%58,3
AK PARTİ birinci
12.820 geçerli oy · katılım %88,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Araç ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %58,3 ile birinci; 12.820 geçerli oy, katılım %88,1.
Kayıtlı seçmen 15.078 · Oy kullanan 13.284 (katılım %88,1) · Geçerli 12.820 · Geçersiz 464
Araç Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.472 | %58,3 |
| CHP | 2.279 | %17,8 |
| MHP | 1.465 | %11,4 |
| İYİ | 1.163 | %9,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 136 | %1,1 |
| SAADET | 130 | %1,0 |
| VATAN | 67 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 46 | %0,4 |
| HDP | 35 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 27 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Araç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahatlar Köyü | 1 | 72 | %84,7 | AKP | %78,0 |
| Akgeçit Köyü | 1 | 113 | %91,2 | AKP | %65,4 |
| Akıncılar Köyü | 1 | 159 | %91,2 | AKP | %49,6 |
| Aksu Köyü | 1 | 50 | %92,0 | AKP | %72,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 72 | %86,1 | AKP | %62,3 |
| Alakaya Köyü | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %62,2 |
| Alınören Köyü | 1 | 102 | %74,5 | AKP | %57,4 |
| Avlacık Köyü | 1 | 71 | %87,3 | AKP | %63,3 |
| Avlağıçayırı Köyü | 1 | 91 | %93,4 | CHP | %40,2 |
| Aşağıılıpınar Köyü | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %67,4 |
| Aşağıoba Köyü | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %61,7 |
| Aşağıyazı Köyü | 1 | 37 | %81,1 | AKP | %42,9 |
| Aşağıçobanözü Köyü | 1 | 109 | %87,2 | AKP | %80,2 |
| Aşağıikizören Köyü | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %72,3 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 119 | %84,9 | AKP | %67,4 |
| Balçıkhisar Köyü | 1 | 155 | %83,9 | AKP | %48,8 |
| Başköy | 1 | 115 | %90,4 | CHP | %40,4 |
| Bektüre Köyü | 1 | 160 | %86,9 | AKP | %62,6 |
| Belen Köyü | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %75,0 |
| Belkavak Köyü | 1 | 121 | %89,3 | AKP | %89,8 |
| Buğdam Köyü | 1 | 71 | %93,0 | CHP | %41,4 |
| Celepler Köyü | 1 | 70 | %81,4 | AKP | %65,4 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %57,8 |
| Damla Köyü | 1 | 52 | %78,9 | AKP | %53,9 |
| Deretepe Köyü | 1 | 117 | %90,6 | AKP | %55,2 |
| Dereçatı Köyü | 1 | 138 | %79,7 | AKP | %55,2 |
| Değirmençay Köyü | 1 | 16 | %100,0 | AKP | %81,3 |
| Doruk Köyü | 1 | 21 | %104,8 | AKP | %72,7 |
| Doğanca Köyü | 1 | 18 | %88,9 | AKP | %31,3 |
| Doğanpınar Köyü | 1 | 26 | %100,0 | AKP | %73,1 |
| Ekinözü Köyü | 1 | 60 | %88,3 | AKP | %54,2 |
| Erekli Köyü | 1 | 54 | %88,9 | AKP | %79,2 |
| Eskiiğdir Köyü | 1 | 60 | %85,0 | AKP | %88,2 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %63,4 |
| Gemi Köyü | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %40,9 |
| Gergen Köyü | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Gökçesu Köyü | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %46,0 |
| Gökçeçat Köyü | 1 | 96 | %94,8 | AKP | %56,0 |
| Gölcük Köyü | 1 | 33 | %93,9 | AKP | %54,8 |
| Gülükler Köyü | 1 | 87 | %92,0 | AKP | %73,3 |
| Güzelce Köyü | 1 | 34 | %79,4 | AKP | %59,3 |
| Güzlük Köyü | 1 | 76 | %88,2 | AKP | %83,1 |
| Haliloba Köyü | 1 | 22 | %90,9 | AKP | %45,0 |
| Hanözü Köyü | 1 | 86 | %86,1 | AKP | %71,6 |
| Hatipköy | 1 | 86 | %87,2 | AKP | %77,8 |
| Huruçören Köyü | 1 | 96 | %83,3 | CHP | %42,3 |
| Karacalar Köyü | 1 | 101 | %89,1 | AKP | %85,4 |
| Karacık Köyü | 1 | 48 | %95,8 | AKP | %95,7 |
| Karakaya Köyü | 1 | 112 | %86,6 | AKP | %76,1 |
| Karcılar Köyü | 1 | 84 | %86,9 | AKP | %47,1 |
| Kavacık Köyü | 1 | 30 | %100,0 | AKP | %37,9 |
| Kavak Köyü | 1 | 81 | %85,2 | AKP | %89,7 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 74 | %94,6 | AKP | %64,7 |
| Kayaboğazı Köyü | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %66,3 |
| Kayaören Köyü | 1 | 25 | %88,0 | AKP | %77,3 |
| Kemerler Köyü | 1 | 30 | %106,7 | AKP | %76,7 |
| Kıyan Köyü | 1 | 118 | %89,0 | AKP | %74,0 |
| Kıyıdibi Köyü | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %70,0 |
| Kızılsaray Köyü | 1 | 72 | %91,7 | AKP | %47,7 |
| Kızılören Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %72,4 |
| Kışlaköy | 1 | 90 | %81,1 | AKP | %80,6 |
| Kovanlı Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %77,8 |
| Köklüdere Köyü | 1 | 135 | %94,1 | AKP | %87,1 |
| Köklüyurt Köyü | 1 | 71 | %91,6 | AKP | %71,4 |
| Köseköy | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %61,5 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 65 | %89,2 | AKP | %78,6 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %48,3 |
| Muratlı Köyü | 1 | 49 | %85,7 | AKP | %57,1 |
| Müslimler Köyü | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %58,5 |
| Okluk Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %85,7 |
| Okçular Köyü | 1 | 68 | %94,1 | AKP | %77,6 |
| Olucak Köyü | 1 | 48 | %97,9 | CHP | %60,5 |
| Oycalı Köyü | 1 | 142 | %86,6 | AKP | %83,1 |
| Palazlar Köyü | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %56,9 |
| Pelitören Köyü | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %52,2 |
| Pınarören Köyü | 1 | 98 | %84,7 | AKP | %78,8 |
| Recepbey Köyü | 1 | 67 | %85,1 | AKP | %70,9 |
| Saltuklu Köyü | 1 | 71 | %88,7 | AKP | %81,0 |
| Samatlar Köyü | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %67,7 |
| Sarıhacı Köyü | 1 | 46 | %82,6 | AKP | %75,7 |
| Sarpun Köyü | 1 | 159 | %86,2 | AKP | %69,2 |
| Serdar Köyü | 1 | 159 | %89,3 | AKP | %46,1 |
| Sıragömü Köyü | 1 | 102 | %89,2 | AKP | %51,1 |
| Sofçular Köyü | 1 | 98 | %86,7 | AKP | %54,9 |
| Susuz Köyü | 1 | 200 | %82,5 | AKP | %72,3 |
| Sümenler Köyü | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %86,8 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 124 | %89,5 | AKP | %45,3 |
| Tavşanlı Köyü | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %74,7 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 42 | %85,7 | AKP | %75,0 |
| Tellikoz Köyü | 1 | 79 | %84,8 | AKP | %52,2 |
| Terke Köyü | 1 | 146 | %78,8 | AKP | %71,7 |
| Tokatlı Köyü | 1 | 75 | %93,3 | AKP | %82,4 |
| Toygaören Köyü | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %29,3 |
| Tuzaklı Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %36,4 |
| Uğurköy | 1 | 63 | %87,3 | AKP | %81,8 |
| Yeni Mah. | 3 | 935 | %86,8 | AKP | %42,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 119 | %98,3 | AKP | %37,9 |
| Yeşil Mah. | 4 | 1.094 | %85,8 | CHP | %36,8 |
| Yeşilova Köyü | 2 | 468 | %96,8 | AKP | %96,4 |
| Yukarıaraç Mah. | 4 | 1.237 | %85,6 | AKP | %39,7 |
| Yukarıgüney Köyü | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %48,7 |
| Yukarıılıpınar Köyü | 1 | 118 | %83,9 | AKP | %82,1 |
| Yukarıoba Köyü | 1 | 65 | %87,7 | AKP | %72,7 |
| Yukarıyazı Köyü | 1 | 53 | %94,3 | AKP | %54,2 |
| Yukarıçobanözü Köyü | 1 | 59 | %88,1 | AKP | %70,6 |
| Yukarıikizören Köyü | 1 | 21 | %95,2 | AKP | %50,0 |
| Yurttepe Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %38,5 |
| Çalköy | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %44,4 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 45 | %82,2 | AKP | %75,0 |
| Çavuşköy | 1 | 106 | %93,4 | AKP | %69,6 |
| Çay Mah. | 2 | 569 | %85,4 | AKP | %57,1 |
| Çaykaşı Köyü | 1 | 119 | %87,4 | AKP | %69,7 |
| Çerçiler Köyü | 1 | 23 | %82,6 | AKP | %84,2 |
| Çubukludere Köyü | 1 | 83 | %89,2 | AKP | %79,5 |
| Çukurpelit Köyü | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %61,5 |
| Ömersin Köyü | 1 | 51 | %82,4 | AKP | %64,1 |
| Özbel Köyü | 1 | 41 | %95,1 | AKP | %29,0 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 13 | %107,7 | AKP | %78,6 |
| İhsanlı Köyü | 1 | 64 | %85,9 | AKP | %59,6 |
| İnönü Mah. | 2 | 622 | %85,9 | AKP | %51,9 |
| İğdir Köyü | 3 | 1.157 | %85,3 | AKP | %58,6 |
| İğdirkışla Köyü | 1 | 41 | %90,2 | AKP | %56,8 |
| Şehrimanlar Köyü | 1 | 61 | %88,5 | AKP | %43,1 |
| Şenyurt Köyü | 1 | 29 | %93,1 | AKP | %77,8 |
| Şiringüney Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %70,8 |