314.652
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · İstanbul iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ataşehir ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 314.652 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %80,5.
Ataşehir seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 314.652 | %80,5 | CHP | %56,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 314.652 | %80,5 | CHP | %53,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 314.652 | %80,6 | CHP | %57,5 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 318.707 | %89,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 318.508 | %91,3 | CHP | %36,1 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 318.508 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 303.273 | %86,1 | CHP | %60,0 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 303.273 | %85,4 | CHP | %51,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 303.273 | %85,3 | CHP | %50,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 303.273 | %85,5 | CHP | %54,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 306.446 | %89,2 | AKP | %36,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 306.446 | %89,2 | Muharrem İnce | %45,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 308.248 | %90,2 | HAYIR | %57,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 301.461 | %89,2 | AKP | %43,6 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 298.105 | %87,2 | AKP | %37,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 289.990 | %73,9 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %48,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 291.049 | %90,7 | CHP | %49,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 291.049 | %90,7 | CHP | %47,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 291.049 | %91,0 | CHP | %47,8 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 271.073 | %87,5 | AKP | %45,6 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 263.772 | %75,3 | EVET | %50,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 247.291 | %82,6 | CHP | %41,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 247.291 | %82,5 | CHP | %41,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 247.291 | %82,7 | CHP | %40,5 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 247.291 | %82,9 | CHP | %43,0 |
Ataşehir seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 314.652 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 318.508 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 303.273 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 306.446 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 308.248 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 298.105 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 291.049 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 271.073 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 263.772 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 247.291 |