Ulukışla · İl genel meclisi üyeliği
%33,6
CHP birinci
14.344 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ulukışla ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %33,6 ile birinci; 14.344 geçerli oy, katılım %85,5.
Ulukışla
Kayıtlı seçmen 17.550 · Oy kullanan 14.998 (katılım %85,5) · Geçerli 14.344 · Geçersiz 654
Seçilenler
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıMahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alpağut Mah. | 11 | 3.123 | %85,9 | AKP | %37,0 |
| Altay Köyü | 1 | 89 | %86,5 | MHP | %43,4 |
| Alihoca Köyü | 2 | 397 | %86,7 | CHP | %55,1 |
| Ardıçlı Köyü | 1 | 26 | %92,3 | MHP | %54,6 |
| Bayağıl Köyü | 2 | 651 | %89,7 | CHP | %56,6 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 200 | %83,0 | AKP | %46,5 |
| Darboğaz Köyü | 4 | 1.360 | %70,9 | CHP | %42,8 |
| Elmalı Köyü | 1 | 152 | %98,0 | AKP | %46,2 |
| Eminlik Köyü | 1 | 327 | %81,0 | CHP | %33,7 |
| Emirler Köyü | 2 | 501 | %78,6 | AKP | %49,7 |
| Gedelli Köyü | 1 | 171 | %87,7 | AKP | %52,8 |
| Gümüşköy | 1 | 250 | %88,0 | MHP | %27,4 |
| Güney Köyü | 1 | 262 | %97,0 | MHP | %55,0 |
| Hacıbekirli Köyü | 2 | 145 | %78,6 | AKP | %61,8 |
| Handere Köyü | 1 | 99 | %82,8 | AKP | %32,1 |
| Hasangazi Köyü | 4 | 892 | %87,3 | CHP | %43,5 |
| Horoz Köyü | 2 | 366 | %95,6 | CHP | %33,3 |
| Hüsniye Köyü | 2 | 439 | %89,8 | AKP | %31,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 85 | %81,2 | AKP | %36,8 |
| Kemalpaşa Mah. | 6 | 1.783 | %82,9 | AKP | %42,0 |
| Kılan Köyü | 4 | 1.291 | %80,0 | MHP | %48,7 |
| Kolsuz Köyü | 1 | 293 | %93,2 | CHP | %40,6 |
| Kozluca Köyü | 1 | 73 | %101,4 | AKP | %57,8 |
| Koçak Köyü | 1 | 321 | %86,9 | CHP | %52,8 |
| Köşkönü Köyü | 1 | 274 | %94,5 | AKP | %35,8 |
| Madenköy | 1 | 232 | %95,3 | CHP | %40,5 |
| Ovacık Köyü | 1 | 193 | %93,3 | CHP | %32,6 |
| Porsuk Köyü | 2 | 375 | %89,6 | CHP | %58,0 |
| Tabaklı Köyü | 1 | 9 | %133,3 | AKP | %58,3 |
| Tekneçukur Köyü | 1 | 335 | %82,1 | MHP | %38,4 |
| Tepeköy | 1 | 232 | %89,2 | MHP | %43,6 |
| Toraman Köyü | 1 | 98 | %96,9 | AKP | %41,8 |
| Yeniyıldız Köyü | 2 | 611 | %91,8 | MHP | %37,0 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 164 | %83,5 | CHP | %44,2 |
| Çiftehan Köyü | 3 | 789 | %82,9 | CHP | %62,6 |
| Çifteköy | 1 | 145 | %96,6 | AKP | %55,6 |
| Ünlüyaka Köyü | 1 | 118 | %98,3 | AKP | %43,6 |
| İlhanköy | 1 | 113 | %90,3 | AKP | %38,1 |
| İmrahor Köyü | 1 | 219 | %94,1 | AKP | %39,8 |
| Şeyhömerli Köyü | 1 | 347 | %85,9 | MHP | %42,8 |