%36,6
DEM Parti birinci
13.108 geçerli oy · katılım %83,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Baykan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %36,6 ile birinci; 13.108 geçerli oy, katılım %83,4.
Kayıtlı seçmen 17.086 · Oy kullanan 14.241 (katılım %83,4) · Geçerli 13.108 · Geçersiz 1.133
Baykan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 4.802 | %36,6 |
| AKP | 4.791 | %36,6 |
| MHP | 1.827 | %13,9 |
| YRP | 968 | %7,4 |
| CHP | 376 | %2,9 |
| İYİ | 124 | %1,0 |
| HÜDA PAR | 95 | %0,7 |
| SAADET | 65 | %0,5 |
| BTP | 42 | %0,3 |
| VATAN | 18 | %0,1 |
Seçilenler
- Behcet Aydin · DEM · listede 1. sıra
- Abdulkerim Güncü · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nevzat Baştuğ · DEM · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Baykan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adakale Köyü | 1 | 250 | %85,2 | AKP | %54,0 |
| Ardıçdalı Köyü | 1 | 41 | %56,1 | AKP | %56,5 |
| Atabağı-Merkez Mah. | 8 | 2.434 | %86,0 | DEM | %43,7 |
| Cefan Mah. | 1 | 136 | %83,1 | DEM | %57,8 |
| Dedebakırı Köyü | 1 | 189 | %80,4 | DEM | %69,4 |
| Demirışık Köyü | 1 | 164 | %58,5 | AKP | %81,7 |
| Derince Köyü | 1 | 199 | %92,0 | MHP | %51,0 |
| Dokuzçavuş Köyü | 1 | 31 | %83,9 | DEM | %50,0 |
| Dilektepe Köyü | 1 | 138 | %59,4 | DEM | %59,7 |
| Engin Köyü | 1 | 136 | %75,0 | DEM | %59,4 |
| Gümüşkaş Köyü | 1 | 164 | %89,0 | DEM | %56,7 |
| Günbuldu Köyü | 1 | 162 | %71,0 | AKP | %67,9 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 329 | %94,2 | AKP | %47,3 |
| Havel Mah. | 1 | 320 | %83,8 | DEM | %37,6 |
| Karakaya Köyü | 3 | 599 | %79,0 | AKP | %36,3 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 449 | %88,4 | AKP | %40,7 |
| Kasımlı Köyü | 1 | 225 | %73,3 | AKP | %75,2 |
| Meşelik Köyü | 1 | 142 | %57,8 | AKP | %37,3 |
| Narlıyurt Köyü | 1 | 135 | %88,2 | DEM | %46,9 |
| Obalı Köyü | 1 | 190 | %81,6 | AKP | %62,5 |
| Ormanpınar Köyü | 1 | 197 | %53,8 | AKP | %40,0 |
| Sarıdana Köyü | 1 | 82 | %73,2 | MHP | %42,4 |
| Sarısalkım Köyü | 1 | 280 | %65,4 | AKP | %41,5 |
| Tütenocak Köyü | 2 | 379 | %71,2 | DEM | %43,5 |
| Ulaştı Köyü | 1 | 198 | %88,4 | AKP | %42,3 |
| Veyselkarani-Atatürk Mah. | 7 | 2.237 | %84,8 | DEM | %48,0 |
| Veyselkarani-Çay Mah. | 3 | 1.051 | %91,0 | DEM | %67,1 |
| Veyselkarani-Şeyhosman Mah. | 4 | 1.342 | %91,2 | AKP | %49,5 |
| Yarımca Köyü | 1 | 306 | %66,7 | AKP | %45,6 |
| Yenidoğan Mah. | 6 | 1.955 | %84,9 | AKP | %38,7 |
| Yeşilçevre Köyü | 1 | 93 | %81,7 | DEM | %56,8 |
| Çamtaşı Köyü | 1 | 247 | %88,3 | AKP | %61,2 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 129 | %94,6 | MHP | %42,6 |
| Çelikli Köyü | 1 | 212 | %75,5 | DEM | %49,4 |
| Çevrimtepe Köyü | 1 | 139 | %88,5 | DEM | %84,7 |
| Çukurca Köyü | 1 | 168 | %59,5 | YRP | %45,8 |
| Ünlüce Köyü | 1 | 90 | %64,4 | AKP | %60,0 |
| İkizler Köyü | 1 | 275 | %92,0 | AKP | %42,9 |
| İnönü Mah. | 4 | 1.273 | %85,2 | AKP | %28,8 |