%42,6
CHP birinci
28.353 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gelibolu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %42,6 ile birinci; 28.353 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 35.314 · Oy kullanan 29.509 (katılım %83,6) · Geçerli 28.353 · Geçersiz 1.156
Gelibolu İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 12.073 | %42,6 |
| AKP | 8.823 | %31,1 |
| İYİ | 3.351 | %11,8 |
| MHP | 2.192 | %7,7 |
| DEM | 547 | %1,9 |
| ZAFER | 349 | %1,2 |
| TİP | 196 | %0,7 |
| BBP | 191 | %0,7 |
| YRP | 169 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 121 | %0,4 |
| SAADET | 113 | %0,4 |
| DSP | 79 | %0,3 |
| BTP | 78 | %0,3 |
| MİLLET | 43 | %0,2 |
| VATAN | 28 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Riza Sayın · CHP · listede 1. sıra
- Necati Tarıman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hakan Öztürk · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gelibolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adilhan Köyü | 2 | 425 | %93,9 | CHP | %54,6 |
| Alaeddin Mah. | 8 | 2.310 | %82,6 | CHP | %38,4 |
| Bayırköy | 2 | 483 | %91,5 | CHP | %39,2 |
| Bayramiç Köyü | 2 | 510 | %91,4 | CHP | %60,8 |
| Bolayır Köyü | 3 | 918 | %73,8 | CHP | %63,9 |
| Burhanlı Köyü | 1 | 204 | %89,2 | CHP | %53,1 |
| Camiikebir Mah. | 17 | 5.555 | %82,3 | AKP | %38,3 |
| Cevizli Köyü | 1 | 101 | %85,2 | AKP | %44,6 |
| Cumalı Köyü | 1 | 61 | %96,7 | CHP | %56,9 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 231 | %93,5 | CHP | %57,4 |
| Değirmendüzü Köyü | 1 | 327 | %92,1 | AKP | %42,6 |
| Evreşe-Keşanoğlu Mah. | 1 | 243 | %95,5 | CHP | %46,2 |
| Evreşe-Yeni Mah. | 3 | 716 | %97,6 | BBP | %25,8 |
| Evreşe-Çeşme Mah. | 2 | 547 | %94,7 | AKP | %41,1 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 194 | %94,3 | AKP | %55,8 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 22 | 7.111 | %82,4 | AKP | %35,0 |
| Güneyli Köyü | 3 | 757 | %83,5 | CHP | %52,2 |
| Hoca Hamza Mah. | 7 | 2.114 | %79,2 | CHP | %56,4 |
| Ilgardere Köyü | 1 | 222 | %78,4 | CHP | %58,4 |
| Kalealtı Köyü | 1 | 119 | %99,2 | AKP | %39,5 |
| Karainebeyli Köyü | 1 | 272 | %91,5 | AKP | %51,7 |
| Kavakköy-Cumhuriyet Mah. | 1 | 275 | %89,1 | CHP | %66,7 |
| Kavakköy-Hürriyet Mah. | 1 | 317 | %94,0 | CHP | %70,9 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 134 | %95,5 | CHP | %51,6 |
| Kocaçeşme Köyü | 1 | 141 | %97,2 | CHP | %54,3 |
| Koruköy | 1 | 285 | %78,3 | CHP | %61,0 |
| Ocaklı Köyü | 1 | 135 | %88,9 | CHP | %56,1 |
| Pazarlı Köyü | 1 | 123 | %89,4 | CHP | %59,6 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 313 | %94,6 | CHP | %75,9 |
| Sütlüce Köyü | 2 | 442 | %87,1 | CHP | %41,4 |
| Tayfurköy | 2 | 378 | %92,3 | CHP | %43,9 |
| Yazıcızade Mah. | 26 | 8.262 | %79,5 | CHP | %43,4 |
| Yeniköy | 2 | 434 | %88,3 | CHP | %59,7 |
| Yülüce Köyü | 2 | 355 | %96,3 | MHP | %40,0 |
| Çokal Köyü | 1 | 143 | %93,0 | MHP | %54,5 |
| Şadıllı Köyü | 1 | 157 | %94,3 | CHP | %51,8 |