%30,9
CHP birinci
6.155 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Daday ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %30,9 ile birinci; 6155 geçerli oy, katılım %89,3.
Kayıtlı seçmen 7.173 · Oy kullanan 6.402 (katılım %89,3) · Geçerli 6.155 · Geçersiz 247
Daday İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.899 | %30,9 |
| AKP | 1.658 | %26,9 |
| MHP | 1.239 | %20,1 |
| İYİ | 402 | %6,5 |
| YRP | 105 | %1,7 |
| BTP | 98 | %1,6 |
| ZAFER | 52 | %0,8 |
| SAADET | 28 | %0,5 |
| VATAN | 24 | %0,4 |
| BBP | 18 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,2 |
Seçilenler
- Atila Bayram Pirci · CHP · listede 1. sıra
- Hüseyin Beşir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Daday mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akılçalman Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %42,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 147 | %91,8 | CHP | %53,5 |
| Aktaştekke Köyü | 1 | 78 | %78,2 | AKP | %67,2 |
| Alipaşa Köyü | 1 | 26 | %103,9 | CHP | %33,3 |
| Arabacılar Köyü | 1 | 72 | %90,3 | CHP | %38,7 |
| Bastak Köyü | 1 | 41 | %97,6 | CHP | %29,0 |
| Bayırköy | 1 | 61 | %93,4 | MHP | %38,6 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 86 | %93,0 | CHP | %27,5 |
| Bağışlar Köyü | 1 | 89 | %89,9 | CHP | %50,0 |
| Bey Mah. | 1 | 256 | %88,3 | AKP | %32,3 |
| Beykoz Köyü | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %32,3 |
| Bezirgan Köyü | 1 | 70 | %95,7 | CHP | %39,4 |
| Bolatlar Köyü | 1 | 74 | %94,6 | MHP | %75,4 |
| Boyalıca Köyü | 1 | 81 | %100,0 | CHP | %42,3 |
| Boyalılar Köyü | 1 | 52 | %92,3 | CHP | %45,8 |
| Budaklı Köyü | 1 | 77 | %89,6 | CHP | %41,5 |
| Davutköy | 1 | 98 | %89,8 | MHP | %31,4 |
| Demirce Köyü | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %25,8 |
| Dereköy | 1 | 110 | %88,2 | CHP | %46,3 |
| Dereözü Köyü | 1 | 37 | %89,2 | MHP | %38,7 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 181 | %84,5 | AKP | %48,2 |
| Değirmenözü Köyü | 1 | 78 | %105,1 | CHP | %30,8 |
| Elmayazı Köyü | 1 | 60 | %95,0 | CHP | %38,6 |
| Ertaş Köyü | 1 | 41 | %78,1 | MHP | %45,2 |
| Fasıllar Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %30,8 |
| Gökören Köyü | 1 | 129 | %83,7 | AKP | %57,1 |
| Görük Köyü | 1 | 131 | %89,3 | CHP | %44,6 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %41,5 |
| Hasanşeyh Köyü | 1 | 134 | %95,5 | CHP | %35,8 |
| Kalem Mah. | 1 | 160 | %94,4 | CHP | %40,1 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 85 | %72,9 | AKP | %72,4 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 96 | %80,2 | CHP | %35,6 |
| Karacaağaç Köyü | 1 | 72 | %81,9 | MHP | %17,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 101 | %93,1 | CHP | %42,4 |
| Karamık Köyü | 1 | 76 | %100,0 | MHP | %35,6 |
| Kavakyayla Köyü | 1 | 30 | %103,3 | MHP | %54,8 |
| Kayabağı Köyü | 1 | 71 | %91,6 | CHP | %46,9 |
| Kayı Köyü | 1 | 105 | %81,0 | AKP | %42,0 |
| Kelebek Mah. | 1 | 99 | %97,0 | CHP | %35,2 |
| Kızılörencik Köyü | 1 | 131 | %97,0 | MHP | %31,5 |
| Kızsini Köyü | 1 | 79 | %78,5 | AKP | %33,9 |
| Koççuğaz Köyü | 1 | 81 | %90,1 | CHP | %42,0 |
| Köşeler Köyü | 1 | 73 | %78,1 | CHP | %42,9 |
| Küten Köyü | 1 | 54 | %83,3 | CHP | %43,9 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.624 | %81,8 | CHP | %36,9 |
| Okluk Köyü | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %47,3 |
| Sarıçam Köyü | 1 | 131 | %95,4 | CHP | %41,2 |
| Sarpun Köyü | 1 | 68 | %100,0 | CHP | %44,1 |
| Selalmaz Köyü | 1 | 109 | %89,9 | AKP | %45,4 |
| Sorkun Köyü | 1 | 62 | %98,4 | MHP | %17,2 |
| Sorkuncuk Köyü | 1 | 61 | %90,2 | CHP | %42,3 |
| Siyahlar Köyü | 1 | 109 | %99,1 | MHP | %31,8 |
| Tüfekçi Köyü | 1 | 85 | %97,7 | CHP | %30,0 |
| Uzbanlar Köyü | 1 | 112 | %93,8 | AKP | %44,6 |
| Yazıcameydan Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %31,3 |
| Çamkonak Köyü | 1 | 116 | %94,8 | MHP | %34,7 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 108 | %96,3 | MHP | %31,1 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 84 | %95,2 | İYİ | %55,1 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %36,7 |
| Çayözü Köyü | 1 | 58 | %60,3 | CHP | %34,3 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 88 | %98,9 | CHP | %37,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 76 | %94,7 | CHP | %33,3 |
| Üyükören Köyü | 1 | 49 | %91,8 | MHP | %38,6 |
| İnciğez Köyü | 1 | 85 | %96,5 | CHP | %25,6 |