%39,5
MHP birinci
22.191 geçerli oy · katılım %77,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akdağmadeni ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %39,5 ile birinci; 22.191 geçerli oy, katılım %77,4.
Kayıtlı seçmen 30.328 · Oy kullanan 23.461 (katılım %77,4) · Geçerli 22.191 · Geçersiz 1.270
Akdağmadeni İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 8.764 | %39,5 |
| AKP | 8.148 | %36,7 |
| YRP | 2.048 | %9,2 |
| CHP | 1.868 | %8,4 |
| İYİ | 919 | %4,1 |
| SAADET | 166 | %0,8 |
| BBP | 91 | %0,4 |
| MİLLET | 61 | %0,3 |
| TİP | 45 | %0,2 |
| BTP | 40 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,1 |
| GELECEK | 18 | %0,1 |
Seçilenler
- Ramazan Dolgun · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şerafettin Akdağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ömer Koç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akdağmadeni mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahmanlı Köyü | 1 | 165 | %82,4 | CHP | %38,1 |
| Ahishavi Mah. | 6 | 1.852 | %70,8 | MHP | %45,6 |
| Akbaş Köyü | 1 | 175 | %89,1 | YRP | %39,5 |
| Akçakışla Köyü | 1 | 190 | %83,2 | AKP | %48,3 |
| Akçakoyunlu Köyü | 1 | 58 | %70,7 | AKP | %52,5 |
| Altılı Köyü | 1 | 115 | %85,2 | AKP | %33,3 |
| Alicik Köyü | 1 | 267 | %80,9 | MHP | %50,2 |
| Ardıçalanı Köyü | 1 | 148 | %89,9 | CHP | %81,1 |
| Arpalık Köyü | 1 | 177 | %88,1 | MHP | %41,3 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 135 | %80,0 | AKP | %41,0 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 50 | %94,0 | MHP | %38,6 |
| Aşağıçulhalı Köyü | 1 | 118 | %89,8 | MHP | %43,2 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 232 | %93,5 | MHP | %38,4 |
| Başçatak Köyü | 1 | 142 | %93,7 | MHP | %42,9 |
| Belekçahan-Merkez Mah. | 4 | 1.205 | %36,9 | AKP | %84,9 |
| Boyalık Köyü | 1 | 222 | %88,3 | YRP | %42,8 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 173 | %76,9 | CHP | %92,4 |
| Boğazköy | 1 | 208 | %90,4 | AKP | %46,2 |
| Bulgurlu Köyü | 1 | 314 | %80,3 | MHP | %41,3 |
| Davulbaz Köyü | 1 | 112 | %71,4 | MHP | %45,1 |
| Davutlu Köyü | 1 | 123 | %94,3 | MHP | %38,2 |
| Dayılı Köyü | 1 | 289 | %76,8 | AKP | %44,9 |
| Demirşeyh Köyü | 1 | 96 | %67,7 | AKP | %32,2 |
| Dereyurt Köyü | 1 | 44 | %95,5 | CHP | %69,2 |
| Dokuzköy | 1 | 61 | %93,4 | CHP | %29,8 |
| Dolak Köyü | 1 | 111 | %94,6 | YRP | %41,0 |
| Emek Mah. | 6 | 1.954 | %75,1 | MHP | %47,8 |
| Evci Köyü | 1 | 101 | %57,4 | MHP | %59,6 |
| Eynelli Köyü | 1 | 188 | %87,2 | MHP | %38,3 |
| Gökdere Köyü | 1 | 136 | %66,9 | MHP | %62,8 |
| Güllük Köyü | 1 | 112 | %92,0 | MHP | %36,0 |
| Gültepe Mah. | 3 | 766 | %76,1 | MHP | %48,0 |
| Gümüşdibek Köyü | 1 | 129 | %80,6 | MHP | %39,8 |
| Gündüzler Köyü | 1 | 117 | %82,9 | AKP | %55,8 |
| Güneyli Mah. | 3 | 846 | %82,3 | MHP | %47,2 |
| Hacıfakılı Köyü | 1 | 203 | %92,1 | AKP | %47,5 |
| Halhacı Köyü | 1 | 69 | %97,1 | MHP | %51,6 |
| Hayran Köyü | 1 | 107 | %86,9 | AKP | %41,0 |
| Hüyüklüalanı Köyü | 1 | 100 | %98,0 | CHP | %83,7 |
| Karaalikaçağı Köyü | 1 | 145 | %86,2 | AKP | %44,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 94 | %73,4 | MHP | %59,4 |
| Karadikmen Köyü | 1 | 189 | %81,0 | MHP | %46,6 |
| Karapir Köyü | 1 | 89 | %82,0 | AKP | %45,8 |
| Kartal Köyü | 1 | 125 | %75,2 | AKP | %75,5 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 58 | %55,2 | AKP | %50,0 |
| Kayakışla Köyü | 1 | 260 | %85,4 | MHP | %42,3 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 245 | %94,7 | MHP | %43,3 |
| Kırlar Köyü | 1 | 228 | %77,2 | MHP | %40,1 |
| Kızılcaova Köyü | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %90,9 |
| Kızıldağ Köyü | 1 | 33 | %97,0 | MİLLET | %37,5 |
| Kuşlukaçağı Köyü | 1 | 186 | %89,3 | MHP | %37,2 |
| Körük Köyü | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %46,9 |
| Kirsinkavağı Köyü | 1 | 181 | %89,5 | MHP | %41,9 |
| Melikli Köyü | 1 | 350 | %100,6 | MHP | %42,0 |
| Muşalikalesi Köyü | 1 | 285 | %83,9 | MHP | %42,5 |
| Okçulu Köyü | 1 | 103 | %91,3 | MHP | %46,0 |
| Oluközü-Konacı Mah. | 1 | 328 | %85,7 | MHP | %53,3 |
| Oluközü-Merkez Mah. | 3 | 806 | %82,0 | MHP | %50,2 |
| Ortaköy | 1 | 181 | %97,2 | AKP | %65,9 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 349 | %85,7 | İYİ | %49,1 |
| Paşabey Köyü | 1 | 96 | %65,6 | AKP | %52,4 |
| Sarıgüney Köyü | 1 | 137 | %85,4 | AKP | %51,3 |
| Sazlıdere Köyü | 1 | 158 | %87,3 | AKP | %43,5 |
| Sağıroğlu Köyü | 1 | 45 | %86,7 | AKP | %44,7 |
| Sekikaşı Köyü | 1 | 32 | %90,6 | AKP | %69,0 |
| Seyrantepe Mah. | 6 | 2.048 | %81,0 | MHP | %43,3 |
| Tarhana Köyü | 1 | 204 | %59,8 | AKP | %43,0 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 269 | %82,9 | AKP | %34,9 |
| Tekkegüney Köyü | 1 | 57 | %89,5 | MHP | %36,2 |
| Umutlu-Kale Mah. | 2 | 462 | %77,9 | MHP | %43,8 |
| Umutlu-Karahisartatlısı Mah. | 1 | 146 | %80,1 | AKP | %60,0 |
| Umutlu-Karaçokrak Mah. | 1 | 184 | %91,3 | MHP | %51,9 |
| Umutlu-Olucak Mah. | 1 | 245 | %80,8 | AKP | %72,3 |
| Umutlu-Umut Mah. | 2 | 389 | %78,9 | AKP | %48,0 |
| Umutlu-Örenkale Mah. | 1 | 268 | %90,3 | AKP | %47,1 |
| Uzakçay Köyü | 1 | 81 | %77,8 | MHP | %36,1 |
| Veziralanı Köyü | 1 | 208 | %90,4 | CHP | %86,0 |
| Yazılıtaş Köyü | 1 | 58 | %55,2 | CHP | %93,8 |
| Yedişehri Köyü | 1 | 88 | %90,9 | MHP | %55,8 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.797 | %74,9 | MHP | %44,5 |
| Yeniyapan Köyü | 1 | 165 | %86,7 | MHP | %48,2 |
| Yeşildere Mah. | 2 | 571 | %75,1 | MHP | %42,8 |
| Yeşiltepe Mah. | 5 | 1.608 | %70,1 | AKP | %44,0 |
| Yukarıçulhalı Köyü | 2 | 510 | %91,0 | AKP | %40,3 |
| Yünalanı Köyü | 1 | 181 | %90,6 | MHP | %55,6 |
| Çamlık Mah. | 2 | 527 | %75,1 | MHP | %45,6 |
| Çampınar Köyü | 1 | 134 | %78,4 | MHP | %45,6 |
| Çardak Köyü | 1 | 109 | %89,0 | MHP | %31,9 |
| Çaypınar Köyü | 1 | 132 | %79,6 | AKP | %28,7 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 34 | %58,8 | CHP | %80,0 |
| Çerçialanı Köyü | 1 | 67 | %97,0 | CHP | %76,6 |
| Özer Köyü | 1 | 236 | %62,3 | AKP | %51,8 |
| Üçkaraağaç Köyü | 2 | 478 | %66,7 | MHP | %55,1 |
| İbrahim Ağa Mah. | 5 | 1.589 | %73,0 | MHP | %45,7 |
| İbrahimağaçiftliği Köyü | 1 | 61 | %54,1 | AKP | %43,8 |
| İstanbulluoğlu Mah. | 3 | 921 | %67,1 | MHP | %46,1 |
| Şahnaderesi Köyü | 1 | 53 | %81,1 | AKP | %52,4 |