%29,8
YENİDEN REFAH birinci
13.925 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gemerek ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında YENİDEN REFAH %29,8 ile birinci; 13.925 geçerli oy, katılım %83,0.
Kayıtlı seçmen 17.828 · Oy kullanan 14.797 (katılım %83,0) · Geçerli 13.925 · Geçersiz 872
Gemerek İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 4.146 | %29,8 |
| AKP | 2.839 | %20,4 |
| CHP | 2.826 | %20,3 |
| MHP | 2.542 | %18,3 |
| İYİ | 675 | %4,9 |
| DSP | 302 | %2,2 |
| BBP | 282 | %2,0 |
| SAADET | 147 | %1,1 |
| BTP | 40 | %0,3 |
| GELECEK | 34 | %0,2 |
| TİP | 24 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 22 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 19 | %0,1 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 12 | %0,1 |
Seçilenler
- Fikret Ulaş · YRP · listede 1. sıra
- Ahmet Yağcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gemerek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçaşar Köyü | 1 | 123 | %85,4 | CHP | %33,3 |
| Alperen Mah. | 2 | 446 | %87,2 | YRP | %65,1 |
| Ali Kemali Efendi Mah. | 2 | 471 | %93,0 | YRP | %45,2 |
| Bahçeli Mah. | 3 | 843 | %82,3 | AKP | %36,7 |
| Baştepe Köyü | 1 | 130 | %93,1 | AKP | %29,3 |
| Bulhasan Köyü | 1 | 106 | %69,8 | AKP | %57,1 |
| Burhanköy | 1 | 292 | %82,9 | AKP | %30,6 |
| Cesurlar Köyü | 1 | 54 | %85,2 | YRP | %61,1 |
| Dendil Köyü | 1 | 157 | %89,2 | CHP | %47,4 |
| Durgunsu Köyü | 1 | 110 | %95,5 | YRP | %38,5 |
| Ekizce Köyü | 1 | 61 | %98,4 | YRP | %42,0 |
| Eskiyurt Köyü | 1 | 337 | %84,0 | CHP | %94,7 |
| Eskiçubuk Köyü | 1 | 99 | %95,0 | YRP | %55,0 |
| Eğerci Köyü | 3 | 722 | %42,9 | AKP | %31,5 |
| Eşikli Köyü | 1 | 286 | %83,2 | CHP | %32,3 |
| Fevziçakmak Mah. | 3 | 750 | %83,3 | AKP | %39,6 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 3 | 962 | %87,4 | YRP | %70,5 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 111 | %80,2 | YRP | %30,0 |
| Horuk Mah. | 1 | 90 | %96,7 | YRP | %35,4 |
| Karaağıl Köyü | 1 | 50 | %94,0 | YRP | %38,6 |
| Karacalar Mah. | 1 | 124 | %91,9 | YRP | %75,5 |
| Karaerkek Köyü | 1 | 59 | %93,2 | AKP | %32,7 |
| Karagöl Köyü | 1 | 267 | %73,0 | CHP | %30,4 |
| Kartalkaya Köyü | 1 | 80 | %85,0 | YRP | %37,9 |
| Keklicek Köyü | 1 | 199 | %87,9 | CHP | %36,0 |
| Kocaoğlu Köyü | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %40,3 |
| Köseli Köyü | 2 | 68 | %98,5 | YRP | %41,3 |
| Kümeören Köyü | 1 | 233 | %90,6 | YRP | %37,9 |
| Küçüktuzhisar Köyü | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %32,7 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mah. | 2 | 626 | %84,2 | YRP | %36,0 |
| Osmanuşağı Köyü | 1 | 33 | %100,0 | YRP | %48,3 |
| Seydinali Köyü | 1 | 107 | %91,6 | YRP | %38,3 |
| Sızır-Arpaözü Mah. | 1 | 299 | %88,6 | MHP | %44,2 |
| Sızır-Kalebaşı Mah. | 2 | 418 | %91,4 | MHP | %52,9 |
| Sızır-Köprübaşı Mah. | 2 | 554 | %89,9 | MHP | %54,8 |
| Sızır-Subaşı Mah. | 3 | 1.005 | %91,2 | CHP | %36,1 |
| Sızır-Yeni Mah. | 2 | 541 | %88,0 | MHP | %40,3 |
| Talazoğlu Köyü | 1 | 58 | %98,3 | YRP | %44,4 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 116 | %92,2 | CHP | %34,0 |
| Tekmen Köyü | 1 | 163 | %80,4 | AKP | %40,2 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.621 | %81,4 | YRP | %62,1 |
| Yenihayat Mah. | 5 | 1.534 | %83,1 | YRP | %57,0 |
| Yeniköy | 2 | 361 | %86,4 | AKP | %32,6 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 114 | %74,6 | MHP | %63,3 |
| Yukarı Mah. | 2 | 662 | %87,5 | AKP | %40,0 |
| Çatköy | 1 | 265 | %87,6 | AKP | %33,0 |
| Çepni-Alaybey Mah. | 2 | 438 | %79,5 | CHP | %63,2 |
| Çepni-Uğur Mumcu Mah. | 1 | 183 | %88,5 | CHP | %50,6 |
| Çepni-Ş.Binbaşı Mehmet Aras Mah. | 2 | 565 | %72,7 | CHP | %57,0 |
| Çiçekoğlu Köyü | 1 | 46 | %71,7 | YRP | %63,6 |
| Örenyurt Köyü | 1 | 126 | %83,3 | AKP | %36,7 |
| Öziçi Köyü | 2 | 95 | %99,0 | YRP | %46,0 |
| İnkışla Köyü | 2 | 482 | %53,5 | CHP | %42,9 |