%45,0
AK PARTİ birinci
35.733 geçerli oy · katılım %81,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Devrek ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,0 ile birinci; 35.733 geçerli oy, katılım %81,7.
Kayıtlı seçmen 46.972 · Oy kullanan 38.397 (katılım %81,7) · Geçerli 35.733 · Geçersiz 2.664
Devrek İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.087 | %45,0 |
| CHP | 10.975 | %30,7 |
| MHP | 3.729 | %10,4 |
| YRP | 2.088 | %5,8 |
| İYİ | 942 | %2,6 |
| SAADET | 779 | %2,2 |
| ZAFER | 429 | %1,2 |
| BBP | 171 | %0,5 |
| BTP | 123 | %0,3 |
| SOL | 119 | %0,3 |
| TİP | 109 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 100 | %0,3 |
| VATAN | 82 | %0,2 |
Seçilenler
- Yaşar Canbaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yaşar Bükrü · CHP · listede 1. sıra
- İsmet Bostancı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Yumurtacı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Devrek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 1 | 287 | %84,3 | AKP | %51,6 |
| Ahmetoğlu Köyü | 1 | 281 | %89,0 | AKP | %41,7 |
| Aksu Köyü | 2 | 405 | %77,5 | AKP | %52,8 |
| Akçabey Köyü | 1 | 246 | %93,1 | AKP | %59,4 |
| Akçasu Köyü | 1 | 240 | %94,2 | AKP | %57,0 |
| Alparslan Köyü | 2 | 452 | %81,2 | AKP | %48,2 |
| Ataköy | 2 | 499 | %90,6 | AKP | %44,7 |
| Ağalar Mah. | 7 | 2.305 | %80,6 | AKP | %44,5 |
| Bakırcılar Köyü | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %55,6 |
| Başlarkadı Köyü | 2 | 384 | %90,6 | MHP | %52,9 |
| Bılık Köyü | 2 | 409 | %83,9 | AKP | %43,5 |
| Burhanoğlu Köyü | 2 | 440 | %85,2 | CHP | %38,7 |
| Bölücek Köyü | 2 | 439 | %80,9 | AKP | %38,1 |
| Bük Köyü | 1 | 261 | %80,8 | AKP | %39,0 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 292 | %87,7 | AKP | %50,2 |
| Derebulaca Köyü | 1 | 171 | %66,7 | AKP | %40,2 |
| Durupınar Köyü | 1 | 333 | %61,6 | AKP | %29,8 |
| Erenler Köyü | 1 | 243 | %89,7 | CHP | %49,0 |
| Ermekoğlu Köyü | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %60,6 |
| Eski Mah. | 8 | 2.596 | %79,0 | AKP | %41,2 |
| Eveyikli Köyü | 1 | 189 | %93,7 | CHP | %37,5 |
| Eğerci Köyü | 2 | 562 | %75,6 | CHP | %33,4 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 274 | %92,0 | AKP | %46,3 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 342 | %89,2 | MHP | %40,3 |
| Gürçeşme Köyü | 1 | 119 | %92,4 | AKP | %50,9 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 178 | %89,3 | AKP | %31,3 |
| Halilbeyoğlu Köyü | 1 | 319 | %91,2 | AKP | %42,0 |
| Hatipler Köyü | 1 | 211 | %71,6 | AKP | %58,2 |
| Hışıroğlu Köyü | 1 | 327 | %88,1 | AKP | %47,3 |
| Hüseyinçavuşoğlu Köyü | 1 | 258 | %90,7 | AKP | %47,9 |
| Kabaca Köyü | 2 | 351 | %85,8 | AKP | %46,5 |
| Karabaşlı Köyü | 1 | 272 | %82,0 | CHP | %37,4 |
| Karacaören Köyü | 1 | 337 | %81,3 | AKP | %47,3 |
| Karakoçlu Köyü | 2 | 386 | %85,2 | AKP | %51,2 |
| Karşıyaka Mah. | 12 | 3.905 | %79,8 | AKP | %45,8 |
| Komşular Köyü | 1 | 200 | %90,5 | AKP | %45,1 |
| Kozlugüney Köyü | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %55,6 |
| Kozlukadı Köyü | 1 | 130 | %89,2 | AKP | %53,2 |
| Kozluçay Köyü | 1 | 218 | %86,2 | AKP | %52,3 |
| Kurudere Köyü | 1 | 247 | %87,9 | AKP | %44,6 |
| Kuzca Köyü | 1 | 122 | %57,4 | AKP | %51,6 |
| Madencioğlu Köyü | 1 | 160 | %88,1 | AKP | %46,2 |
| Mahmutoğlu Köyü | 2 | 477 | %91,4 | AKP | %40,7 |
| Mekekler Köyü | 1 | 98 | %76,5 | CHP | %45,2 |
| Mumcuoğlu Köyü | 1 | 176 | %87,5 | AKP | %45,8 |
| Müfettişler Köyü | 1 | 272 | %89,0 | AKP | %49,8 |
| Müstakimler Köyü | 1 | 90 | %91,1 | AKP | %66,3 |
| Nizamlar Köyü | 1 | 277 | %83,0 | AKP | %53,0 |
| Osmanbeyler Köyü | 2 | 266 | %90,2 | AKP | %34,4 |
| Oğuzhan Köyü | 2 | 400 | %83,0 | AKP | %40,3 |
| Pelitli Köyü | 1 | 259 | %87,3 | MHP | %29,0 |
| Pınarönü Köyü | 2 | 491 | %74,5 | AKP | %42,5 |
| Purtuloğlu Köyü | 1 | 174 | %90,8 | AKP | %39,9 |
| Sabunlar Köyü | 4 | 395 | %88,4 | AKP | %39,3 |
| Sarnaz Köyü | 1 | 76 | %82,9 | AKP | %64,2 |
| Serdaroğlu Köyü | 1 | 72 | %88,9 | AKP | %40,3 |
| Seyisoğlu Köyü | 1 | 265 | %86,8 | CHP | %30,5 |
| Sofular Köyü | 2 | 410 | %88,8 | AKP | %40,0 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 144 | %90,3 | AKP | %45,7 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 256 | %83,6 | AKP | %44,4 |
| Taşkesen Köyü | 1 | 131 | %93,1 | AKP | %36,6 |
| Tellioğlu Köyü | 1 | 212 | %80,7 | AKP | %60,9 |
| Tohumlar Köyü | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %47,8 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 207 | %61,8 | AKP | %53,5 |
| Türkmenoğlu Köyü | 1 | 149 | %90,6 | AKP | %39,3 |
| Velibeyler Köyü | 1 | 302 | %87,8 | AKP | %61,8 |
| Yassıören Köyü | 1 | 287 | %87,1 | AKP | %53,4 |
| Yazıcık Köyü | 2 | 487 | %84,0 | CHP | %44,5 |
| Yazıcıoğlu Köyü | 1 | 300 | %83,7 | AKP | %39,7 |
| Yağmurca Köyü | 2 | 370 | %90,0 | AKP | %40,8 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.387 | %78,9 | CHP | %42,0 |
| Yeniköy | 1 | 289 | %90,7 | AKP | %48,7 |
| Yeşilada Köyü | 1 | 189 | %68,3 | AKP | %73,8 |
| Yeşilköy | 1 | 98 | %91,8 | AKP | %58,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 241 | %83,8 | AKP | %65,8 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 290 | %87,9 | AKP | %40,2 |
| Yılanlıca Köyü | 1 | 346 | %87,0 | AKP | %48,2 |
| Yılanlıcakuz Köyü | 1 | 256 | %85,2 | AKP | %51,0 |
| Çaydeğirmeni-Hümmetoğlu Mah. | 1 | 155 | %82,6 | AKP | %67,2 |
| Çaydeğirmeni-Kemerler Mah. | 2 | 600 | %82,2 | AKP | %57,6 |
| Çaydeğirmeni-Merkez Mah. | 5 | 1.605 | %71,7 | AKP | %57,2 |
| Çaydeğirmeni-Recep Tayyip Erdoğan Mah. | 6 | 1.873 | %77,8 | AKP | %58,1 |
| Çaydeğirmeni-Yeni Mah. | 2 | 468 | %79,1 | AKP | %62,6 |
| Çaydeğirmeni-Çay Mah. | 1 | 346 | %85,0 | AKP | %69,9 |
| Çağlar Köyü | 1 | 278 | %83,5 | AKP | %54,9 |
| Çolakpehlivan Köyü | 1 | 278 | %87,4 | AKP | %40,2 |
| Çomaklar Köyü | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %50,6 |
| Çorak Köyü | 2 | 408 | %88,7 | AKP | %39,0 |
| Özbağı Köyü | 1 | 333 | %70,3 | CHP | %48,9 |
| Özpınar Köyü | 2 | 364 | %91,5 | CHP | %44,7 |
| Özyurt Köyü | 1 | 206 | %89,8 | AKP | %45,8 |
| İsabeyli Köyü | 1 | 252 | %82,1 | AKP | %62,8 |
| İslamköy | 1 | 160 | %95,6 | AKP | %34,8 |
| İsmet Paşa Mah. | 20 | 6.599 | %78,5 | AKP | %41,5 |