%43,6
MHP birinci
6.366 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İliç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %43,6 ile birinci; 6366 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 7.842 · Oy kullanan 6.592 (katılım %84,1) · Geçerli 6.366 · Geçersiz 226
İliç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 2.777 | %43,6 |
| AKP | 2.143 | %33,7 |
| CHP | 966 | %15,2 |
| YRP | 299 | %4,7 |
| TİP | 47 | %0,7 |
| İYİ | 45 | %0,7 |
| SAADET | 31 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 25 | %0,4 |
| BBP | 17 | %0,3 |
| BTP | 12 | %0,2 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
Seçilenler
- Eyüp Ayçiçek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Gün · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İliç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Paşa Mah. | 3 | 785 | %84,5 | MHP | %49,0 |
| Akdoğu Köyü | 1 | 11 | %90,9 | AKP | %33,3 |
| Akçayazı Köyü | 1 | 38 | %102,6 | CHP | %76,3 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 119 | %95,8 | MHP | %59,1 |
| Atma Köyü | 1 | 31 | %67,7 | MHP | %52,4 |
| Ağıldere Köyü | 1 | 80 | %90,0 | CHP | %58,2 |
| Balkaya Köyü | 1 | 59 | %42,4 | MHP | %47,8 |
| Bağcağız Köyü | 1 | 82 | %73,2 | CHP | %60,0 |
| Bağıştaş Köyü | 1 | 83 | %84,3 | CHP | %43,3 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 69 | %88,4 | CHP | %67,3 |
| Boyalık Köyü | 2 | 179 | %78,2 | AKP | %48,9 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 82 | %90,2 | MHP | %52,7 |
| Bozçalı Köyü | 1 | 108 | %91,7 | MHP | %53,1 |
| Bürüncek Köyü | 1 | 13 | %100,0 | MHP | %53,9 |
| Büyükarmutlu Köyü | 1 | 121 | %80,2 | MHP | %40,9 |
| Büyükgümüşlü Köyü | 1 | 97 | %100,0 | CHP | %89,4 |
| Büyükköy | 1 | 47 | %89,4 | MHP | %55,0 |
| Dolugün Köyü | 1 | 11 | %72,7 | MHP | %62,5 |
| Doruksaray Köyü | 1 | 50 | %78,0 | CHP | %73,7 |
| Dostal Köyü | 1 | 61 | %82,0 | CHP | %53,1 |
| Doğanköy | 1 | 16 | %68,8 | AKP | %63,6 |
| Dikmen Köyü | 1 | 58 | %53,5 | MHP | %77,4 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.281 | %82,5 | MHP | %50,9 |
| Güngören Köyü | 1 | 40 | %30,0 | AKP | %41,7 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 11 | %81,8 | AKP | %66,7 |
| Karakaya Köyü | 1 | 13 | %100,0 | MHP | %53,9 |
| Kayacık Köyü | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %39,1 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 16 | %106,3 | AKP | %37,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 631 | %88,8 | MHP | %55,4 |
| Konukcu Köyü | 1 | 92 | %68,5 | MHP | %50,0 |
| Kozluca Köyü | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %52,0 |
| Kuranköy | 1 | 13 | %76,9 | CHP | %77,8 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 100 | %52,0 | AKP | %52,0 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 40 | %62,5 | AKP | %88,0 |
| Küçükarmutlu Köyü | 1 | 20 | %75,0 | MHP | %66,7 |
| Küçükgümüşlü Köyü | 1 | 11 | %81,8 | CHP | %77,8 |
| Levent Pınarı Köyü | 1 | 101 | %67,3 | AKP | %36,9 |
| Ortatepe Köyü | 1 | 31 | %80,7 | MHP | %56,0 |
| Sabırlı Köyü | 1 | 288 | %92,4 | MHP | %44,9 |
| Sarıkonak Köyü | 1 | 39 | %74,4 | CHP | %53,6 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 54 | %85,2 | AKP | %60,5 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 55 | %83,6 | MHP | %62,2 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 80 | %63,8 | AKP | %37,5 |
| Tabanlı Köyü | 1 | 36 | %86,1 | CHP | %51,6 |
| Turgutlu Köyü | 1 | 26 | %50,0 | AKP | %61,5 |
| Uluyamaç Köyü | 1 | 32 | %50,0 | AKP | %68,8 |
| Uğurköy | 1 | 70 | %71,4 | AKP | %64,6 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 58 | %86,2 | MHP | %60,0 |
| Yalıngöze Köyü | 1 | 32 | %78,1 | CHP | %36,0 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 25 | %68,0 | AKP | %87,5 |
| Yılmazköy | 1 | 91 | %98,9 | AKP | %39,3 |
| Çaltı Köyü | 2 | 292 | %94,9 | MHP | %37,8 |
| Çaylı Köyü | 1 | 30 | %90,0 | CHP | %88,0 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 95 | %70,5 | CHP | %41,5 |
| Çobanlı Köyü | 1 | 93 | %93,6 | CHP | %47,4 |
| Çöpler Köyü | 1 | 209 | %76,6 | AKP | %49,0 |
| Çörekli Köyü | 1 | 13 | %61,5 | MHP | %62,5 |
| Çiftlikköy | 1 | 29 | %72,4 | MHP | %65,0 |
| Çilesiz Köyü | 1 | 87 | %81,6 | CHP | %43,7 |
| Özlü Köyü | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %57,7 |
| İbrahim Çeçen Mah. | 4 | 1.317 | %91,9 | MHP | %48,9 |
| İslamköy | 1 | 72 | %73,6 | MHP | %64,2 |