%50,6
CHP birinci
11.057 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Divriği ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %50,6 ile birinci; 11.057 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 13.978 · Oy kullanan 11.758 (katılım %84,1) · Geçerli 11.057 · Geçersiz 701
Divriği İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 5.596 | %50,6 |
| MHP | 3.178 | %28,7 |
| BBP | 1.071 | %9,7 |
| TİP | 667 | %6,0 |
| İYİ | 278 | %2,5 |
| BTP | 60 | %0,5 |
| SOL | 55 | %0,5 |
| VATAN | 37 | %0,3 |
| SAADET | 36 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 33 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 26 | %0,2 |
| GELECEK | 20 | %0,2 |
Seçilenler
- Ali Ekber Gündüz · CHP · listede 1. sıra
- Yalçın Akkaya · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Divriği mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abuçimen Mah. | 1 | 163 | %95,7 | MHP | %48,3 |
| Adatepe Köyü | 1 | 87 | %94,3 | MHP | %46,0 |
| Ahmetpaşa Mah. | 2 | 597 | %85,8 | CHP | %49,3 |
| Akbaba Köyü | 1 | 14 | %78,6 | CHP | %72,7 |
| Akmeşe Köyü | 1 | 94 | %75,5 | CHP | %91,4 |
| Akpelit Köyü | 1 | 31 | %100,0 | MHP | %48,4 |
| Arhusu Mah. | 1 | 267 | %85,4 | CHP | %73,3 |
| Arıkbaşı Köyü | 1 | 80 | %82,5 | CHP | %81,5 |
| Atmalıoğlu Köyü | 1 | 24 | %58,3 | MHP | %92,9 |
| Avşarcık Köyü | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %75,0 |
| Ağaçlıgöl Köyü | 1 | 31 | %64,5 | MHP | %84,2 |
| Aşağıhamam Mah. | 1 | 99 | %93,9 | MHP | %44,1 |
| Bahtiyar Köyü | 1 | 19 | %94,7 | CHP | %64,7 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 31 | %100,0 | CHP | %48,3 |
| Balova Köyü | 1 | 15 | %53,3 | CHP | %62,5 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 100 | %93,0 | CHP | %47,0 |
| Bayırüstü Köyü | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %75,0 |
| Başören Köyü | 1 | 63 | %31,8 | CHP | %45,0 |
| Beldibi Köyü | 1 | 89 | %64,0 | MHP | %89,3 |
| Beyköy | 1 | 57 | %82,5 | CHP | %54,4 |
| Ceditpaşa Mah. | 1 | 303 | %87,1 | CHP | %62,9 |
| Demirdağ Mah. | 2 | 588 | %82,3 | MHP | %40,1 |
| Derimli Köyü | 1 | 47 | %80,9 | MHP | %40,0 |
| Dumluca Köyü | 1 | 52 | %96,2 | CHP | %52,1 |
| Duruköy | 1 | 35 | %74,3 | MHP | %80,0 |
| Dikmeçay Köyü | 1 | 81 | %93,8 | CHP | %59,5 |
| Diktaş Köyü | 1 | 27 | %81,5 | CHP | %63,6 |
| Dillioğlu Mah. | 1 | 94 | %90,4 | MHP | %50,0 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 15 | %93,3 | CHP | %85,7 |
| Ekinbaşı Köyü | 1 | 21 | %85,7 | CHP | %66,7 |
| Erikli Köyü | 1 | 44 | %56,8 | CHP | %100,0 |
| Eskibeyli Köyü | 1 | 99 | %68,7 | CHP | %61,9 |
| Eğrisu Köyü | 1 | 92 | %90,2 | CHP | %70,4 |
| Gedikbaşı Köyü | 1 | 65 | %67,7 | CHP | %78,1 |
| Gezey Köyü | 1 | 17 | %82,4 | MHP | %92,9 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 35 | %85,7 | CHP | %69,0 |
| Gökçecamii Mah. | 1 | 131 | %91,6 | MHP | %48,6 |
| Gökçeharman Köyü | 1 | 22 | %86,4 | MHP | %68,4 |
| Gölören Köyü | 1 | 68 | %58,8 | CHP | %84,2 |
| Göndüren Köyü | 1 | 66 | %57,6 | CHP | %63,9 |
| Gözecik Köyü | 1 | 22 | %86,4 | CHP | %47,4 |
| Güllübağ Mah. | 2 | 624 | %86,4 | CHP | %57,7 |
| Güllüce Köyü | 1 | 48 | %47,9 | CHP | %87,0 |
| Günbahçe Köyü | 1 | 39 | %74,4 | CHP | %92,9 |
| Güneyevler Köyü | 1 | 132 | %87,9 | CHP | %71,3 |
| Güneş Köyü | 1 | 88 | %89,8 | CHP | %59,7 |
| Güresin Köyü | 1 | 72 | %81,9 | MHP | %71,9 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 41 | %92,7 | CHP | %55,3 |
| Güvenkaya Köyü | 1 | 37 | %91,9 | CHP | %69,7 |
| Hacıkumru Mah. | 5 | 1.651 | %81,4 | CHP | %37,2 |
| Hacıosmanmescidi Mah. | 1 | 183 | %88,5 | MHP | %57,5 |
| Handere Köyü | 1 | 21 | %66,7 | MHP | %71,4 |
| Höbek Köyü | 1 | 155 | %91,6 | CHP | %65,2 |
| Kale Mah. | 2 | 548 | %79,2 | CHP | %40,5 |
| Kalealtı Mah. | 1 | 57 | %101,8 | MHP | %38,0 |
| Kaledibi Köyü | 1 | 37 | %89,2 | CHP | %90,9 |
| Karaağaçlı Köyü | 1 | 25 | %80,0 | CHP | %52,6 |
| Karakale Köyü | 1 | 38 | %97,4 | CHP | %83,3 |
| Karakuzulu Köyü | 1 | 30 | %80,0 | CHP | %78,3 |
| Karamahmut Mah. | 1 | 84 | %95,2 | BBP | %35,1 |
| Karaman Köyü | 1 | 27 | %59,3 | CHP | %68,8 |
| Karasar Köyü | 1 | 62 | %93,6 | CHP | %65,5 |
| Karayusuf Mah. | 1 | 208 | %92,8 | MHP | %35,6 |
| Karşıkonak Köyü | 1 | 60 | %88,3 | CHP | %51,9 |
| Kavaklısu Köyü | 1 | 69 | %73,9 | CHP | %53,1 |
| Kayaburun Köyü | 1 | 114 | %95,6 | CHP | %85,7 |
| Kayacık Mah. | 1 | 139 | %97,8 | CHP | %74,6 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 23 | %104,4 | CHP | %69,6 |
| Kemenkeş Mah. | 1 | 173 | %88,4 | CHP | %54,3 |
| Kesme Köyü | 1 | 74 | %73,0 | MHP | %55,8 |
| Keçikaya Köyü | 1 | 18 | %66,7 | CHP | %75,0 |
| Kırkgöz Köyü | 1 | 63 | %85,7 | CHP | %96,2 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 88 | %93,2 | CHP | %41,8 |
| Kocapaşa Mah. | 1 | 314 | %80,6 | CHP | %47,5 |
| Kuluncak Köyü | 1 | 52 | %88,5 | CHP | %55,6 |
| Kültürlü Mah. | 1 | 93 | %90,3 | MHP | %57,5 |
| Küçük Hüseyin Mah. | 1 | 171 | %88,9 | MHP | %60,1 |
| Maden Mah. | 1 | 40 | %100,0 | CHP | %79,5 |
| Madenli Köyü | 1 | 79 | %78,5 | CHP | %60,7 |
| Maltepe Köyü | 1 | 73 | %100,0 | CHP | %46,4 |
| Mercantepe Mah. | 1 | 168 | %81,0 | MHP | %40,8 |
| Mursal Köyü | 1 | 229 | %87,8 | CHP | %82,6 |
| Olukman Köyü | 1 | 72 | %95,8 | CHP | %70,8 |
| Ortaköy | 1 | 19 | %63,2 | MHP | %83,3 |
| Ovacık Köyü | 1 | 107 | %60,8 | CHP | %87,7 |
| Oyuktepe Köyü | 1 | 23 | %104,4 | CHP | %54,2 |
| Oğulbey Köyü | 1 | 18 | %94,4 | CHP | %94,1 |
| Purunsur Mah. | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %85,7 |
| Purunönü Köyü | 1 | 34 | %91,2 | CHP | %50,0 |
| Selimoğlu Köyü | 1 | 20 | %55,0 | MHP | %90,9 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 29 | %58,6 | CHP | %73,3 |
| Soğucak Köyü | 1 | 48 | %95,8 | CHP | %95,5 |
| Susuzlar Köyü | 1 | 56 | %78,6 | CHP | %81,8 |
| Susuzören Köyü | 1 | 21 | %66,7 | CHP | %71,4 |
| Süleymanağa Mah. | 1 | 289 | %90,7 | CHP | %56,5 |
| Sincan Köyü | 1 | 49 | %44,9 | CHP | %90,9 |
| Tepehan Köyü | 1 | 37 | %73,0 | CHP | %77,3 |
| Turabali Mah. | 2 | 605 | %87,1 | CHP | %43,2 |
| Ulucamii Mah. | 1 | 215 | %92,6 | CHP | %63,4 |
| Uluçayır Köyü | 1 | 26 | %73,1 | CHP | %33,3 |
| Uzunbağ Köyü | 1 | 39 | %82,1 | CHP | %71,0 |
| Uzunkaya Köyü | 1 | 41 | %102,4 | CHP | %57,1 |
| Yalnızsöğüt Köyü | 1 | 74 | %60,8 | CHP | %56,8 |
| Yazı Köyü | 1 | 26 | %84,6 | CHP | %90,9 |
| Yağbasan Köyü | 1 | 91 | %72,5 | CHP | %95,5 |
| Yerliçay Köyü | 1 | 40 | %87,5 | CHP | %85,3 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %42,4 |
| Yeşilyol Köyü | 1 | 55 | %89,1 | MHP | %64,6 |
| Yusufşeyh Köyü | 1 | 47 | %95,7 | CHP | %70,0 |
| Yuva Köyü | 1 | 43 | %97,7 | CHP | %92,9 |
| Zeliha Hatun Mah. | 1 | 221 | %91,0 | MHP | %37,5 |
| Çakırağa Köyü | 1 | 44 | %52,3 | CHP | %100,0 |
| Çakırtarla Köyü | 1 | 18 | %88,9 | MHP | %87,5 |
| Çakmakdüzü Köyü | 1 | 91 | %85,7 | CHP | %89,6 |
| Çamlık Köyü | 1 | 52 | %94,2 | CHP | %48,9 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 55 | %36,4 | CHP | %42,1 |
| Çayören Köyü | 1 | 97 | %85,6 | CHP | %53,4 |
| Çayözü Köyü | 1 | 62 | %93,6 | CHP | %72,4 |
| Çobandurağı Köyü | 1 | 41 | %63,4 | BBP | %53,9 |
| Çukuröz Köyü | 1 | 31 | %67,7 | MHP | %66,7 |
| Çitme Köyü | 1 | 18 | %66,7 | CHP | %63,6 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 124 | %93,6 | TİP | %58,7 |
| Ödek Köyü | 1 | 96 | %68,8 | CHP | %73,9 |
| Ölçekli Köyü | 1 | 40 | %80,0 | CHP | %93,8 |
| Özbağı Köyü | 1 | 20 | %100,0 | CHP | %73,7 |
| Ürük Köyü | 1 | 64 | %89,1 | CHP | %61,8 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 42 | %47,6 | CHP | %65,0 |
| İkizbaşak Köyü | 1 | 42 | %102,4 | CHP | %71,4 |
| İmamoğlu Mah. | 1 | 300 | %87,3 | CHP | %62,6 |
| İmirhan Köyü | 1 | 33 | %72,7 | CHP | %100,0 |
| İnanlı Köyü | 1 | 25 | %96,0 | MHP | %58,3 |
| İncirlipınar Köyü | 1 | 61 | %86,9 | CHP | %51,0 |
| Şahinköy | 1 | 38 | %89,5 | CHP | %67,7 |