%38,2
MHP birinci
9.970 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çiçekdağı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %38,2 ile birinci; 9970 geçerli oy, katılım %89,7.
Kayıtlı seçmen 11.616 · Oy kullanan 10.419 (katılım %89,7) · Geçerli 9.970 · Geçersiz 449
Çiçekdağı İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 3.813 | %38,2 |
| AKP | 3.752 | %37,6 |
| CHP | 913 | %9,2 |
| YRP | 376 | %3,8 |
| İYİ | 373 | %3,7 |
| DP | 365 | %3,7 |
| SAADET | 183 | %1,8 |
| DEM | 86 | %0,9 |
| BTP | 37 | %0,4 |
| MİLLİ YOL | 16 | %0,2 |
| TİP | 15 | %0,2 |
| SOL | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,0 |
Seçilenler
- Sinan Kılıç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hilmi Taş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çiçekdağı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıköy | 1 | 221 | %89,1 | MHP | %40,4 |
| Akbıyıklı Köyü | 1 | 61 | %62,3 | AKP | %60,5 |
| Alahacılı Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %42,4 |
| Alanköy | 1 | 102 | %94,1 | AKP | %64,2 |
| Alimpınar Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %45,5 |
| Armutlu Köyü | 1 | 48 | %89,6 | MHP | %37,2 |
| Aşağıhacıahmetli Köyü | 1 | 79 | %86,1 | MHP | %66,2 |
| Bahçepınar Köyü | 1 | 62 | %83,9 | CHP | %50,0 |
| Baraklı Köyü | 1 | 38 | %92,1 | AKP | %57,1 |
| Bağlarbaşı Mah. | 1 | 241 | %88,8 | AKP | %42,2 |
| Beşikli Köyü | 1 | 121 | %95,0 | MHP | %53,6 |
| Boyalık Mah. | 2 | 434 | %93,8 | AKP | %53,2 |
| Bozlar Köyü | 1 | 45 | %106,7 | AKP | %36,4 |
| Boğazevci Köyü | 2 | 459 | %91,3 | AKP | %37,5 |
| Büyükteflek Köyü | 1 | 164 | %90,9 | CHP | %35,3 |
| Demirli Köyü | 1 | 122 | %95,9 | MHP | %54,5 |
| Doğankaş Köyü | 1 | 43 | %83,7 | MHP | %54,3 |
| Fatih Mah. | 2 | 375 | %94,9 | AKP | %52,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.384 | %89,4 | AKP | %44,1 |
| Gölcük Köyü | 1 | 106 | %92,5 | MHP | %48,4 |
| Hacıduraklı Köyü | 1 | 53 | %66,0 | MHP | %64,7 |
| Hacıhasanlı Köyü | 1 | 207 | %95,2 | MHP | %58,3 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 39 | %105,1 | MHP | %67,5 |
| Halaçlı Köyü | 1 | 102 | %85,3 | AKP | %30,3 |
| Harmanpınar Köyü | 1 | 114 | %83,3 | MHP | %33,7 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %45,0 |
| Kabaklı Köyü | 1 | 135 | %94,8 | AKP | %61,3 |
| Kaleevci Köyü | 1 | 179 | %86,0 | AKP | %38,0 |
| Kavaklıöz Köyü | 1 | 39 | %92,3 | AKP | %32,4 |
| Kırdök Köyü | 1 | 80 | %72,5 | AKP | %67,2 |
| Kızılcalı Köyü | 1 | 168 | %92,9 | AKP | %79,5 |
| Konurkale Köyü | 1 | 76 | %100,0 | MHP | %63,5 |
| Köseli-Bahçelievler Mah. | 1 | 262 | %90,5 | MHP | %38,3 |
| Köseli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 283 | %84,5 | MHP | %40,8 |
| Köseli-Devreceli Mah. | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %54,7 |
| Köseli-Çiftlik Mah. | 3 | 783 | %94,9 | MHP | %35,0 |
| Köseli-Çiçek Mah. | 2 | 476 | %94,1 | MHP | %38,1 |
| Küçükteflek Köyü | 1 | 121 | %81,8 | AKP | %45,9 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %63,3 |
| Ortahacıahmetli Köyü | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %45,3 |
| Osman Şevki Mah. | 2 | 362 | %94,8 | MHP | %48,0 |
| Pöhrenk Köyü | 1 | 92 | %93,5 | CHP | %49,4 |
| Safalı Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %41,8 |
| Tatbekirli Köyü | 1 | 62 | %88,7 | AKP | %46,2 |
| Tepecik Köyü | 1 | 139 | %90,7 | MHP | %34,2 |
| Topalali Köyü | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %69,1 |
| Yalnızağaç Köyü | 1 | 135 | %85,2 | AKP | %64,6 |
| Yeni Mah. | 7 | 1.973 | %87,2 | MHP | %44,1 |
| Yenişehir Mah. | 2 | 555 | %81,6 | MHP | %44,4 |
| Yukarıhacıahmetli Köyü | 1 | 58 | %94,8 | AKP | %60,0 |
| Çanakpınar Köyü | 1 | 83 | %86,8 | CHP | %36,1 |
| Çepni Köyü | 1 | 49 | %95,9 | CHP | %45,7 |
| Çopraşık Köyü | 1 | 79 | %91,1 | AKP | %35,3 |
| Çubuktarla Köyü | 1 | 167 | %89,2 | AKP | %43,8 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 81 | %72,8 | AKP | %52,5 |
| İbikli Köyü | 1 | 75 | %88,0 | MHP | %63,6 |
| Şahinoğlu Köyü | 1 | 63 | %68,3 | CHP | %37,2 |