Meram · Belediye başkanı
%71,4
AK PARTİ birinci
187.272 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Meram ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %71,4 ile birinci; 187.272 geçerli oy, katılım %84,2.
Meram
Kayıtlı seçmen 230.573 · Oy kullanan 194.073 (katılım %84,2) · Geçerli 187.272 · Geçersiz 6.801
Seçilenler
- Mustafa Kavuş · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alakova Mah. | 20 | 6.953 | %84,4 | AKP | %76,8 |
| Alavardı Mah. | 36 | 12.460 | %82,8 | AKP | %64,7 |
| Alpaslan Mah. | 18 | 5.967 | %84,3 | AKP | %75,1 |
| Ali Ulvi Kurucu Mah. | 4 | 1.218 | %86,8 | AKP | %60,5 |
| Ateşbaz Veli Mah. | 10 | 3.178 | %83,0 | AKP | %67,5 |
| Ayanbey Mah. | 8 | 2.671 | %83,9 | AKP | %69,1 |
| Aydoğdu Mah. | 26 | 8.766 | %83,3 | AKP | %64,9 |
| Aymanas Mah. | 24 | 8.331 | %85,4 | AKP | %74,2 |
| Aşkan Mah. | 33 | 11.492 | %80,0 | AKP | %59,3 |
| Bahçeşehir Mah. | 23 | 7.548 | %86,2 | AKP | %77,9 |
| Bayat Mah. | 1 | 173 | %94,8 | AKP | %76,0 |
| Boruktolu Mah. | 2 | 665 | %85,7 | AKP | %85,6 |
| Botsa Mah. | 2 | 440 | %94,3 | AKP | %91,1 |
| Boyalı Mah. | 1 | 83 | %100,0 | AKP | %78,1 |
| Dere Mah. | 9 | 2.828 | %90,2 | AKP | %88,5 |
| Durunday Mah. | 7 | 2.277 | %84,7 | AKP | %71,9 |
| Erenkaya Mah. | 1 | 190 | %93,7 | AKP | %82,6 |
| Evliyatekke Mah. | 1 | 103 | %99,0 | AKP | %87,0 |
| Gödene Mah. | 27 | 9.337 | %81,8 | AKP | %76,0 |
| Hadimi Mah. | 21 | 7.339 | %86,5 | AKP | %77,9 |
| Harmancık Mah. | 18 | 6.041 | %87,9 | AKP | %74,3 |
| Hasanşeyh Mah. | 1 | 189 | %88,9 | AKP | %83,6 |
| Hatıp Mah. | 7 | 2.061 | %89,6 | AKP | %81,5 |
| Hatunsaray Mah. | 2 | 471 | %88,8 | AKP | %67,4 |
| Havzan Mah. | 43 | 14.541 | %82,4 | AKP | %56,8 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %90,1 |
| Karadiğin Mah. | 4 | 1.241 | %98,3 | AKP | %95,7 |
| Karadiğinderesi Mah. | 1 | 303 | %96,4 | AKP | %86,9 |
| Karahüyük Mah. | 12 | 3.880 | %88,0 | AKP | %77,5 |
| Kavak Mah. | 2 | 679 | %96,9 | AKP | %82,9 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 111 | %95,5 | AKP | %87,5 |
| Kayalı Mah. | 1 | 262 | %96,2 | AKP | %95,3 |
| Kayıhüyük Mah. | 1 | 297 | %96,6 | AKP | %70,8 |
| Kaşınhanı Mah. | 8 | 2.521 | %93,3 | AKP | %80,3 |
| Kızılören Mah. | 3 | 737 | %95,7 | AKP | %62,1 |
| Konevi Mah. | 21 | 7.187 | %77,9 | AKP | %44,7 |
| Kovanağzı Mah. | 26 | 8.996 | %85,0 | AKP | %79,2 |
| Kozağaç Mah. | 7 | 2.310 | %86,8 | AKP | %74,1 |
| Kumralı Mah. | 1 | 50 | %104,0 | AKP | %78,4 |
| Köyceğiz Mah. | 8 | 2.651 | %72,8 | AKP | %64,5 |
| Kilistra Mah. | 2 | 394 | %94,4 | AKP | %78,7 |
| Lalebahçe Mah. | 13 | 4.387 | %85,0 | AKP | %79,1 |
| Melikşah Mah. | 28 | 9.140 | %81,5 | AKP | %56,9 |
| Merkez-Sahibata Mah. | 17 | 5.601 | %73,1 | AKP | %62,7 |
| Osman Gazi Mah. | 11 | 3.520 | %82,6 | AKP | %78,9 |
| Pamukcu Mah. | 1 | 272 | %96,0 | AKP | %77,1 |
| Pirebi Mah. | 21 | 7.346 | %81,4 | AKP | %67,2 |
| Sadıklar Mah. | 1 | 119 | %95,0 | AKP | %94,2 |
| Sarıkız Mah. | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %84,6 |
| Sağlık Mah. | 2 | 432 | %91,0 | AKP | %91,1 |
| Sefaköy Mah. | 5 | 1.514 | %97,4 | AKP | %80,5 |
| Uluırmak Mah. | 25 | 8.331 | %83,8 | AKP | %73,9 |
| Uluğbey Mah. | 10 | 3.154 | %83,3 | AKP | %74,5 |
| Uzunharmanlar Mah. | 30 | 9.906 | %83,9 | AKP | %77,2 |
| Yaka Mah. | 10 | 3.345 | %82,9 | AKP | %71,1 |
| Yatağan Mah. | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %90,9 |
| Yaylapınar Mah. | 24 | 8.132 | %85,0 | AKP | %78,5 |
| Yenibahçe Mah. | 3 | 775 | %92,3 | AKP | %80,7 |
| Yenişehir Mah. | 22 | 7.250 | %86,0 | AKP | %77,5 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 348 | %94,8 | AKP | %93,6 |
| Yeşiltekke Mah. | 2 | 453 | %96,0 | AKP | %87,1 |
| Çarıklar Mah. | 3 | 768 | %94,8 | AKP | %84,1 |
| Çaybaşı Mah. | 14 | 4.611 | %83,1 | AKP | %70,9 |
| Çayırbağı Mah. | 5 | 1.554 | %91,8 | AKP | %90,5 |
| Çomaklar Mah. | 1 | 128 | %94,5 | AKP | %74,0 |
| Çomaklı Mah. | 4 | 1.310 | %93,7 | AKP | %85,8 |
| Çukurçimen Mah. | 1 | 266 | %97,4 | AKP | %94,8 |
| İkipınar Mah. | 1 | 83 | %91,6 | AKP | %97,3 |
| İnlice Mah. | 2 | 575 | %94,3 | AKP | %82,4 |