Karabağlar
İzmir iline bağlı ilçe
370.142
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İzmir iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,3.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karabağlar ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 370.142 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %76,3.
Bağlı olduğu seçim çevresi: İzmir 1. Bölge (28. Dönem'de 14 milletvekili).
Karabağlar seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 370.142 | %76,3 | CHP | %46,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 370.142 | %76,3 | CHP | %44,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 370.142 | %76,3 | CHP | %43,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 372.357 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 372.086 | %89,8 | CHP | %38,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 372.086 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 360.903 | %82,4 | CHP | %54,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 360.903 | %82,4 | CHP | %50,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 360.903 | %82,4 | CHP | %54,3 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 361.124 | %88,6 | CHP | %37,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 361.124 | %88,6 | Muharrem İnce | %49,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 359.911 | %88,6 | HAYIR | %64,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 356.089 | %87,7 | CHP | %41,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 355.128 | %86,8 | CHP | %40,1 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 350.441 | %77,0 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %53,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 350.945 | %89,5 | CHP | %42,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 350.945 | %89,5 | CHP | %42,5 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 350.945 | %89,6 | CHP | %44,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 339.918 | %87,4 | AKP | %42,4 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 335.534 | %77,2 | HAYIR | %57,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 321.011 | %83,1 | CHP | %44,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 321.011 | %83,1 | CHP | %44,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 321.647 | %83,1 | CHP | %44,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 321.647 | %83,2 | CHP | %51,0 |
Karabağlar seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 370.142 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 372.086 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 360.903 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 361.124 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 359.911 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 355.128 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 350.945 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 339.918 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 335.534 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 321.647 |