%37,9
AK PARTİ birinci
20.408 geçerli oy · katılım %81,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Görele ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,9 ile birinci; 20.408 geçerli oy, katılım %81,6.
Kayıtlı seçmen 26.645 · Oy kullanan 21.741 (katılım %81,6) · Geçerli 20.408 · Geçersiz 1.333
Görele İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.739 | %37,9 |
| CHP | 6.976 | %34,2 |
| MHP | 2.475 | %12,1 |
| İYİ | 1.669 | %8,2 |
| YRP | 862 | %4,2 |
| SAADET | 226 | %1,1 |
| BBP | 197 | %1,0 |
| BTP | 87 | %0,4 |
| TİP | 49 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 46 | %0,2 |
| MİLLET | 29 | %0,1 |
| SOL | 27 | %0,1 |
| VATAN | 26 | %0,1 |
Seçilenler
- Şengül Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Semin Aydın · CHP · listede 1. sıra
- Erhan Karakoç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Görele mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akharman Köyü | 1 | 80 | %80,0 | CHP | %54,0 |
| Aralıkoz Köyü | 1 | 160 | %85,0 | AKP | %37,9 |
| Ardıç Köyü | 1 | 165 | %70,9 | AKP | %50,9 |
| Ataköy | 1 | 245 | %91,4 | CHP | %35,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 286 | %83,9 | AKP | %40,6 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 542 | %83,8 | CHP | %41,8 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 508 | %79,9 | CHP | %45,0 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 247 | %81,4 | AKP | %39,2 |
| Beşirli Köyü | 1 | 123 | %84,6 | AKP | %50,5 |
| Bozcaali Mah. | 5 | 1.668 | %77,6 | CHP | %45,3 |
| Boğalı Köyü | 1 | 96 | %88,5 | CHP | %44,4 |
| Burunucu Köyü | 1 | 201 | %86,6 | AKP | %36,1 |
| Cillioğlu Mah. | 1 | 92 | %83,7 | CHP | %61,1 |
| Dayılı Köyü | 1 | 214 | %85,1 | CHP | %48,9 |
| Dedeli Köyü | 1 | 123 | %88,6 | CHP | %44,1 |
| Dereboyu Köyü | 1 | 138 | %91,3 | AKP | %43,0 |
| Derekuşçulu Köyü | 1 | 152 | %52,0 | CHP | %79,8 |
| Dikmen Köyü | 1 | 55 | %56,4 | AKP | %61,3 |
| Esenli Köyü | 2 | 380 | %87,6 | AKP | %68,8 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 123 | %69,1 | AKP | %53,1 |
| Eserli Köyü | 1 | 211 | %85,8 | AKP | %59,7 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 106 | %77,4 | CHP | %50,6 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 238 | %97,5 | AKP | %45,3 |
| Gültepe Köyü | 1 | 221 | %94,6 | AKP | %41,1 |
| Güneyköy | 1 | 191 | %84,3 | AKP | %62,8 |
| Güvendik Köyü | 1 | 166 | %84,3 | AKP | %61,5 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 233 | %80,3 | AKP | %48,3 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 203 | %85,7 | CHP | %58,1 |
| Hendekbaşı Mah. | 3 | 743 | %78,7 | CHP | %44,3 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 123 | %80,5 | CHP | %54,2 |
| Kaba Mah. | 2 | 402 | %84,1 | AKP | %44,5 |
| Kaleköy | 1 | 108 | %70,4 | MHP | %35,1 |
| Karaburun Köyü | 1 | 174 | %59,2 | CHP | %52,6 |
| Karadere Köyü | 1 | 165 | %85,5 | AKP | %48,0 |
| Karakeş Köyü | 1 | 188 | %72,3 | AKP | %48,8 |
| Karlıbel Köyü | 2 | 423 | %90,8 | MHP | %47,8 |
| Kaynar Köyü | 1 | 173 | %89,6 | AKP | %45,7 |
| Kıdır Köyü | 1 | 191 | %75,9 | AKP | %49,7 |
| Kırıklı Köyü | 2 | 361 | %86,2 | AKP | %49,8 |
| Koyunhamza Köyü | 1 | 142 | %90,9 | AKP | %47,1 |
| Kumyalı Mah. | 11 | 3.160 | %76,2 | CHP | %46,9 |
| Kuşçulu Köyü | 1 | 259 | %67,2 | CHP | %45,4 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 167 | %92,2 | AKP | %54,0 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 145 | %66,9 | AKP | %50,0 |
| Menteşe Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %44,4 |
| Ortaköy | 1 | 109 | %84,4 | AKP | %60,4 |
| Recepli Köyü | 1 | 120 | %90,0 | CHP | %36,8 |
| Sayfiye Mah. | 4 | 1.370 | %77,0 | CHP | %43,2 |
| Sağlık Köyü | 1 | 211 | %92,4 | CHP | %60,4 |
| Seferli Köyü | 1 | 249 | %92,8 | AKP | %44,6 |
| Sofulu Köyü | 1 | 147 | %89,1 | AKP | %61,3 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 256 | %84,8 | AKP | %45,0 |
| Soğuksu Mah. | 4 | 1.218 | %78,5 | CHP | %43,5 |
| Taşlık Köyü | 1 | 210 | %83,3 | MHP | %42,1 |
| Tekgöz Köyü | 1 | 172 | %93,0 | AKP | %44,7 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 180 | %90,0 | CHP | %54,1 |
| Tepeköy | 1 | 147 | %87,8 | AKP | %52,9 |
| Terziali Köyü | 1 | 222 | %92,3 | AKP | %41,6 |
| Türkelli Köyü | 1 | 151 | %82,1 | AKP | %48,4 |
| Umutlu Köyü | 1 | 203 | %93,1 | AKP | %40,6 |
| Yalıköy | 1 | 77 | %68,8 | AKP | %44,9 |
| Yeğenli Köyü | 1 | 177 | %79,7 | AKP | %48,9 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 236 | %97,0 | AKP | %64,7 |
| Yeşiltepe Mah. | 6 | 1.819 | %76,5 | CHP | %40,7 |
| Çalış Köyü | 1 | 166 | %95,2 | AKP | %45,5 |
| Çatak Köyü | 1 | 88 | %81,8 | AKP | %52,9 |
| Çatakkırı Köyü | 1 | 321 | %87,2 | AKP | %35,0 |
| Çavuşlu-Bahşiş Mah. | 1 | 212 | %73,1 | MHP | %30,3 |
| Çavuşlu-Beyli Mah. | 2 | 446 | %84,3 | AKP | %38,1 |
| Çavuşlu-Merkez Mah. | 3 | 747 | %83,9 | MHP | %33,8 |
| Çavuşlu-Obakıran Mah. | 1 | 266 | %96,2 | İYİ | %40,7 |
| Çavuşlu-Orta Mah. | 1 | 283 | %90,8 | AKP | %39,7 |
| Çavuşlu-Yeniköy Mah. | 1 | 185 | %73,0 | MHP | %35,8 |
| Çavuşlu-Şahali Mah. | 1 | 128 | %83,6 | AKP | %29,3 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 331 | %81,9 | CHP | %46,6 |
| Çiftlikköy | 1 | 171 | %82,5 | CHP | %57,8 |
| Önerli Köyü | 1 | 165 | %72,7 | CHP | %35,0 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 259 | %86,9 | CHP | %53,6 |
| İnanca Köyü | 2 | 371 | %83,8 | CHP | %45,8 |
| İsmailbeyli Köyü | 1 | 222 | %73,9 | AKP | %43,6 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 270 | %85,9 | CHP | %36,8 |
| Şahinyuva Köyü | 1 | 168 | %78,6 | AKP | %45,6 |
| Şenlik Köyü | 2 | 368 | %96,5 | AKP | %49,6 |