Karabağlar · Belediye başkanı
%54,0
CHP birinci
289.719 geçerli oy · katılım %82,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karabağlar ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %54,0 ile birinci; 289.719 geçerli oy, katılım %82,4.
Karabağlar
Kayıtlı seçmen 360.903 · Oy kullanan 297.189 (katılım %82,4) · Geçerli 289.719 · Geçersiz 7.470
Seçilenler
- Muhittin Selvitopu · CHP (Millet İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdi İpekçi Mah. | 15 | 4.927 | %83,5 | AKP | %48,8 |
| Adnan Süvari Mah. | 10 | 3.391 | %84,4 | CHP | %69,0 |
| Ali Fuat Cebesoy Mah. | 24 | 8.123 | %82,2 | AKP | %49,8 |
| Ali Fuat Erden Mah. | 5 | 1.569 | %84,0 | CHP | %64,5 |
| Arap Hasan Mah. | 24 | 8.198 | %81,8 | CHP | %75,1 |
| Aydın Mah. | 18 | 5.954 | %83,4 | AKP | %55,6 |
| Aşık Veysel Mah. | 6 | 1.651 | %83,7 | CHP | %49,9 |
| Bahar Mah. | 26 | 8.532 | %79,9 | CHP | %57,2 |
| Bahriye Üçok Mah. | 6 | 2.086 | %84,0 | AKP | %57,9 |
| Bahçelievler Mah. | 36 | 11.975 | %82,1 | CHP | %69,2 |
| Barış Mah. | 17 | 5.833 | %83,9 | AKP | %57,3 |
| Basın Sitesi Mah. | 42 | 13.702 | %83,4 | CHP | %75,6 |
| Bozyaka Mah. | 33 | 11.168 | %80,5 | AKP | %55,4 |
| Cennetoğlu Mah. | 10 | 3.240 | %81,4 | CHP | %49,9 |
| Cennetçeşme Mah. | 8 | 2.452 | %87,0 | AKP | %53,8 |
| Devrim Mah. | 16 | 5.426 | %85,9 | AKP | %59,7 |
| Doğanay Mah. | 26 | 8.868 | %79,5 | CHP | %63,2 |
| Esenlik Mah. | 19 | 6.311 | %80,7 | CHP | %61,8 |
| Esentepe Mah. | 17 | 5.605 | %84,1 | CHP | %81,4 |
| Esenyalı Mah. | 19 | 6.554 | %84,8 | CHP | %81,1 |
| Fahrettin Altay Mah. | 22 | 7.323 | %84,8 | CHP | %80,2 |
| Gazi Mah. | 10 | 3.153 | %84,6 | AKP | %56,0 |
| General Asım Gündüz Mah. | 4 | 1.316 | %79,9 | CHP | %56,3 |
| General Kazım Özalp Mah. | 11 | 3.633 | %83,8 | CHP | %62,8 |
| Gülyaka Mah. | 24 | 8.383 | %81,4 | CHP | %48,6 |
| Günaltay Mah. | 41 | 14.015 | %82,6 | AKP | %57,1 |
| Karabağlar Mah. | 18 | 6.019 | %81,2 | AKP | %51,3 |
| Kavacık Mah. | 2 | 592 | %91,6 | AKP | %66,3 |
| Kazım Karabekir Mah. | 28 | 9.258 | %82,0 | CHP | %54,6 |
| Kibar Mah. | 11 | 3.538 | %86,1 | AKP | %60,5 |
| Limontepe Mah. | 11 | 3.606 | %83,7 | CHP | %49,9 |
| Maliyeciler Mah. | 14 | 4.603 | %83,0 | CHP | %60,9 |
| Metin Oktay Mah. | 16 | 5.487 | %82,5 | CHP | %63,5 |
| Muammer Akar Mah. | 18 | 6.281 | %84,1 | CHP | %81,1 |
| Osman Aksüner Mah. | 2 | 622 | %81,4 | CHP | %48,5 |
| Peker Mah. | 23 | 7.951 | %81,5 | AKP | %62,3 |
| Poligon Mah. | 10 | 3.465 | %83,7 | CHP | %80,2 |
| Refet Bele Mah. | 25 | 8.565 | %81,8 | AKP | %51,6 |
| Reis Mah. | 23 | 7.992 | %79,6 | CHP | %61,7 |
| Salih Omurtak Mah. | 13 | 4.429 | %82,0 | AKP | %57,7 |
| Sarıyer Mah. | 19 | 6.625 | %79,7 | AKP | %52,4 |
| Selvili Mah. | 19 | 6.479 | %85,7 | AKP | %51,9 |
| Sevgi Mah. | 20 | 6.793 | %82,4 | AKP | %54,7 |
| Tahsin Yazıcı Mah. | 19 | 6.533 | %81,2 | CHP | %55,1 |
| Tırazlı Mah. | 1 | 134 | %85,8 | AKP | %69,4 |
| Umut Mah. | 22 | 7.394 | %80,5 | CHP | %49,4 |
| Uzundere Mah. | 7 | 2.335 | %89,1 | CHP | %71,8 |
| Uğur Mumcu Mah. | 19 | 6.472 | %82,8 | AKP | %57,5 |
| Vatan Mah. | 56 | 19.228 | %80,3 | CHP | %53,8 |
| Yaşar Kemal Mah. | 13 | 4.509 | %81,7 | AKP | %49,4 |
| Yunus Emre Mah. | 46 | 15.952 | %82,5 | AKP | %55,4 |
| Yurdoğlu Mah. | 23 | 7.443 | %84,3 | CHP | %59,3 |
| Yüzbaşı Şerafettin Mah. | 14 | 4.510 | %82,9 | AKP | %50,7 |
| Çalıkuşu Mah. | 27 | 8.787 | %80,1 | AKP | %48,9 |
| Özgür Mah. | 12 | 4.149 | %85,1 | AKP | %69,2 |
| Üçkuyular Mah. | 24 | 8.059 | %83,0 | CHP | %79,5 |
| İhsan Alyanak Mah. | 21 | 7.220 | %80,5 | AKP | %49,6 |
| Şehitler Mah. | 8 | 2.485 | %83,3 | AKP | %50,3 |