%48,2
AK PARTİ birinci
9.596 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eskipazar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %48,2 ile birinci; 9596 geçerli oy, katılım %88,4.
Kayıtlı seçmen 11.454 · Oy kullanan 10.125 (katılım %88,4) · Geçerli 9.596 · Geçersiz 529
Eskipazar İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.621 | %48,2 |
| MHP | 3.005 | %31,3 |
| YRP | 1.018 | %10,6 |
| CHP | 535 | %5,6 |
| SAADET | 185 | %1,9 |
| BBP | 55 | %0,6 |
| BTP | 53 | %0,6 |
| MİLLET | 32 | %0,3 |
| TİP | 32 | %0,3 |
| SOL | 24 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 18 | %0,2 |
| VATAN | 18 | %0,2 |
Seçilenler
- İsmail Bağçe · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Tuncer Başkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eskipazar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adiller Köyü | 1 | 193 | %91,2 | AKP | %50,9 |
| Arslanlar Köyü | 1 | 119 | %93,3 | AKP | %49,5 |
| Babalar Köyü | 1 | 86 | %81,4 | AKP | %60,9 |
| Bahçepınar Mah. | 1 | 255 | %85,5 | AKP | %42,0 |
| Bayındır Köyü | 1 | 155 | %85,2 | AKP | %32,8 |
| Başpınar Köyü | 1 | 179 | %95,0 | AKP | %53,4 |
| Belen Köyü | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %51,2 |
| Beytarla Köyü | 1 | 99 | %87,9 | AKP | %56,3 |
| Boncuklar Köyü | 1 | 261 | %93,9 | AKP | %44,2 |
| Budaklar Köyü | 1 | 98 | %94,9 | AKP | %68,2 |
| Bulduk Köyü | 1 | 97 | %69,1 | AKP | %63,6 |
| Bölükören Köyü | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %57,0 |
| Büyükyayalar Köyü | 1 | 204 | %80,4 | AKP | %46,5 |
| Deresemail Köyü | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %48,0 |
| Deresoplan Köyü | 1 | 146 | %87,0 | MHP | %41,9 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 304 | %96,4 | AKP | %51,2 |
| Doğlacık Köyü | 1 | 194 | %96,4 | AKP | %48,9 |
| Gözlü Köyü | 1 | 138 | %84,1 | AKP | %58,4 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 233 | %84,1 | MHP | %39,9 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 213 | %79,3 | MHP | %38,5 |
| Hanköy | 1 | 190 | %99,0 | AKP | %36,8 |
| Hasanlar Köyü | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %40,3 |
| Haslı Köyü | 1 | 142 | %91,6 | AKP | %72,2 |
| Kabaarmut Köyü | 1 | 163 | %91,4 | AKP | %54,2 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 85 | %91,8 | YRP | %32,9 |
| Kapıcılar Köyü | 1 | 83 | %91,6 | AKP | %52,9 |
| Karahasanlar Köyü | 1 | 131 | %89,3 | AKP | %44,8 |
| Karaören Köyü | 1 | 79 | %79,8 | AKP | %50,0 |
| Kıranköy Mah. | 1 | 180 | %90,0 | AKP | %54,1 |
| Kulat Köyü | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %73,4 |
| Kuzören Köyü | 1 | 149 | %85,9 | AKP | %81,5 |
| Köyceğiz Köyü | 1 | 212 | %91,5 | AKP | %54,1 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.127 | %85,1 | AKP | %51,6 |
| Mermer Mah. | 2 | 592 | %88,9 | MHP | %45,3 |
| Ortaköy | 1 | 150 | %94,7 | AKP | %49,3 |
| Ovaköy | 1 | 120 | %92,5 | AKP | %61,3 |
| Ozanköy | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %57,0 |
| Sadeyaka Köyü | 1 | 190 | %91,1 | MHP | %52,8 |
| Sallar Köyü | 1 | 58 | %67,2 | MHP | %43,6 |
| Sofular Köyü | 1 | 198 | %87,4 | AKP | %47,5 |
| Söbüçimen Köyü | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %37,8 |
| Tamışlar Köyü | 1 | 97 | %95,9 | MHP | %56,3 |
| Topçalı Köyü | 1 | 71 | %73,2 | MHP | %56,9 |
| Yamanlar Mah. | 3 | 917 | %83,6 | AKP | %50,9 |
| Yazıboyu Köyü | 1 | 113 | %92,9 | AKP | %61,8 |
| Yazıkavak Köyü | 1 | 81 | %87,7 | MHP | %42,7 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.301 | %85,5 | AKP | %54,1 |
| Yeşiller Köyü | 1 | 163 | %96,3 | YRP | %48,0 |
| Yürecik Köyü | 1 | 101 | %92,1 | AKP | %56,8 |
| Çandırlar Köyü | 1 | 81 | %72,8 | AKP | %26,8 |
| Çaylı Köyü | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %42,0 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %47,2 |
| Üçevler Köyü | 1 | 240 | %91,3 | MHP | %42,6 |
| İmanlar Köyü | 1 | 71 | %100,0 | MHP | %38,5 |
| İnceboğaz Köyü | 1 | 179 | %95,0 | YRP | %37,3 |
| İstasyon Mah. | 1 | 266 | %83,8 | AKP | %47,4 |
| Şevkiler Köyü | 1 | 159 | %93,7 | AKP | %54,5 |