%53,2
DEM Parti birinci
28.422 geçerli oy · katılım %77,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurtalan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %53,2 ile birinci; 28.422 geçerli oy, katılım %77,4.
Kayıtlı seçmen 39.489 · Oy kullanan 30.548 (katılım %77,4) · Geçerli 28.422 · Geçersiz 2.126
Kurtalan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 15.121 | %53,2 |
| AKP | 9.785 | %34,4 |
| MHP | 860 | %3,0 |
| YRP | 694 | %2,4 |
| CHP | 684 | %2,4 |
| HÜDA PAR | 550 | %1,9 |
| İYİ | 260 | %0,9 |
| BTP | 169 | %0,6 |
| SAADET | 143 | %0,5 |
| DP | 96 | %0,3 |
| VATAN | 60 | %0,2 |
Seçilenler
- Şakir Evirgen · DEM · listede 1. sıra
- Hikmet Deryalar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Esmer Baran · DEM · listede 2. sıra
- Mehmet Karuç · DEM · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kurtalan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Köyü | 1 | 188 | %80,9 | DEM | %69,0 |
| Aksöğüt Köyü | 2 | 395 | %78,7 | MHP | %37,7 |
| Akçalı Köyü | 1 | 100 | %91,0 | DEM | %95,6 |
| Akçegedik Köyü | 1 | 155 | %86,5 | DEM | %36,3 |
| Atalay Köyü | 1 | 22 | %109,1 | DEM | %100,0 |
| Avcılar Köyü | 1 | 54 | %81,5 | AKP | %75,6 |
| Aydemir Köyü | 1 | 78 | %66,7 | AKP | %63,3 |
| Azıklı Köyü | 1 | 132 | %63,6 | AKP | %48,8 |
| Ağaçlıpınar Köyü | 1 | 175 | %81,1 | DEM | %75,0 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.636 | %79,3 | DEM | %59,4 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 281 | %80,8 | AKP | %47,8 |
| Bağlıca Köyü | 2 | 366 | %86,3 | DEM | %73,2 |
| Beykent Köyü | 1 | 302 | %86,1 | DEM | %84,7 |
| Beşler Köyü | 1 | 116 | %62,1 | AKP | %54,9 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 304 | %66,5 | DEM | %95,5 |
| Bölüktepe Köyü | 4 | 1.248 | %80,1 | DEM | %48,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.004 | %77,4 | DEM | %48,2 |
| Demirkuyu Köyü | 1 | 89 | %66,3 | DEM | %82,8 |
| Derince Köyü | 1 | 142 | %62,7 | DEM | %97,7 |
| Dicle Mah. | 4 | 1.109 | %79,9 | DEM | %68,5 |
| Ekinli Köyü | 1 | 10 | %90,0 | MHP | %55,6 |
| Erdurağı Köyü | 2 | 412 | %53,6 | CHP | %36,2 |
| Fırat Mah. | 9 | 2.981 | %77,9 | DEM | %55,6 |
| Garzan Mah. | 5 | 1.463 | %76,1 | DEM | %62,7 |
| Gökdoğan Köyü | 1 | 306 | %82,4 | DEM | %73,0 |
| Gözpınar Köyü | 3 | 937 | %51,9 | DEM | %53,7 |
| Güney Mah. | 1 | 158 | %91,1 | DEM | %57,8 |
| Gürgöze Köyü | 1 | 299 | %65,2 | AKP | %58,6 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 119 | %72,3 | DEM | %64,0 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 50 | %80,0 | HÜDA PAR | %45,0 |
| Karabağ Köyü | 1 | 160 | %73,1 | MHP | %32,1 |
| Kayabağlar-Bağlar Mah. | 4 | 1.128 | %92,4 | AKP | %41,0 |
| Kayabağlar-Kayalı Mah. | 4 | 1.283 | %86,0 | DEM | %40,2 |
| Kayabağlar-Çeşme Mah. | 4 | 1.314 | %86,8 | AKP | %40,0 |
| Kayalısu Köyü | 1 | 104 | %61,5 | MHP | %41,7 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 167 | %91,0 | DEM | %74,2 |
| Konakpınar Köyü | 2 | 443 | %77,9 | DEM | %77,9 |
| Kültür Mah. | 8 | 2.578 | %82,5 | AKP | %59,2 |
| Saipbeyli Köyü | 2 | 410 | %59,8 | DEM | %61,3 |
| Seyrantepe Mah. | 1 | 192 | %89,1 | DEM | %68,5 |
| Sümer Mah. | 6 | 1.817 | %78,8 | DEM | %54,6 |
| Tatlı Köyü | 1 | 53 | %50,9 | AKP | %54,2 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 22 | %63,6 | DEM | %57,1 |
| Tekel Mah. | 10 | 3.370 | %78,5 | DEM | %61,0 |
| Teylan Köyü | 1 | 232 | %53,9 | AKP | %56,7 |
| Tosunbağı Köyü | 1 | 236 | %48,3 | DEM | %45,8 |
| Toytepe Köyü | 1 | 95 | %83,2 | DEM | %48,7 |
| Tulumtaş Köyü | 2 | 518 | %51,0 | DEM | %81,1 |
| Tütünköy | 1 | 288 | %87,9 | DEM | %68,3 |
| Uluköy | 1 | 283 | %83,4 | AKP | %31,3 |
| Yakıttepe Köyü | 1 | 82 | %63,4 | AKP | %46,8 |
| Yanarsu Köyü | 1 | 108 | %56,5 | AKP | %83,3 |
| Yayıkdere Mah. | 2 | 549 | %86,3 | DEM | %77,5 |
| Yayıklı Köyü | 1 | 44 | %45,5 | DEM | %42,1 |
| Yellice Köyü | 1 | 159 | %83,0 | DEM | %45,2 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.699 | %78,2 | DEM | %66,8 |
| Yenidoğan Mah. | 8 | 2.753 | %76,8 | DEM | %57,9 |
| Yeniköprü Köyü | 1 | 183 | %88,5 | DEM | %68,5 |
| Yeşilkonak Köyü | 1 | 137 | %80,3 | DEM | %64,7 |
| Yoldurağı Köyü | 1 | 114 | %83,3 | AKP | %48,3 |
| Yuvalı Köyü | 1 | 131 | %67,2 | DEM | %75,6 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 45 | %82,2 | DEM | %70,3 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 247 | %80,2 | AKP | %43,8 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 100 | %43,0 | AKP | %75,6 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 45 | %68,9 | DEM | %69,0 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 200 | %65,0 | DEM | %74,8 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 254 | %72,8 | DEM | %86,5 |
| İncirlik Köyü | 1 | 78 | %78,2 | DEM | %95,1 |
| İğdeli Köyü | 1 | 59 | %40,7 | AKP | %85,7 |
| Şenköy | 1 | 178 | %56,2 | AKP | %52,6 |