHP (Millet İttifakı) · listede 17. sıra
- İbrahim Şengöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 16. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 Ekim Mah. | 3 | 886 | %88,9 | AKP | %58,0 |
| Adatepe Mah. | 33 | 11.083 | %77,1 | CHP | %47,7 |
| Akıncılar Mah. | 26 | 8.688 | %84,8 | CHP | %51,7 |
| Atatürk Mah. | 37 | 12.369 | %78,6 | CHP | %51,3 |
| Aydoğdu Mah. | 20 | 6.546 | %84,6 | CHP | %51,6 |
| Barış Mah. | 36 | 11.840 | %76,6 | CHP | %58,3 |
| Belenbaşı Mah. | 4 | 1.061 | %96,8 | AKP | %48,3 |
| Buca Koop Mah. | 41 | 14.029 | %82,2 | CHP | %56,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.581 | %86,5 | CHP | %55,1 |
| Doğancılar Mah. | 1 | 238 | %96,6 | AKP | %55,1 |
| Dumlupınar Mah. | 10 | 3.220 | %80,4 | CHP | %58,6 |
| Dicle Mah. | 14 | 4.644 | %83,7 | AKP | %50,2 |
| Efeler Mah. | 45 | 15.548 | %82,6 | CHP | %58,2 |
| Fırat Mah. | 44 | 15.131 | %79,1 | AKP | %48,6 |
| Gaziler Mah. | 14 | 4.692 | %84,5 | CHP | %50,4 |
| Göksu Mah. | 58 | 20.052 | %80,1 | AKP | %57,2 |
| Güven Mah. | 16 | 5.337 | %78,2 | CHP | %60,9 |
| Hürriyet Mah. | 32 | 10.524 | %81,6 | CHP | %53,5 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 562 | %91,6 | AKP | %59,3 |
| Karanfil Mah. | 10 | 3.320 | %84,3 | CHP | %52,5 |
| Kaynaklar Merkez Mah. | 3 | 1.002 | %94,0 | AKP | %72,2 |
| Kırklar Mah. | 5 | 861 | %72,8 | AKP | %54,7 |
| Kozağaç Mah. | 45 | 15.190 | %81,0 | CHP | %49,0 |
| Kuruçeşme Mah. | 28 | 9.596 | %78,0 | CHP | %57,3 |
| Laleli Mah. | 15 | 5.207 | %81,2 | CHP | %53,4 |
| Menderes Mah. | 30 | 10.285 | %82,6 | CHP | %59,3 |
| Murathan Mah. | 10 | 3.157 | %87,1 | CHP | %57,5 |
| Mustafa Kemal Mah. | 36 | 12.350 | %80,9 | AKP | %60,0 |
| Seyhan Mah. | 7 | 2.157 | %80,9 | AKP | %49,1 |
| Ufuk Mah. | 38 | 12.744 | %80,8 | AKP | %48,2 |
| Vali Rahmi Bey Mah. | 22 | 7.234 | %80,9 | CHP | %62,5 |
| Yaylacık Mah. | 36 | 12.082 | %81,2 | CHP | %47,0 |
| Yenigün Mah. | 44 | 14.915 | %81,6 | CHP | %47,0 |
| Yeşilbağlar Mah. | 38 | 13.145 | %80,4 | AKP | %50,8 |
| Yıldız Mah. | 50 | 16.920 | %80,4 | AKP | %45,7 |
| Yıldızlar Mah. | 2 | 416 | %91,6 | AKP | %82,3 |
| Yiğitler Mah. | 34 | 11.585 | %82,3 | CHP | %57,7 |
| Zafer Mah. | 3 | 1.046 | %87,2 | AKP | %42,6 |
| Çaldıran Mah. | 9 | 2.933 | %81,7 | AKP | %64,7 |
| Çamlık Mah. | 21 | 7.120 | %84,4 | AKP | %53,3 |
| Çamlıkule Mah. | 42 | 14.441 | %81,9 | AKP | %46,7 |
| Çamlıpınar Mah. | 25 | 8.153 | %80,3 | CHP | %44,5 |
| Çağdaş Mah. | 6 | 2.052 | %86,5 | CHP | %56,4 |
| İnkılap Mah. | 22 | 7.474 | %80,5 | CHP | %57,2 |
| İnönü Mah. | 38 | 12.431 | %81,8 | AKP | %56,8 |
| İzkent Mah. | 12 | 4.073 | %83,1 | CHP | %55,6 |
| Şirinkapı Mah. | 9 | 3.141 | %83,1 | CHP | %46,4 |