Doğanşar · İl genel meclisi üyeliği
%61,9
AK PARTİ birinci
1.989 geçerli oy · katılım %77,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğanşar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %61,9 ile birinci; 1989 geçerli oy, katılım %77,1.
Doğanşar
Kayıtlı seçmen 2.672 · Oy kullanan 2.061 (katılım %77,1) · Geçerli 1.989 · Geçersiz 72
Seçilenler
- Nurettin Ateş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şerif Yürük · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alanköy | 1 | 115 | %66,1 | AKP | %88,7 |
| Alazlı Köyü | 1 | 46 | %73,9 | AKP | %52,9 |
| Arslantaş Köyü | 1 | 34 | %26,5 | AKP | %88,9 |
| Avcıçayı Köyü | 1 | 109 | %55,1 | AKP | %86,4 |
| Başekin Köyü | 1 | 48 | %58,3 | AKP | %50,0 |
| Beşağaç Köyü | 1 | 66 | %39,4 | AKP | %58,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 29 | %62,1 | AKP | %88,9 |
| Camikebir Mah. | 1 | 183 | %80,3 | AKP | %70,5 |
| Cinci Mah. | 1 | 318 | %85,2 | MHP | %50,4 |
| Darıkol Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %66,7 |
| Devrişağa Mah. | 1 | 217 | %85,3 | AKP | %55,6 |
| Ekinciler Köyü | 1 | 40 | %87,5 | AKP | %74,3 |
| Eskiköy | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %61,1 |
| Göçüköy | 1 | 28 | %67,9 | AKP | %63,2 |
| Kale Mah. | 1 | 111 | %89,2 | AKP | %51,1 |
| Karkın Köyü | 1 | 50 | %46,0 | AKP | %66,7 |
| Kıpçak Köyü | 1 | 72 | %77,8 | AKP | %67,3 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 17 | %82,4 | AKP | %78,6 |
| Kozlu Köyü | 1 | 68 | %77,9 | AKP | %67,9 |
| Okçulu Köyü | 1 | 56 | %78,6 | AKP | %75,0 |
| Ortaköy | 1 | 64 | %68,8 | AKP | %88,6 |
| Sarısuvat Köyü | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %61,5 |
| Söbüler Köyü | 1 | 73 | %61,6 | AKP | %81,0 |
| Tavza Köyü | 1 | 58 | %79,3 | AKP | %84,8 |
| Yavşancık Köyü | 1 | 21 | %61,9 | AKP | %61,5 |
| Yeşilçukur Köyü | 1 | 19 | %73,7 | AKP | %92,9 |
| Çalıcı Köyü | 1 | 52 | %65,4 | MHP | %52,9 |
| Çatpınar Köyü | 1 | 291 | %87,6 | AKP | %63,4 |
| Çay Mah. | 1 | 94 | %71,3 | MHP | %46,9 |
| Ömerağa Mah. | 1 | 147 | %89,8 | MHP | %52,4 |
| Ütük Köyü | 1 | 23 | %73,9 | AKP | %62,5 |
| İçdere Köyü | 1 | 45 | %73,3 | AKP | %59,4 |