%41,4
DEM Parti birinci
9.883 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eruh ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %41,4 ile birinci; 9883 geçerli oy, katılım %83,7.
Kayıtlı seçmen 12.713 · Oy kullanan 10.645 (katılım %83,7) · Geçerli 9.883 · Geçersiz 762
Seçilenler
- Menduh Erdemci · DEM · listede 1. sıra
- Recep Teğin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eruh mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdiken Köyü | 1 | 85 | %92,9 | DEM | %64,5 |
| Akmeşe Köyü | 1 | 11 | %109,1 | MHP | %90,0 |
| Ballıkavak Köyü | 1 | 80 | %80,0 | DEM | %91,2 |
| Bayıryüzü Köyü | 1 | 38 | %84,2 | DEM | %55,6 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 51 | %64,7 | DEM | %81,8 |
| Bağgöze Köyü | 1 | 363 | %88,2 | DEM | %57,6 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 101 | %90,1 | DEM | %67,4 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 85 | %87,1 | MHP | %42,9 |
| Budamış Köyü | 1 | 24 | %95,8 | DEM | %56,5 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 15 | %86,7 | DEM | %66,7 |
| Bilgili Köyü | 1 | 197 | %90,4 | DEM | %64,9 |
| Bingöl Köyü | 1 | 13 | %107,7 | DEM | %76,9 |
| Cintepe Köyü | 1 | 313 | %76,7 | AKP | %35,5 |
| Dadaklı Köyü | 1 | 54 | %90,7 | AKP | %48,9 |
| Dalkorur Köyü | 1 | 121 | %66,1 | DEM | %78,4 |
| Dağdüşü Köyü | 1 | 266 | %90,6 | AKP | %64,9 |
| Demiremek Köyü | 1 | 107 | %72,0 | DEM | %85,5 |
| Dönerdöver Köyü | 1 | 72 | %66,7 | DEM | %43,2 |
| Dih Mah. | 8 | 2.494 | %85,7 | AKP | %41,1 |
| Dikboğaz Köyü | 1 | 333 | %69,7 | AKP | %54,3 |
| Ekinyolu Köyü | 1 | 126 | %65,9 | DEM | %65,4 |
| Erenkaya Köyü | 1 | 173 | %76,3 | DEM | %72,5 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.515 | %85,3 | AKP | %40,5 |
| Gedikaşar Köyü | 1 | 87 | %92,0 | DEM | %69,6 |
| Gelenkardeş Köyü | 1 | 22 | %77,3 | DEM | %88,2 |
| Gölgelikonak Köyü | 1 | 25 | %104,0 | AKP | %79,2 |
| Gönülaldı Köyü | 1 | 49 | %73,5 | DEM | %72,7 |
| Görendoruk Köyü | 1 | 131 | %84,0 | DEM | %81,1 |
| Gülburnu Köyü | 1 | 49 | %83,7 | AKP | %52,6 |
| Karadayılar Köyü | 1 | 34 | %85,3 | DEM | %59,3 |
| Kavakgölü Köyü | 1 | 35 | %82,9 | DEM | %65,5 |
| Kaşıkyayla Köyü | 1 | 115 | %88,7 | DEM | %57,9 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 322 | %92,9 | DEM | %76,9 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 42 | %61,9 | DEM | %84,6 |
| Kuşdalı Köyü | 1 | 117 | %83,8 | DEM | %80,7 |
| Okçular Köyü | 2 | 522 | %88,5 | MHP | %35,2 |
| Ortaklı Köyü | 1 | 37 | %89,2 | DEM | %50,0 |
| Oymakılıç Köyü | 1 | 46 | %73,9 | DEM | %55,9 |
| Payamlı Köyü | 1 | 114 | %71,9 | DEM | %70,0 |
| Salkımbağlar Köyü | 1 | 71 | %71,8 | MHP | %39,2 |
| Sarıgül Mah. | 6 | 1.812 | %84,9 | DEM | %57,2 |
| Savaşköy | 1 | 87 | %79,3 | DEM | %67,2 |
| Tünekpınar Köyü | 1 | 32 | %65,6 | MHP | %90,5 |
| Ufaca Köyü | 1 | 23 | %56,5 | AKP | %61,5 |
| Yanıkses Köyü | 1 | 87 | %95,4 | DEM | %61,7 |
| Yanılmaz Köyü | 1 | 35 | %77,1 | DEM | %69,2 |
| Yediyaprak Köyü | 1 | 83 | %81,9 | DEM | %41,7 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 176 | %71,6 | DEM | %77,7 |
| Yerliçoban Köyü | 1 | 159 | %93,7 | MHP | %34,8 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 30 | %60,0 | DEM | %93,8 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 77 | %70,1 | AKP | %40,0 |
| Çeltiksuyu Köyü | 1 | 118 | %64,4 | MHP | %40,9 |
| Çetinkol Köyü | 1 | 54 | %70,4 | AKP | %70,3 |
| Çırpılı Köyü | 1 | 184 | %87,5 | AKP | %52,6 |
| Çimencik Köyü | 1 | 39 | %53,9 | DEM | %50,0 |
| Çizmeli Köyü | 1 | 134 | %95,5 | MHP | %96,0 |
| Özlüpelit Köyü | 1 | 52 | %96,2 | DEM | %46,9 |
| Üzümlük Köyü | 1 | 76 | %72,4 | DEM | %74,1 |