%40,9
AK PARTİ birinci
22.479 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenice ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,9 ile birinci; 22.479 geçerli oy, katılım %91,0.
Kayıtlı seçmen 25.692 · Oy kullanan 23.367 (katılım %91,0) · Geçerli 22.479 · Geçersiz 888
Yenice İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.193 | %40,9 |
| CHP | 7.131 | %31,7 |
| MHP | 3.909 | %17,4 |
| İYİ | 1.254 | %5,6 |
| YRP | 337 | %1,5 |
| ZAFER | 170 | %0,8 |
| SAADET | 131 | %0,6 |
| BTP | 118 | %0,5 |
| BBP | 56 | %0,3 |
| TİP | 56 | %0,3 |
| VATAN | 48 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,2 |
| MİLLET | 36 | %0,2 |
Seçilenler
- Hüseyin Turna · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hasan Basri Öztürk · CHP · listede 1. sıra
- Mesut Akdeniz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yenice mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiler Köyü | 1 | 80 | %101,3 | CHP | %44,3 |
| Akköy | 1 | 165 | %95,2 | AKP | %52,4 |
| Akçakoyun Köyü | 3 | 745 | %89,5 | CHP | %46,1 |
| Alancık Köyü | 3 | 169 | %93,5 | AKP | %49,7 |
| Araovacık Köyü | 2 | 549 | %88,9 | MHP | %41,7 |
| Armutcuk Köyü | 1 | 167 | %95,2 | AKP | %53,8 |
| Aşağıkaraaşık Köyü | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %42,0 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 258 | %95,0 | AKP | %45,7 |
| Aşağıinova Köyü | 1 | 122 | %95,1 | AKP | %53,6 |
| Ballıçay Köyü | 2 | 183 | %96,7 | AKP | %57,7 |
| Bayatlar Köyü | 1 | 184 | %95,7 | AKP | %52,1 |
| Bağlı Köyü | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %47,4 |
| Başkoz Köyü | 1 | 123 | %95,9 | CHP | %33,0 |
| Bekten Köyü | 1 | 202 | %94,6 | CHP | %40,8 |
| Boynanlar Köyü | 1 | 187 | %87,7 | AKP | %47,8 |
| Cambaz Köyü | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %56,0 |
| Darıalan Köyü | 2 | 107 | %98,1 | CHP | %53,5 |
| Davutköy | 2 | 380 | %91,8 | CHP | %41,6 |
| Engeci Köyü | 2 | 516 | %95,2 | AKP | %53,9 |
| Eski Yenice Mah. | 4 | 1.127 | %90,5 | AKP | %32,9 |
| Gümüşler Köyü | 1 | 295 | %86,8 | AKP | %40,4 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 295 | %92,9 | CHP | %33,9 |
| Güzeloba Köyü | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %35,5 |
| Hacılar Köyü | 1 | 112 | %98,2 | AKP | %65,1 |
| Hacıyusuflar Köyü | 1 | 130 | %93,9 | AKP | %61,5 |
| Hamdibey Köyü | 2 | 392 | %87,2 | CHP | %57,5 |
| Haydaroba Köyü | 2 | 468 | %89,5 | AKP | %50,0 |
| Hıdırlar Köyü | 1 | 195 | %81,0 | CHP | %51,7 |
| Kabalı Köyü | 1 | 188 | %93,1 | AKP | %64,5 |
| Kalabakbaşı Köyü | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %50,9 |
| Kalkım-Atatürk Mah. | 4 | 1.095 | %92,8 | AKP | %43,9 |
| Kalkım-Cumhuriyet Mah. | 3 | 888 | %94,3 | AKP | %43,4 |
| Karaaydın Köyü | 1 | 226 | %96,5 | AKP | %52,4 |
| Karabey Köyü | 2 | 437 | %92,0 | AKP | %47,1 |
| Karadoru Köyü | 1 | 159 | %93,1 | AKP | %41,3 |
| Karaköy | 3 | 442 | %91,6 | AKP | %56,5 |
| Karasu Köyü | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %63,0 |
| Kargacı Köyü | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %50,8 |
| Kırıklar Köyü | 1 | 115 | %99,1 | AKP | %63,4 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 191 | %85,9 | AKP | %65,5 |
| Kışlalar Mah. | 6 | 1.860 | %87,4 | CHP | %37,5 |
| Koruköy | 2 | 478 | %90,2 | AKP | %50,1 |
| Kovancı Köyü | 1 | 203 | %90,6 | AKP | %57,8 |
| Kurtlar Köyü | 1 | 209 | %72,3 | CHP | %45,1 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 1.794 | %85,3 | CHP | %45,8 |
| Kuzupınarı Köyü | 1 | 140 | %98,6 | AKP | %42,0 |
| Namazgah Köyü | 1 | 27 | %88,9 | CHP | %75,0 |
| Nevruz Köyü | 1 | 255 | %96,1 | CHP | %46,9 |
| Oğlanalanı Köyü | 1 | 91 | %97,8 | AKP | %49,4 |
| Pazarköy | 4 | 1.085 | %89,8 | CHP | %54,8 |
| Reşadiye Köyü | 2 | 594 | %94,8 | AKP | %39,2 |
| Sameteli Köyü | 1 | 158 | %97,5 | MHP | %33,1 |
| Sarıçayır Köyü | 1 | 237 | %94,9 | AKP | %62,2 |
| Sazak Köyü | 1 | 217 | %92,6 | AKP | %44,4 |
| Seyvan Köyü | 1 | 301 | %88,0 | CHP | %47,3 |
| Sofular Köyü | 1 | 275 | %94,9 | AKP | %48,0 |
| Soğucak Köyü | 1 | 191 | %97,4 | AKP | %62,1 |
| Suuçtu Köyü | 2 | 140 | %95,7 | AKP | %52,2 |
| Taban Köyü | 2 | 357 | %94,1 | AKP | %42,7 |
| Torhasan Köyü | 2 | 286 | %88,5 | AKP | %51,2 |
| Umurlar Köyü | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %52,0 |
| Yalıoba Köyü | 1 | 31 | %87,1 | AKP | %69,2 |
| Yarış Köyü | 1 | 224 | %95,1 | AKP | %57,6 |
| Yağdıran Köyü | 3 | 195 | %98,5 | AKP | %63,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.338 | %86,3 | CHP | %39,2 |
| Yeniköy | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %46,7 |
| Yeşilköy | 1 | 214 | %89,7 | AKP | %48,6 |
| Yukarıkaraaşık Köyü | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %57,3 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 110 | %95,5 | AKP | %47,6 |
| Yukarıinova Köyü | 1 | 226 | %94,3 | AKP | %46,5 |
| Çakır Köyü | 1 | 284 | %85,2 | AKP | %37,3 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 72 | %94,4 | CHP | %54,7 |
| Çal Köyü | 2 | 690 | %88,4 | CHP | %57,3 |
| Çamoba Köyü | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %52,6 |
| Çınar Köyü | 1 | 185 | %96,8 | CHP | %44,1 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 247 | %91,9 | CHP | %39,7 |
| Çırpılar Köyü | 1 | 229 | %91,7 | AKP | %49,3 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 159 | %88,7 | AKP | %36,9 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 102 | %92,2 | AKP | %53,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 202 | %93,1 | AKP | %50,0 |
| Öğmen Köyü | 1 | 237 | %92,0 | AKP | %50,5 |
| Üçkabaağaç Köyü | 1 | 150 | %96,7 | AKP | %38,1 |