%41,9
AK PARTİ birinci
2.941 geçerli oy · katılım %75,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemaliye ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %41,9 ile birinci; 2941 geçerli oy, katılım %75,1.
Kayıtlı seçmen 4.076 · Oy kullanan 3.062 (katılım %75,1) · Geçerli 2.941 · Geçersiz 121
Kemaliye İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.233 | %41,9 |
| MHP | 1.024 | %34,8 |
| CHP | 598 | %20,3 |
| İYİ | 29 | %1,0 |
| SAADET | 25 | %0,9 |
| BBP | 13 | %0,4 |
| TİP | 7 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,2 |
| MİLLET | 5 | %0,2 |
| BTP | 1 | %0,0 |
| VATAN | 1 | %0,0 |
Seçilenler
- Sezai Bozkurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hacı Mehmet Akgül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemaliye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adak Köyü | 1 | 38 | %76,3 | MHP | %51,9 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 22 | %54,6 | AKP | %83,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 30 | %66,7 | AKP | %35,0 |
| Apçağa Köyü | 1 | 148 | %87,2 | CHP | %42,5 |
| Armağan Köyü | 1 | 47 | %74,5 | MHP | %82,4 |
| Arslanoba Köyü | 1 | 19 | %84,2 | MHP | %93,3 |
| Ariki Mah. | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %45,6 |
| Avcı Köyü | 1 | 31 | %71,0 | AKP | %70,0 |
| Ağılköy | 1 | 16 | %75,0 | CHP | %81,8 |
| Aşağıumutlu Köyü | 1 | 139 | %86,3 | AKP | %70,7 |
| Bahçe Mah. | 1 | 47 | %89,4 | AKP | %50,0 |
| Balkırı Köyü | 1 | 36 | %75,0 | AKP | %44,0 |
| Başarı Köyü | 1 | 14 | %78,6 | MHP | %60,0 |
| Başbağlar Köyü | 1 | 120 | %47,5 | AKP | %60,0 |
| Başpınar Köyü | 1 | 73 | %49,3 | AKP | %68,6 |
| Boylu Köyü | 1 | 33 | %84,9 | MHP | %53,6 |
| Buğdaypınar Köyü | 1 | 73 | %71,2 | AKP | %82,0 |
| Dallıca Köyü | 1 | 10 | %110,0 | MHP | %81,8 |
| Demir Köyü | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %63,6 |
| Dolunay Köyü | 1 | 16 | %87,5 | MHP | %85,7 |
| Dutluca Köyü | 1 | 99 | %67,7 | CHP | %45,5 |
| Dörtyolağzı Mah. | 1 | 116 | %92,2 | MHP | %46,5 |
| Dilli Köyü | 1 | 49 | %81,6 | CHP | %70,0 |
| Efeler Köyü | 1 | 54 | %88,9 | CHP | %36,2 |
| Ergü Köyü | 1 | 46 | %54,4 | AKP | %56,5 |
| Esence Köyü | 1 | 11 | %72,7 | AKP | %50,0 |
| Esertepe Mah. | 1 | 17 | %105,9 | AKP | %81,3 |
| Gençağa Mah. | 1 | 143 | %80,4 | AKP | %50,0 |
| Gözaydın Köyü | 1 | 81 | %95,1 | CHP | %84,0 |
| Güldibi Köyü | 1 | 12 | %100,0 | AKP | %40,0 |
| Gümüşçeşme Köyü | 1 | 68 | %45,6 | AKP | %83,9 |
| Günyolu Köyü | 1 | 16 | %68,8 | MHP | %54,6 |
| Hacı Yusuf Mah. | 1 | 169 | %72,2 | MHP | %45,8 |
| Halilağa Mah. | 1 | 181 | %66,9 | AKP | %44,0 |
| Harmankaya Köyü | 1 | 41 | %56,1 | MHP | %50,0 |
| Kabataş Köyü | 1 | 37 | %64,9 | MHP | %65,2 |
| Karakoçlu Köyü | 1 | 34 | %102,9 | MHP | %42,4 |
| Karapınar Köyü | 2 | 49 | %83,7 | MHP | %46,2 |
| Kavacık Köyü | 1 | 12 | %66,7 | AKP | %50,0 |
| Kekikpınarı Köyü | 1 | 56 | %57,1 | AKP | %40,6 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 49 | %85,7 | MHP | %56,1 |
| Kocaçimen Köyü | 1 | 14 | %85,7 | AKP | %50,0 |
| Kozlupınar Köyü | 1 | 57 | %49,1 | CHP | %75,0 |
| Kutluca Köyü | 1 | 18 | %72,2 | AKP | %92,3 |
| Kuşak Köyü | 1 | 61 | %85,3 | MHP | %53,1 |
| Naip Mah. | 1 | 153 | %75,2 | AKP | %50,9 |
| Ocak Köyü | 1 | 43 | %62,8 | CHP | %88,9 |
| Salihli Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %34,8 |
| Sandık Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %88,2 |
| Sandıkbağı Mah. | 1 | 177 | %76,8 | AKP | %44,3 |
| Sırakonak Köyü | 1 | 36 | %41,7 | CHP | %66,7 |
| Subaşı Köyü | 1 | 18 | %66,7 | MHP | %66,7 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 85 | %89,4 | MHP | %48,6 |
| Topkapı Köyü | 1 | 178 | %75,3 | MHP | %69,7 |
| Toybelen Köyü | 1 | 56 | %96,4 | AKP | %47,1 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 23 | %73,9 | MHP | %58,8 |
| Yaka Köyü | 1 | 16 | %112,5 | CHP | %38,9 |
| Yayladamı Köyü | 1 | 16 | %100,0 | AKP | %40,0 |
| Yazmakaya Köyü | 1 | 27 | %88,9 | AKP | %43,5 |
| Yeşilyamaç Köyü | 1 | 26 | %65,4 | CHP | %52,9 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 19 | %79,0 | AKP | %50,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 31 | %64,5 | CHP | %47,4 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 32 | %46,9 | AKP | %80,0 |
| Yukarıumutlu Köyü | 1 | 70 | %60,0 | AKP | %56,8 |
| Yuva Köyü | 1 | 17 | %100,0 | CHP | %58,8 |
| Çakırtaş Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %50,0 |
| Çaldere Köyü | 1 | 23 | %65,2 | MHP | %73,3 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 69 | %27,5 | AKP | %79,0 |
| Çatköy | 1 | 47 | %72,3 | AKP | %48,0 |
| Çitköy | 1 | 95 | %85,3 | AKP | %62,0 |
| İshakpaşa Mah. | 1 | 192 | %79,2 | AKP | %52,7 |
| Şahinler Köyü | 1 | 24 | %83,3 | AKP | %55,0 |