%42,0
AK PARTİ birinci
13.180 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İnebolu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,0 ile birinci; 13.180 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 16.427 · Oy kullanan 13.930 (katılım %84,8) · Geçerli 13.180 · Geçersiz 750
Seçilenler
- Erkan Kürekci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cemil Almış · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İnebolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akgüney Köyü | 1 | 151 | %84,1 | AKP | %48,7 |
| Akkonak Köyü | 1 | 99 | %70,7 | AKP | %62,1 |
| Aktaş Köyü | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %44,6 |
| Akçay Köyü | 1 | 54 | %63,0 | AKP | %41,2 |
| Alaca Köyü | 1 | 53 | %92,5 | AKP | %46,9 |
| Atabeyli Köyü | 1 | 192 | %68,8 | AKP | %52,3 |
| Avara Mah. | 1 | 282 | %86,2 | MHP | %43,1 |
| Ayvaköy | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %35,9 |
| Ayvat Köyü | 1 | 58 | %62,1 | AKP | %65,7 |
| Aşağıhatipbağı Mah. | 7 | 2.366 | %84,2 | MHP | %39,8 |
| Aşağıçaylı Köyü | 1 | 118 | %87,3 | AKP | %41,8 |
| Bayıralan Köyü | 1 | 125 | %71,2 | AKP | %34,9 |
| Başköy | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %42,9 |
| Belen Köyü | 1 | 106 | %94,3 | AKP | %51,5 |
| Belence Köyü | 1 | 69 | %101,5 | AKP | %68,6 |
| Belören Köyü | 1 | 49 | %87,8 | CHP | %47,4 |
| Beyler Köyü | 1 | 57 | %94,7 | MHP | %48,0 |
| Boyran Mah. | 2 | 501 | %80,0 | MHP | %41,1 |
| Camikebir Mah. | 3 | 735 | %82,5 | MHP | %42,5 |
| Cünürye Mah. | 5 | 1.676 | %81,0 | MHP | %46,3 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 54 | %53,7 | AKP | %71,4 |
| Deresökü Köyü | 1 | 99 | %90,9 | AKP | %51,2 |
| Doğanören Köyü | 1 | 83 | %88,0 | AKP | %60,9 |
| Durupınar Köyü | 1 | 121 | %71,1 | AKP | %42,2 |
| Dibek Köyü | 1 | 190 | %84,2 | AKP | %58,0 |
| Dikili Köyü | 1 | 227 | %92,5 | MHP | %45,1 |
| Erenyolu Köyü | 1 | 131 | %96,2 | MHP | %61,0 |
| Erkekarpa Köyü | 1 | 253 | %85,8 | AKP | %40,6 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %72,1 |
| Evrenye Köyü | 1 | 244 | %76,2 | AKP | %54,7 |
| Gökbel Köyü | 1 | 102 | %96,1 | MHP | %58,8 |
| Gökçevre Köyü | 1 | 122 | %92,6 | AKP | %39,5 |
| Göçkün Köyü | 1 | 296 | %95,6 | MHP | %44,3 |
| Güde Köyü | 1 | 54 | %66,7 | AKP | %40,0 |
| Güneşli Köyü | 1 | 89 | %102,3 | AKP | %47,7 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 150 | %88,0 | MHP | %37,4 |
| Hacıibrahim Köyü | 1 | 72 | %90,3 | AKP | %69,4 |
| Hamitköy | 1 | 157 | %84,1 | AKP | %57,4 |
| Hayrioğlu Köyü | 1 | 60 | %43,3 | AKP | %75,0 |
| Hörmetli Köyü | 1 | 208 | %87,5 | AKP | %55,9 |
| Kabalar Köyü | 2 | 351 | %88,3 | AKP | %51,3 |
| Kabalarsökü Köyü | 1 | 267 | %88,0 | AKP | %50,7 |
| Karabey Köyü | 1 | 108 | %91,7 | AKP | %53,2 |
| Karaca Mah. | 1 | 140 | %87,1 | AKP | %40,9 |
| Karadeniz Mah. | 1 | 198 | %84,9 | AKP | %40,7 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 60 | %66,7 | AKP | %52,6 |
| Kayaelması Köyü | 1 | 11 | %127,3 | AKP | %35,7 |
| Keloğlu Köyü | 1 | 17 | %105,9 | AKP | %70,6 |
| Kızılkara Mah. | 1 | 289 | %85,1 | CHP | %34,9 |
| Korupınar Köyü | 2 | 386 | %90,7 | AKP | %45,2 |
| Kuzluk Köyü | 1 | 183 | %91,3 | AKP | %52,8 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 56 | %69,6 | MHP | %42,1 |
| Köseköy | 1 | 37 | %102,7 | AKP | %47,2 |
| Musa Mah. | 1 | 218 | %93,6 | AKP | %46,6 |
| Sakalar Köyü | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %43,2 |
| Salıcıoğlu Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %43,8 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 140 | %92,1 | MHP | %46,5 |
| Sökü Köyü | 1 | 25 | %64,0 | AKP | %43,8 |
| Taşburun Köyü | 1 | 94 | %87,2 | MHP | %48,7 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 145 | %88,3 | AKP | %36,9 |
| Toklukaya Köyü | 1 | 230 | %88,3 | AKP | %72,3 |
| Uluköy | 1 | 60 | %95,0 | MHP | %67,9 |
| Uluyol Köyü | 1 | 31 | %74,2 | AKP | %69,6 |
| Uğrak Köyü | 1 | 264 | %89,4 | AKP | %53,6 |
| Yakaboyu Mah. | 1 | 121 | %95,9 | AKP | %48,7 |
| Yamaç Köyü | 1 | 62 | %25,8 | AKP | %37,5 |
| Yaztepe Köyü | 1 | 111 | %78,4 | AKP | %57,8 |
| Yeni Mah. | 1 | 100 | %86,0 | AKP | %41,5 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 268 | %84,3 | MHP | %41,3 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 105 | %87,6 | AKP | %54,7 |
| Yukarıhatipbağı Mah. | 2 | 532 | %82,1 | AKP | %40,0 |
| Yukarıköy | 1 | 162 | %86,4 | AKP | %35,7 |
| Yukarıçaylı Köyü | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %44,3 |
| Yunusköy | 1 | 142 | %74,7 | CHP | %31,4 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 36 | %80,6 | AKP | %89,3 |
| Çamdalı Köyü | 1 | 46 | %73,9 | AKP | %66,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 68 | %92,7 | MHP | %61,7 |
| Çaydüzü Köyü | 1 | 93 | %85,0 | CHP | %36,6 |
| Çaykıyı Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %40,0 |
| Çubuk Köyü | 1 | 78 | %88,5 | AKP | %62,1 |
| Çiçekyazı Köyü | 1 | 139 | %89,9 | AKP | %42,6 |
| Örtülü Köyü | 1 | 135 | %69,6 | AKP | %48,3 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 47 | %80,9 | AKP | %32,4 |
| Özlüce Köyü | 1 | 190 | %71,6 | CHP | %39,4 |
| Üçevler Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %53,5 |
| Üçlüce Köyü | 1 | 56 | %67,9 | AKP | %81,1 |
| İkiyaka Köyü | 1 | 121 | %89,3 | AKP | %41,4 |
| İkizler Köyü | 1 | 38 | %79,0 | AKP | %77,8 |
| Şamalı Köyü | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %50,0 |
| Şamaoğlu Köyü | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %55,8 |
| Şeyhömer Köyü | 1 | 216 | %97,2 | MHP | %47,5 |