%30,7
AK PARTİ birinci
15.771 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şarkikaraağaç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %30,7 ile birinci; 15.771 geçerli oy, katılım %86,1.
Kayıtlı seçmen 19.885 · Oy kullanan 17.125 (katılım %86,1) · Geçerli 15.771 · Geçersiz 1.354
Şarkikaraağaç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.840 | %30,7 |
| MHP | 3.152 | %20,0 |
| CHP | 3.116 | %19,8 |
| İYİ | 2.602 | %16,5 |
| YRP | 1.190 | %7,6 |
| ZAFER | 287 | %1,8 |
| SAADET | 238 | %1,5 |
| BTP | 104 | %0,7 |
| DP | 87 | %0,6 |
| VATAN | 63 | %0,4 |
| MİLLİ YOL | 29 | %0,2 |
| TİP | 23 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,1 |
| MİLLET | 20 | %0,1 |
Seçilenler
- Niyazi Karadem · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Fatih Demirtaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şarkikaraağaç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alcıklar Mah. | 2 | 670 | %89,7 | AKP | %34,7 |
| Arak Köyü | 2 | 511 | %89,0 | CHP | %46,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %40,2 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %42,9 |
| Asılkale Mah. | 2 | 389 | %77,6 | AKP | %31,1 |
| Aşağıdinek Köyü | 1 | 167 | %92,8 | AKP | %49,6 |
| Aşağıkale Mah. | 3 | 842 | %84,3 | AKP | %26,2 |
| Başdeğirmen Köyü | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %36,4 |
| Belceğiz Köyü | 2 | 548 | %88,3 | AKP | %42,8 |
| Beyköy | 2 | 437 | %85,1 | AKP | %30,1 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.498 | %82,8 | AKP | %22,8 |
| Fakılar Köyü | 1 | 149 | %79,9 | AKP | %30,6 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.204 | %83,1 | AKP | %29,3 |
| Fele Köyü | 2 | 446 | %88,8 | AKP | %63,5 |
| Gedikli Köyü | 2 | 479 | %87,7 | CHP | %49,4 |
| Göksöğüt Köyü | 3 | 857 | %83,0 | MHP | %33,5 |
| Karayaka Köyü | 1 | 301 | %94,4 | MHP | %40,6 |
| Kerkük Mah. | 3 | 845 | %82,0 | MHP | %24,7 |
| Kıyakdede Köyü | 1 | 260 | %95,8 | AKP | %32,6 |
| Köprüköy | 2 | 556 | %87,1 | AKP | %45,5 |
| Muratbağı Köyü | 1 | 120 | %95,8 | AKP | %52,3 |
| Orta Mah. | 3 | 828 | %81,5 | AKP | %22,6 |
| Salur Köyü | 3 | 741 | %88,0 | AKP | %23,3 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 207 | %91,3 | AKP | %34,9 |
| Ulvikale Mah. | 4 | 1.374 | %80,6 | İYİ | %27,5 |
| Yakaemir Köyü | 1 | 142 | %89,4 | AKP | %31,5 |
| Yenicekale Köyü | 1 | 172 | %61,1 | MHP | %38,4 |
| Yeniköy | 1 | 345 | %90,4 | AKP | %24,8 |
| Yukarıdinek Köyü | 2 | 383 | %75,2 | AKP | %37,1 |
| Çaltı Köyü | 2 | 432 | %94,2 | AKP | %39,8 |
| Çarıksaraylar-Bölükler Mah. | 2 | 359 | %85,8 | İYİ | %39,4 |
| Çarıksaraylar-Cumhuriyet Mah. | 1 | 184 | %88,0 | AKP | %48,6 |
| Çarıksaraylar-Suvar Mah. | 2 | 647 | %88,4 | AKP | %38,8 |
| Çarıksaraylar-Ulu Mah. | 3 | 833 | %88,8 | AKP | %46,2 |
| Çarıksaraylar-Çukur Mah. | 1 | 264 | %87,5 | AKP | %43,0 |
| Çavundur Köyü | 1 | 69 | %87,0 | YRP | %62,1 |
| Çeltek Köyü | 1 | 243 | %89,3 | CHP | %39,8 |
| Çiçekpınar-Aşağı Mah. | 2 | 627 | %89,2 | CHP | %55,5 |
| Çiçekpınar-Orta Mah. | 2 | 548 | %93,1 | CHP | %40,7 |
| Çiçekpınar-Çördük Mah. | 2 | 535 | %93,5 | CHP | %39,7 |
| Ördekçi Köyü | 1 | 168 | %92,9 | AKP | %31,4 |
| Örenköy | 1 | 197 | %84,3 | AKP | %52,1 |