%38,8
AK PARTİ birinci
26.372 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tosya ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %38,8 ile birinci; 26.372 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 32.660 · Oy kullanan 27.630 (katılım %84,6) · Geçerli 26.372 · Geçersiz 1.258
Tosya İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.222 | %38,8 |
| MHP | 8.996 | %34,1 |
| YRP | 3.496 | %13,3 |
| CHP | 2.552 | %9,7 |
| İYİ | 427 | %1,6 |
| SAADET | 388 | %1,5 |
| BBP | 113 | %0,4 |
| BTP | 67 | %0,3 |
| TİP | 41 | %0,2 |
| VATAN | 36 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 34 | %0,1 |
Seçilenler
- Şenol Kabaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cihan Çetin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hüseyin Aslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tosya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetoğlu Köyü | 1 | 181 | %84,5 | AKP | %52,7 |
| Akbük Köyü | 2 | 651 | %88,0 | AKP | %32,6 |
| Akseki Köyü | 1 | 88 | %84,1 | AKP | %63,6 |
| Aşağıberçin Köyü | 1 | 99 | %97,0 | AKP | %57,0 |
| Aşağıdikmen Köyü | 1 | 115 | %92,2 | AKP | %34,3 |
| Aşağıkayı Köyü | 1 | 304 | %65,8 | CHP | %61,2 |
| Bahçelievler Mah. | 18 | 5.862 | %79,7 | MHP | %39,2 |
| Bayat Köyü | 2 | 222 | %87,4 | AKP | %48,9 |
| Bürnük Köyü | 1 | 118 | %94,1 | MHP | %36,3 |
| Camiatik Mah. | 1 | 309 | %90,3 | MHP | %43,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 2.007 | %82,1 | MHP | %41,9 |
| Dağardı Köyü | 1 | 281 | %92,2 | MHP | %38,7 |
| Dağçatağı Köyü | 1 | 176 | %94,3 | AKP | %47,1 |
| Dedem Köyü | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %33,7 |
| Dere Mah. | 1 | 99 | %92,9 | MHP | %54,8 |
| Dilküşa Mah. | 11 | 3.566 | %83,3 | MHP | %39,0 |
| Ekincik Köyü | 1 | 290 | %97,9 | AKP | %56,0 |
| Ermelik Köyü | 1 | 200 | %94,0 | AKP | %34,4 |
| Fevzipaşa Mah. | 2 | 526 | %89,4 | AKP | %39,4 |
| Gökomuz Köyü | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %59,0 |
| Gökçeöz Köyü | 3 | 288 | %84,4 | AKP | %60,6 |
| Gövrecik Köyü | 1 | 193 | %78,2 | AKP | %37,9 |
| Hacı Kemal Mah. | 1 | 182 | %87,4 | AKP | %39,2 |
| Hacıpir Mah. | 2 | 446 | %89,2 | MHP | %43,0 |
| Harsat Mah. | 3 | 1.013 | %87,6 | AKP | %38,2 |
| Hocafakı Mah. | 1 | 254 | %89,8 | AKP | %40,7 |
| Hocaimat Mah. | 4 | 1.225 | %85,4 | MHP | %40,4 |
| Karabey Köyü | 2 | 387 | %84,0 | MHP | %37,1 |
| Karaköy | 1 | 114 | %93,0 | MHP | %32,4 |
| Karasapaça Köyü | 1 | 102 | %79,4 | YRP | %42,0 |
| Kargı Mah. | 1 | 344 | %90,1 | AKP | %38,7 |
| Kargın Köyü | 1 | 282 | %85,5 | AKP | %48,9 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 831 | %84,1 | AKP | %45,8 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 235 | %90,6 | AKP | %37,5 |
| Keçeli Köyü | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %43,1 |
| Kınık Köyü | 1 | 119 | %79,8 | AKP | %38,3 |
| Kızılca Köyü | 1 | 85 | %92,9 | AKP | %45,2 |
| Kuzyaka Mah. | 1 | 117 | %97,4 | AKP | %42,3 |
| Kuşçular Köyü | 1 | 180 | %75,0 | AKP | %64,1 |
| Kösen Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %35,6 |
| Küçükkızılca Köyü | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %56,5 |
| Küçüksekiler Köyü | 1 | 113 | %72,6 | AKP | %54,9 |
| Kilkuyu Köyü | 1 | 262 | %68,3 | AKP | %39,5 |
| Mısmılağaç Köyü | 1 | 136 | %86,0 | AKP | %62,3 |
| Musaköy | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %54,4 |
| Mimar Sinan Mah. | 1 | 341 | %91,2 | MHP | %43,1 |
| Ortalıca Köyü | 2 | 562 | %88,1 | AKP | %63,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 251 | %89,2 | MHP | %46,1 |
| Sapaca Köyü | 1 | 245 | %96,7 | AKP | %43,2 |
| Sekiler Köyü | 1 | 319 | %93,1 | MHP | %40,6 |
| Sevinçören Köyü | 1 | 96 | %96,9 | AKP | %53,3 |
| Sofular Köyü | 1 | 128 | %91,4 | MHP | %42,5 |
| Suluca Köyü | 2 | 631 | %72,6 | AKP | %47,9 |
| Yavuz Selim Mah. | 1 | 246 | %103,3 | AKP | %46,7 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 149 | %43,6 | AKP | %54,1 |
| Yenidoğan Köyü | 2 | 415 | %79,0 | AKP | %45,3 |
| Yukarıberçin Köyü | 1 | 88 | %83,0 | MHP | %38,9 |
| Yukarıdikmen Köyü | 1 | 77 | %87,0 | AKP | %58,6 |
| Yukarıkayı Köyü | 1 | 114 | %86,8 | AKP | %29,8 |
| Yunus Emre Mah. | 7 | 2.170 | %84,7 | MHP | %37,5 |
| Zincirlikuyu Köyü | 1 | 130 | %88,5 | AKP | %60,2 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %75,9 |
| Çatma Mah. | 2 | 509 | %87,8 | MHP | %44,2 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 258 | %90,7 | AKP | %67,6 |
| Çaykapı Köyü | 1 | 138 | %92,0 | AKP | %48,0 |
| Çeltikçi Köyü | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %54,9 |
| Çepni Köyü | 1 | 210 | %88,6 | MHP | %41,2 |
| Çevlik Köyü | 1 | 207 | %84,5 | AKP | %68,2 |
| Çukurköy | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %46,9 |
| Çifter Köyü | 1 | 159 | %84,3 | AKP | %44,7 |
| Özboyu Köyü | 1 | 94 | %88,3 | MHP | %44,3 |
| İbni Selim Mah. | 3 | 885 | %81,2 | AKP | %42,3 |
| İlyasbey Mah. | 2 | 399 | %90,0 | MHP | %43,9 |
| İncebel Köyü | 1 | 56 | %107,1 | AKP | %58,9 |
| Şarakman Köyü | 1 | 38 | %57,9 | MHP | %52,4 |
| Şeh Mah. | 2 | 475 | %88,0 | MHP | %45,7 |
| Şehreküstü Mah. | 2 | 374 | %90,6 | AKP | %36,8 |