Mezitli · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMezitli ilçesi
%52,9
Muharrem İnce birinci
116.079 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mezitli ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %52,9 ile birinci; 116.079 geçerli oy, katılım %87,7.
Mezitli
Kayıtlı seçmen 134.212 · Oy kullanan 117.680 (katılım %87,7) · Geçerli 116.079 · Geçersiz 1.601
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 61.375 | %52,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 35.458 | %30,6 |
| Meral Akşener | 10.267 | %8,8 |
| Selahattin Demirtaş | 8.310 | %7,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 406 | %0,4 |
| Doğu Perinçek | 263 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 75.Yıl Mah. | 13 | 4.708 | %84,7 | Muharrem İnce | %53,4 |
| Akarca Mah. | 2 | 442 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 |
| Akdeniz Mah. | 41 | 15.208 | %86,3 | Muharrem İnce | %51,8 |
| Anayurt Mah. | 2 | 649 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Atatürk Mah. | 28 | 10.250 | %88,7 | Muharrem İnce | %56,9 |
| Bozön Mah. | 3 | 846 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 |
| Cemilli Mah. | 1 | 193 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.647 | %87,7 | Muharrem İnce | %52,7 |
| Davultepe Mah. | 4 | 1.378 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,0 |
| Demirışık Mah. | 1 | 215 | %86,1 | Muharrem İnce | %38,9 |
| Deniz Mah. | 14 | 4.982 | %82,6 | Muharrem İnce | %52,6 |
| Doğançay Mah. | 1 | 127 | %100,8 | Muharrem İnce | %53,5 |
| Doğlu Mah. | 2 | 437 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Esenbağlar Mah. | 1 | 319 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Eski Mezitli Mah. | 4 | 1.267 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Fatih Mah. | 17 | 6.326 | %87,8 | Muharrem İnce | %62,3 |
| Fındıkpınarı Mah. | 3 | 845 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 529 | %83,7 | Muharrem İnce | %60,7 |
| Kaleköy Mah. | 5 | 1.574 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Kocayer Mah. | 2 | 488 | %91,2 | Muharrem İnce | %41,8 |
| Kuyuluk Mah. | 3 | 815 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,1 |
| Kuzucu Mah. | 1 | 263 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Kuzucubelen Mah. | 2 | 423 | %84,4 | Muharrem İnce | %83,0 |
| Menderes Mah. | 49 | 18.069 | %88,2 | Muharrem İnce | %62,9 |
| Merkez Mah. | 47 | 17.446 | %87,6 | Muharrem İnce | %53,5 |
| Pelitkoyağı Mah. | 1 | 111 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Sarılar Mah. | 1 | 343 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Seymenli Mah. | 9 | 3.171 | %83,3 | Muharrem İnce | %49,7 |
| Takanlı Mah. | 1 | 292 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,8 |
| Tece Mah. | 3 | 849 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 |
| Tepeköy Mah. | 4 | 1.427 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Tol Mah. | 1 | 88 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Viranşehir Mah. | 35 | 13.066 | %88,0 | Muharrem İnce | %60,1 |
| Yeni Mah. | 45 | 16.839 | %88,4 | Muharrem İnce | %54,3 |
| Zeybekler Mah. | 1 | 135 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Çamlıca Mah. | 7 | 2.338 | %88,5 | Muharrem İnce | %46,1 |
| Çankaya Mah. | 6 | 1.980 | %89,5 | Muharrem İnce | %41,8 |
| Çevlik Mah. | 1 | 303 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| İstiklal Mah. | 9 | 3.095 | %85,6 | Muharrem İnce | %46,5 |
| Şahin Tepesi Mah. | 2 | 729 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |