%48,7
AK PARTİ birinci
8.408 geçerli oy · katılım %71,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şirvan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %48,7 ile birinci; 8408 geçerli oy, katılım %71,9.
Kayıtlı seçmen 12.629 · Oy kullanan 9.075 (katılım %71,9) · Geçerli 8.408 · Geçersiz 667
Seçilenler
- Hasan Carlık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Lezgin Amil · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şirvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adıgüzel Köyü | 1 | 113 | %69,9 | AKP | %48,0 |
| Akgeçit Köyü | 1 | 112 | %91,1 | DEM | %57,6 |
| Akyokuş Köyü | 1 | 20 | %50,0 | AKP | %50,0 |
| Akçayar Köyü | 1 | 13 | %61,5 | AKP | %62,5 |
| Bayındır Köyü | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %82,4 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 210 | %71,0 | AKP | %75,0 |
| Belençay Köyü | 1 | 55 | %60,0 | AKP | %38,5 |
| Boylu Köyü | 1 | 232 | %69,4 | MHP | %60,5 |
| Cevizdalı Köyü | 1 | 29 | %44,8 | MHP | %76,9 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 699 | %67,7 | MHP | %44,8 |
| Daltepe Köyü | 1 | 46 | %69,6 | AKP | %70,0 |
| Damlı Köyü | 1 | 214 | %59,4 | AKP | %80,2 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 39 | %56,4 | AKP | %95,5 |
| Derinçay Köyü | 1 | 181 | %57,5 | MHP | %66,7 |
| Doğruca Köyü | 1 | 40 | %57,5 | DEM | %73,9 |
| Durankaya Köyü | 1 | 317 | %93,1 | AKP | %69,0 |
| Dişlinar Köyü | 1 | 152 | %64,5 | DEM | %79,2 |
| Elmadalı Köyü | 1 | 312 | %86,9 | MHP | %45,3 |
| Fatih Mah. | 1 | 148 | %83,1 | AKP | %79,5 |
| Gözlüce Köyü | 1 | 172 | %93,0 | AKP | %64,3 |
| Gümüş Köyü | 1 | 12 | %66,7 | AKP | %85,7 |
| Hürmüz Köyü | 1 | 47 | %23,4 | AKP | %63,6 |
| Kalkancık Köyü | 1 | 23 | %60,9 | AKP | %78,6 |
| Kapılı Köyü | 1 | 226 | %89,8 | AKP | %83,0 |
| Karaca Köyü | 1 | 132 | %88,6 | MHP | %57,9 |
| Kasımlı Köyü | 1 | 142 | %70,4 | AKP | %39,0 |
| Kayahisar Köyü | 1 | 281 | %69,8 | MHP | %52,1 |
| Kesmetaş Köyü | 1 | 253 | %62,9 | MHP | %84,4 |
| Kırtepe Mah. | 1 | 149 | %92,6 | AKP | %86,4 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 135 | %54,1 | AKP | %60,3 |
| Küfre Mah. | 6 | 1.754 | %84,3 | AKP | %43,7 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 82 | %46,3 | DEM | %38,2 |
| Madenköy | 2 | 407 | %75,4 | DEM | %45,3 |
| Meşecik Köyü | 1 | 21 | %66,7 | AKP | %92,3 |
| Nallıkaya Köyü | 2 | 362 | %59,4 | AKP | %63,4 |
| Ormanbağı Köyü | 2 | 548 | %75,4 | MHP | %48,7 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 236 | %73,7 | AKP | %68,6 |
| Otluk Köyü | 1 | 51 | %86,3 | DEM | %59,5 |
| Oya Köyü | 1 | 165 | %73,9 | MHP | %89,3 |
| Pirinçli Köyü | 2 | 377 | %56,0 | AKP | %69,4 |
| Sarıdana Köyü | 1 | 155 | %53,6 | DEM | %81,6 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 106 | %56,6 | AKP | %62,7 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 86 | %58,1 | AKP | %42,9 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 104 | %60,6 | AKP | %74,2 |
| Suludere Köyü | 1 | 18 | %111,1 | MHP | %95,0 |
| Suluyazı Köyü | 1 | 73 | %74,0 | AKP | %80,8 |
| Sit Mah. | 1 | 151 | %91,4 | AKP | %64,9 |
| Tatlıpayam Köyü | 1 | 101 | %35,6 | AKP | %67,7 |
| Taşlı Köyü | 4 | 740 | %69,7 | AKP | %81,2 |
| Taşyaka Köyü | 1 | 104 | %68,3 | AKP | %42,7 |
| Yalkaya Köyü | 1 | 60 | %66,7 | DEM | %59,5 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 188 | %83,5 | MHP | %52,2 |
| Yarımtepe Köyü | 1 | 197 | %81,7 | AKP | %46,2 |
| Yaylacı Köyü | 1 | 257 | %22,6 | AKP | %54,6 |
| Yayladağ Köyü | 1 | 131 | %91,6 | AKP | %46,1 |
| Yağcılar Köyü | 2 | 387 | %64,1 | AKP | %43,4 |
| Yedikapı Köyü | 1 | 59 | %30,5 | AKP | %75,0 |
| Yolbaşı Köyü | 1 | 145 | %71,0 | AKP | %48,4 |
| Çeltikyolu Köyü | 1 | 211 | %57,4 | AKP | %41,3 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 11 | %54,6 | AKP | %40,0 |
| Özpınar Köyü | 1 | 217 | %81,6 | DEM | %42,5 |
| İkizler Köyü | 1 | 222 | %73,9 | DEM | %51,6 |
| İncekaya Köyü | 1 | 323 | %69,4 | AKP | %55,3 |