%39,5
CHP birinci
21.072 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayramiç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %39,5 ile birinci; 21.072 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 24.045 · Oy kullanan 21.896 (katılım %91,1) · Geçerli 21.072 · Geçersiz 824
Bayramiç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 8.316 | %39,5 |
| AKP | 5.911 | %28,1 |
| MHP | 5.318 | %25,2 |
| İYİ | 444 | %2,1 |
| ZAFER | 252 | %1,2 |
| YRP | 242 | %1,2 |
| SAADET | 97 | %0,5 |
| BBP | 95 | %0,5 |
| BTP | 65 | %0,3 |
| DP | 59 | %0,3 |
| TİP | 55 | %0,3 |
| DEM | 48 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,2 |
| MİLLET | 38 | %0,2 |
| VATAN | 38 | %0,2 |
| SOL | 29 | %0,1 |
| DSP | 25 | %0,1 |
Seçilenler
- Sadık Göğüsgeren · CHP · listede 1. sıra
- Mehmet Demirsöz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Fatih Yüksel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bayramiç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçeli Köyü | 1 | 189 | %90,0 | CHP | %45,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 245 | %95,5 | AKP | %46,0 |
| Alakeçi Köyü | 1 | 238 | %95,4 | AKP | %41,8 |
| Alikabaklar Köyü | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %40,4 |
| Ağaçköy | 1 | 158 | %94,9 | CHP | %48,6 |
| Aşağı Şevik Köyü | 1 | 45 | %104,4 | MHP | %34,8 |
| Aşağışapcı Köyü | 1 | 59 | %103,4 | MHP | %38,2 |
| Bekirler Köyü | 1 | 46 | %97,8 | MHP | %29,6 |
| Bezirganlar Köyü | 1 | 83 | %100,0 | CHP | %45,3 |
| Beşik Köyü | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %41,5 |
| Bıyıklı Köyü | 1 | 28 | %100,0 | MHP | %63,0 |
| Camicedit Mah. | 21 | 6.656 | %85,6 | CHP | %41,6 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.335 | %88,5 | CHP | %43,3 |
| Cazgirler Köyü | 1 | 55 | %90,9 | CHP | %32,7 |
| Daloba Köyü | 1 | 302 | %93,7 | MHP | %37,2 |
| Dağahmetçe Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %48,0 |
| Dağoba Köyü | 1 | 38 | %89,5 | AKP | %51,5 |
| Doğancı Köyü | 1 | 63 | %79,4 | CHP | %42,9 |
| Evciler Köyü | 4 | 1.105 | %93,3 | CHP | %35,5 |
| Gedik Köyü | 1 | 275 | %95,6 | CHP | %68,1 |
| Gökçeiçi Köyü | 1 | 52 | %100,0 | MHP | %41,7 |
| Güzeltepe Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %43,9 |
| Hacıbekirler Köyü | 1 | 96 | %100,0 | AKP | %48,9 |
| Hacıdervişler Köyü | 1 | 55 | %98,2 | CHP | %40,7 |
| Hacıköy | 1 | 45 | %84,4 | CHP | %36,8 |
| Işıkeli Köyü | 1 | 46 | %89,1 | AKP | %42,5 |
| Karaköy | 1 | 300 | %92,7 | CHP | %46,9 |
| Karaibrahimler Köyü | 1 | 128 | %93,0 | AKP | %52,3 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 206 | %101,0 | CHP | %64,4 |
| Kaykılar Köyü | 1 | 65 | %90,8 | MHP | %34,6 |
| Korucak Köyü | 1 | 99 | %95,0 | MHP | %34,4 |
| Koşuburnutürkmenleri Köyü | 1 | 309 | %98,7 | CHP | %80,6 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 58 | %93,1 | CHP | %64,0 |
| Kutluoba Köyü | 1 | 184 | %90,8 | CHP | %47,0 |
| Kuşçayır Köyü | 1 | 127 | %88,2 | MHP | %43,5 |
| Köseler Köyü | 1 | 104 | %101,0 | MHP | %35,7 |
| Köylü Köyü | 1 | 57 | %100,0 | MHP | %38,2 |
| Külcüler Köyü | 1 | 236 | %97,0 | MHP | %37,9 |
| Menderes Mah. | 6 | 1.954 | %93,5 | CHP | %34,6 |
| Mollahasanlar Köyü | 1 | 204 | %96,1 | CHP | %49,7 |
| Muratlar Köyü | 2 | 390 | %95,6 | AKP | %43,6 |
| Nebiler Köyü | 1 | 140 | %95,0 | AKP | %50,0 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 20 | %85,0 | AKP | %43,8 |
| Palamutoba Köyü | 1 | 122 | %96,7 | MHP | %35,1 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 272 | %93,0 | AKP | %32,8 |
| Pıtıreli Köyü | 1 | 241 | %93,8 | CHP | %43,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 65 | %90,8 | CHP | %45,6 |
| Sarıdüz Köyü | 1 | 172 | %97,7 | MHP | %34,0 |
| Sarıot Köyü | 1 | 78 | %97,4 | MHP | %45,6 |
| Saçaklı Köyü | 1 | 107 | %89,7 | CHP | %67,7 |
| Serhat Köyü | 1 | 311 | %96,1 | CHP | %54,8 |
| Söğütgediği Köyü | 1 | 186 | %96,8 | AKP | %49,4 |
| Tepecik Mah. | 8 | 2.619 | %89,6 | CHP | %42,1 |
| Toluklar Köyü | 1 | 58 | %79,3 | AKP | %39,1 |
| Tongurlu Köyü | 1 | 177 | %97,2 | CHP | %48,0 |
| Tülüler Köyü | 1 | 42 | %81,0 | MHP | %45,5 |
| Türkmenli Köyü | 3 | 720 | %94,7 | CHP | %37,9 |
| Yahşieli Köyü | 1 | 166 | %84,9 | AKP | %32,6 |
| Yanıklar Köyü | 1 | 71 | %98,6 | CHP | %36,2 |
| Yassıbağ Köyü | 1 | 311 | %97,1 | CHP | %51,9 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 28 | %92,9 | CHP | %66,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 89 | %101,1 | MHP | %46,7 |
| Yeniköy | 1 | 12 | %116,7 | CHP | %42,9 |
| Yeşilköy | 1 | 244 | %83,2 | CHP | %44,2 |
| Yukarı Şevik Köyü | 1 | 29 | %103,5 | MHP | %41,4 |
| Yukarışapçı Köyü | 1 | 78 | %84,6 | AKP | %40,6 |
| Yiğitaliler Köyü | 1 | 105 | %91,4 | CHP | %47,9 |
| Zerdalilik Köyü | 1 | 47 | %89,4 | AKP | %38,5 |
| Zeytinli Köyü | 1 | 65 | %89,2 | CHP | %44,6 |
| Çalıdağı Köyü | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %34,2 |
| Çalıobaakçakıl Köyü | 1 | 148 | %100,0 | CHP | %32,6 |
| Çatalçam Köyü | 1 | 80 | %90,0 | MHP | %32,8 |
| Çavuşköy | 1 | 266 | %94,7 | AKP | %43,6 |
| Çavuşlu Köyü | 2 | 379 | %93,7 | CHP | %45,3 |
| Çırpılar Köyü | 1 | 228 | %91,7 | CHP | %68,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 55 | %103,6 | AKP | %40,0 |
| Örenli Köyü | 1 | 77 | %101,3 | CHP | %46,8 |
| Üzümlü Köyü | 1 | 94 | %100,0 | CHP | %35,1 |
| Üçyol Köyü | 1 | 32 | %96,9 | CHP | %55,2 |