%41,2
CHP birinci
60.529 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çaycuma ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %41,2 ile birinci; 60.529 geçerli oy, katılım %86,7.
Kayıtlı seçmen 75.389 · Oy kullanan 65.334 (katılım %86,7) · Geçerli 60.529 · Geçersiz 4.805
Çaycuma İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 24.932 | %41,2 |
| AKP | 20.093 | %33,2 |
| MHP | 4.656 | %7,7 |
| YRP | 4.269 | %7,1 |
| SAADET | 2.677 | %4,4 |
| İYİ | 1.462 | %2,4 |
| ZAFER | 845 | %1,4 |
| DP | 336 | %0,6 |
| BTP | 317 | %0,5 |
| BBP | 236 | %0,4 |
| GELECEK | 201 | %0,3 |
| TİP | 159 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 130 | %0,2 |
| SOL | 123 | %0,2 |
| VATAN | 93 | %0,2 |
Seçilenler
- Selahattin Ergün · CHP · listede 1. sıra
- Ahmet Ali Başören · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hamdi Akyüz · CHP · listede 2. sıra
- Adnan Tıska · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ayhan Doğan · CHP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çaycuma mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaköy | 1 | 289 | %86,9 | AKP | %47,7 |
| Ahatlı Köyü | 5 | 1.371 | %91,1 | YRP | %31,2 |
| Akpınar Köyü | 1 | 271 | %89,7 | CHP | %44,3 |
| Akyamaç Köyü | 2 | 655 | %92,2 | AKP | %41,5 |
| Akçahatipler Köyü | 2 | 421 | %75,5 | AKP | %39,0 |
| Aliköy | 2 | 503 | %87,9 | CHP | %44,0 |
| Ayvazlar Mah. | 2 | 450 | %87,8 | CHP | %70,8 |
| Aşağısarmaşık Köyü | 2 | 398 | %91,0 | CHP | %49,1 |
| Aşağıihsaniye Köyü | 1 | 144 | %87,5 | CHP | %36,6 |
| Basat Köyü | 3 | 750 | %86,4 | AKP | %37,6 |
| Başaran Köyü | 1 | 202 | %93,6 | CHP | %44,1 |
| Burunkaya Köyü | 1 | 190 | %87,9 | AKP | %55,1 |
| Coburlar Köyü | 2 | 421 | %93,1 | CHP | %43,1 |
| Dağüstü Köyü | 2 | 357 | %88,8 | CHP | %44,6 |
| Derecikören Köyü | 1 | 239 | %90,4 | CHP | %48,1 |
| Dereköseler Köyü | 3 | 893 | %88,1 | CHP | %42,8 |
| Dereli Köyü | 1 | 285 | %91,6 | CHP | %43,5 |
| Dursunlar Köyü | 3 | 734 | %90,6 | AKP | %32,4 |
| Emirşah Köyü | 2 | 403 | %92,8 | CHP | %31,9 |
| Erenköy | 1 | 114 | %93,0 | CHP | %37,9 |
| Esenlik Köyü | 1 | 261 | %90,8 | CHP | %50,5 |
| Esentepe Köyü | 1 | 164 | %89,6 | AKP | %37,3 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %48,0 |
| Filyos-Abacık Mah. | 1 | 136 | %89,7 | CHP | %53,9 |
| Filyos-Geriş Mah. | 1 | 126 | %100,0 | AKP | %58,7 |
| Filyos-Hisarönü Mah. | 4 | 1.172 | %88,8 | CHP | %62,1 |
| Filyos-Kocaali Mah. | 3 | 737 | %91,3 | CHP | %56,9 |
| Filyos-Sefercik Mah. | 1 | 149 | %94,0 | CHP | %64,7 |
| Filyos-Öteyüz Mah. | 6 | 1.985 | %85,7 | CHP | %58,1 |
| Gemiciler Mah. | 2 | 706 | %89,4 | CHP | %51,3 |
| Geriş Köyü | 2 | 548 | %91,2 | CHP | %48,2 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 147 | %89,1 | CHP | %51,6 |
| Gökçetabaklar Köyü | 2 | 416 | %93,5 | CHP | %35,9 |
| Güdüllü Köyü | 1 | 304 | %87,5 | CHP | %44,2 |
| Güzeloğlu Köyü | 3 | 646 | %92,4 | CHP | %39,8 |
| Güzelyaka Köyü | 2 | 468 | %91,5 | CHP | %52,4 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 292 | %77,4 | AKP | %42,0 |
| Hacılar Köyü | 3 | 1.002 | %86,4 | AKP | %35,0 |
| Hacıosmanlar Köyü | 2 | 342 | %78,7 | AKP | %50,0 |
| Hacıibadi Köyü | 2 | 698 | %92,1 | AKP | %41,4 |
| Helvacılar Köyü | 4 | 1.078 | %90,7 | AKP | %39,5 |
| Kadıoğlu Köyü | 2 | 487 | %92,2 | CHP | %29,4 |
| Kahvecioğlu Köyü | 1 | 311 | %91,3 | AKP | %39,2 |
| Kalafatlı Köyü | 2 | 475 | %96,4 | SAADET | %30,8 |
| Kalaycıoğlu Köyü | 2 | 358 | %95,3 | AKP | %43,6 |
| Karakoç Köyü | 2 | 535 | %93,1 | AKP | %47,0 |
| Karalar Mah. | 3 | 763 | %87,2 | CHP | %45,7 |
| Karamusa Köyü | 2 | 385 | %89,9 | CHP | %55,9 |
| Karamusa Mah. | 4 | 1.066 | %85,6 | CHP | %47,7 |
| Karapınar-Aşağı Çukur Mah. | 1 | 257 | %94,9 | AKP | %57,6 |
| Karapınar-Durmuşlar Mah. | 1 | 262 | %95,4 | AKP | %53,6 |
| Karapınar-Merkez Mah. | 3 | 817 | %91,3 | AKP | %56,3 |
| Karapınar-Torlaklar Mah. | 3 | 516 | %90,1 | AKP | %70,3 |
| Karapınar-Tilkiler Mah. | 1 | 306 | %95,4 | AKP | %51,1 |
| Karapınar-Yukarı Çukur Mah. | 1 | 245 | %93,1 | AKP | %63,0 |
| Kayabaşı Köyü | 2 | 560 | %90,5 | AKP | %55,7 |
| Kayıkçılar Mah. | 4 | 1.123 | %88,8 | CHP | %57,6 |
| Kerimler Köyü | 4 | 1.038 | %92,0 | AKP | %36,9 |
| Kızılbel Köyü | 3 | 759 | %86,2 | AKP | %40,1 |
| Kışla Köyü | 1 | 344 | %90,4 | CHP | %44,7 |
| Koramanlar Köyü | 2 | 512 | %92,6 | AKP | %35,0 |
| Madenler Köyü | 3 | 470 | %87,9 | AKP | %37,9 |
| Muharremşah Köyü | 3 | 886 | %87,3 | AKP | %33,3 |
| Muhsinler Köyü | 3 | 642 | %86,8 | CHP | %49,7 |
| Musausta Köyü | 2 | 374 | %86,4 | CHP | %37,7 |
| Nebioğlu-Karaevligeriş Mah. | 2 | 553 | %92,2 | AKP | %52,9 |
| Nebioğlu-Terziler Mah. | 1 | 346 | %91,3 | CHP | %60,1 |
| Nebioğlu-Yeni Pazar Mah. | 2 | 661 | %90,9 | AKP | %44,5 |
| Nebioğlu-Yeşilyurt Mah. | 2 | 405 | %92,6 | AKP | %43,3 |
| Pehlivanlar Mah. | 10 | 3.460 | %79,9 | CHP | %44,7 |
| Perşembe-Hacı Kadı Mah. | 1 | 342 | %90,9 | AKP | %46,0 |
| Perşembe-Keçecioğlu Mah. | 1 | 344 | %93,9 | AKP | %44,4 |
| Perşembe-Merkez Mah. | 3 | 981 | %87,3 | AKP | %39,7 |
| Perşembe-Sarı Kadı Mah. | 5 | 1.153 | %91,5 | AKP | %49,3 |
| Perşembe-Yazıbaşı Mah. | 2 | 433 | %95,2 | AKP | %43,7 |
| Perşembe-Yeni Mahalle Mah. | 2 | 545 | %92,5 | AKP | %51,6 |
| Ramazanoğlu Köyü | 2 | 338 | %97,9 | AKP | %37,7 |
| Saltukova-Düz Mah. | 2 | 466 | %95,3 | CHP | %40,9 |
| Saltukova-Karboğaz Mah. | 2 | 510 | %89,6 | CHP | %44,4 |
| Saltukova-Kokaksu Mah. | 4 | 1.299 | %90,4 | CHP | %44,4 |
| Saltukova-Sarıkum Mah. | 4 | 1.104 | %91,0 | AKP | %39,3 |
| Sandallar Köyü | 2 | 680 | %91,0 | CHP | %44,2 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 128 | %91,4 | CHP | %60,0 |
| Sazköy | 1 | 168 | %54,2 | CHP | %34,9 |
| Serdaroğlu Köyü | 1 | 344 | %89,5 | CHP | %40,8 |
| Sofular Mah. | 1 | 336 | %90,2 | CHP | %38,3 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 272 | %87,5 | CHP | %63,5 |
| Taşçılı Köyü | 2 | 583 | %86,3 | AKP | %39,3 |
| Temenler Köyü | 1 | 211 | %90,5 | CHP | %45,4 |
| Torlaklar Köyü | 2 | 485 | %92,4 | AKP | %39,0 |
| Uluköy | 2 | 474 | %91,6 | CHP | %47,7 |
| Veliköy | 2 | 458 | %90,4 | CHP | %35,5 |
| Velioğlu Mah. | 4 | 1.237 | %89,6 | CHP | %52,8 |
| Yakademirciler Köyü | 2 | 374 | %89,8 | CHP | %34,0 |
| Yazıköy | 2 | 358 | %91,1 | CHP | %44,2 |
| Yeni Mah. | 28 | 8.307 | %76,1 | CHP | %54,1 |
| Yeniköy | 1 | 338 | %87,0 | AKP | %48,2 |
| Yeşilköy | 1 | 142 | %94,4 | CHP | %36,4 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 543 | %92,5 | CHP | %44,3 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 109 | %86,2 | AKP | %29,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 153 | %90,2 | CHP | %40,2 |
| Yolgeçen Köyü | 2 | 580 | %76,4 | AKP | %57,6 |
| Yukarıdere Köyü | 2 | 433 | %91,7 | CHP | %44,4 |
| Yukarıgöynük Köyü | 1 | 235 | %90,6 | CHP | %46,6 |
| Yukarıihsaniye Köyü | 1 | 148 | %99,3 | CHP | %47,4 |
| Çamlık Köyü | 1 | 133 | %97,0 | AKP | %55,0 |
| Çay Mah. | 14 | 4.304 | %78,0 | CHP | %52,1 |
| Çayır Köyü | 2 | 694 | %84,6 | CHP | %45,1 |
| Çayköy | 1 | 173 | %94,2 | SAADET | %57,8 |
| Çomranlı Köyü | 2 | 688 | %88,7 | CHP | %33,2 |
| Çorak Köyü | 1 | 242 | %92,6 | AKP | %46,0 |
| Çömlekçi Köyü | 2 | 563 | %89,7 | CHP | %40,4 |
| İhsanoğlu Köyü | 2 | 576 | %91,3 | CHP | %55,7 |
| İstasyon Mah. | 9 | 2.597 | %78,1 | CHP | %39,9 |
| Şenköy | 2 | 461 | %90,0 | AKP | %34,4 |
| Şeyhler Köyü | 2 | 362 | %89,0 | AKP | %51,7 |
| Şeyhoğlu Köyü | 2 | 515 | %89,1 | CHP | %41,2 |