Yığılca · İl genel meclisi üyeliği
%40,1
AK PARTİ birinci
10.732 geçerli oy · katılım %91,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yığılca ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,1 ile birinci; 10.732 geçerli oy, katılım %91,5.
Yığılca
Kayıtlı seçmen 12.358 · Oy kullanan 11.309 (katılım %91,5) · Geçerli 10.732 · Geçersiz 577
Seçilenler
- Dursun Albayrak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Alkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetçiler Mah. | 2 | 498 | %95,6 | AKP | %34,8 |
| Aksaklar Köyü | 2 | 692 | %87,6 | AKP | %38,3 |
| Akçaören Köyü | 1 | 188 | %95,7 | MHP | %28,8 |
| Asar Köyü | 1 | 182 | %94,0 | AKP | %38,0 |
| Atatürk Mah. | 3 | 755 | %81,3 | MHP | %35,9 |
| Aydınyayla Köyü | 1 | 179 | %92,2 | AKP | %66,0 |
| Bekirler Köyü | 2 | 378 | %94,2 | AKP | %56,0 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 238 | %95,0 | YRP | %28,2 |
| Dutlar Köyü | 2 | 239 | %94,1 | AKP | %41,2 |
| Dibektaş Köyü | 2 | 371 | %89,2 | AKP | %66,0 |
| Gaziler Köyü | 1 | 102 | %90,2 | AKP | %37,5 |
| Gelenöz Köyü | 1 | 141 | %90,8 | MHP | %38,1 |
| Geriş Köyü | 2 | 217 | %98,6 | AKP | %52,9 |
| Gökçeağaç Köyü | 3 | 445 | %89,2 | YRP | %47,3 |
| Güney Köyü | 1 | 170 | %85,9 | AKP | %29,8 |
| Hacılar Köyü | 2 | 360 | %92,2 | AKP | %37,0 |
| Hacıyeri Köyü | 1 | 308 | %96,1 | AKP | %54,8 |
| Hebeler Köyü | 1 | 268 | %88,8 | AKP | %37,7 |
| Hocaköy | 1 | 233 | %88,0 | AKP | %68,0 |
| Hocatman Köyü | 2 | 206 | %94,7 | AKP | %50,3 |
| Hoşafoğlu Köyü | 1 | 227 | %89,0 | AKP | %35,2 |
| Karakaş Köyü | 1 | 217 | %92,6 | AKP | %46,5 |
| Kırık Köyü | 3 | 658 | %95,1 | AKP | %52,5 |
| Kocaoğlu Köyü | 1 | 252 | %92,1 | AKP | %54,7 |
| Köseler Köyü | 1 | 162 | %99,4 | AKP | %38,6 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 368 | %90,8 | MHP | %34,7 |
| Mengen Köyü | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %46,3 |
| Naşlar Köyü | 2 | 247 | %93,5 | AKP | %36,8 |
| Orhangazi Köyü | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %48,7 |
| Orhangazi Mah. | 3 | 811 | %84,6 | MHP | %36,0 |
| Redifler Köyü | 2 | 377 | %91,5 | AKP | %30,1 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 268 | %94,0 | MHP | %47,2 |
| Tıraşlar Köyü | 1 | 210 | %94,8 | AKP | %37,7 |
| Tuğrul Köyü | 1 | 152 | %100,0 | AKP | %32,1 |
| Yaylatepe Köyü | 1 | 55 | %74,6 | MHP | %52,8 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 217 | %97,2 | AKP | %36,5 |
| Yeniyer Köyü | 1 | 321 | %94,1 | AKP | %33,1 |
| Yılgı Köyü | 2 | 206 | %96,6 | AKP | %30,4 |
| Yoğunpelit Köyü | 1 | 255 | %91,4 | AKP | %69,4 |
| Çamlı Köyü | 2 | 436 | %97,0 | AKP | %38,0 |
| Çukurören Köyü | 2 | 258 | %89,2 | AKP | %47,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 122 | %86,1 | AKP | %73,5 |
| İğneler Köyü | 1 | 173 | %92,5 | MHP | %39,6 |