Tatvan · İl genel meclisi üyeliği
%49,6
DEM Parti birinci
44.300 geçerli oy · katılım %72,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tatvan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %49,6 ile birinci; 44.300 geçerli oy, katılım %72,2.
Tatvan
Kayıtlı seçmen 66.544 · Oy kullanan 48.024 (katılım %72,2) · Geçerli 44.300 · Geçersiz 3.724
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adabağ Köyü | 1 | 248 | %86,3 | DEM | %44,1 |
| Alacabük Köyü | 2 | 499 | %82,8 | DEM | %78,2 |
| Anadere Köyü | 1 | 31 | %45,2 | AKP | %78,6 |
| Aydınlar Mah. | 15 | 5.118 | %67,4 | DEM | %43,7 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.359 | %77,1 | DEM | %54,8 |
| Benekli Köyü | 2 | 687 | %86,8 | DEM | %57,6 |
| Bolalan Köyü | 1 | 291 | %94,2 | DEM | %54,3 |
| Budaklı Köyü | 1 | 216 | %85,7 | DEM | %66,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.535 | %70,9 | AKP | %42,7 |
| Dalda Köyü | 1 | 241 | %76,8 | AKP | %47,0 |
| Dağdibi Köyü | 1 | 95 | %76,8 | AKP | %41,8 |
| Dumlupınar Mah. | 7 | 2.296 | %75,6 | DEM | %45,8 |
| Dönertaş Köyü | 1 | 126 | %66,7 | AKP | %49,4 |
| Düzcealan Köyü | 1 | 133 | %73,7 | DEM | %95,9 |
| Dibekli Köyü | 1 | 150 | %93,3 | DEM | %75,9 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.554 | %75,0 | DEM | %59,0 |
| Eğritaş Köyü | 1 | 328 | %84,5 | DEM | %39,2 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.851 | %72,8 | DEM | %42,6 |
| Fuar Mah. | 7 | 2.408 | %77,0 | DEM | %55,1 |
| Göllü Köyü | 2 | 417 | %76,7 | DEM | %66,6 |
| Güntepe Köyü | 1 | 84 | %92,9 | DEM | %59,4 |
| Güreşçi Köyü | 1 | 111 | %55,9 | DEM | %36,4 |
| Hanelmalı Köyü | 1 | 104 | %81,7 | DEM | %73,2 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 83 | %71,1 | DEM | %77,2 |
| Hidayet Mah. | 10 | 3.449 | %70,2 | DEM | %45,7 |
| Kale Mah. | 9 | 2.980 | %66,6 | DEM | %50,5 |
| Karataş Mah. | 8 | 2.596 | %74,2 | DEM | %53,9 |
| Karşıyaka Mah. | 9 | 2.969 | %70,9 | DEM | %52,3 |
| Kaynarca Köyü | 1 | 38 | %60,5 | DEM | %50,0 |
| Kağanlı Köyü | 1 | 49 | %55,1 | AKP | %45,8 |
| Kırkbulak Köyü | 1 | 223 | %69,1 | AKP | %79,2 |
| Kısıklı Köyü | 1 | 64 | %73,4 | DEM | %75,0 |
| Kıyıdüzü Köyü | 3 | 842 | %86,8 | DEM | %80,4 |
| Kolbaşı Köyü | 1 | 170 | %73,5 | DEM | %97,6 |
| Koruklu Köyü | 1 | 203 | %79,8 | DEM | %37,6 |
| Koyluca Köyü | 1 | 67 | %76,1 | DEM | %72,3 |
| Koyunpınarı Köyü | 1 | 171 | %71,9 | DEM | %76,4 |
| Kuruyaka Köyü | 1 | 151 | %82,1 | DEM | %84,0 |
| Kuşluca Köyü | 1 | 100 | %91,0 | DEM | %74,7 |
| Köprücek Köyü | 1 | 177 | %81,9 | DEM | %88,7 |
| Kültür Mah. | 21 | 6.998 | %68,3 | DEM | %43,9 |
| Küçüksu Köyü | 2 | 598 | %78,1 | DEM | %74,6 |
| Nohutlu Köyü | 1 | 63 | %61,9 | AKP | %51,4 |
| Obuz Köyü | 1 | 67 | %52,2 | DEM | %77,4 |
| Odabaşı Köyü | 1 | 60 | %51,7 | DEM | %67,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 6 | 2.037 | %75,6 | DEM | %42,7 |
| Sahil Mah. | 5 | 1.750 | %67,6 | DEM | %46,4 |
| Sallıca Köyü | 1 | 89 | %78,7 | AKP | %45,2 |
| Saray Mah. | 8 | 2.720 | %59,1 | DEM | %40,7 |
| Sarıdal Köyü | 1 | 46 | %41,3 | AKP | %68,4 |
| Sarıkum Köyü | 4 | 1.106 | %78,6 | DEM | %58,3 |
| Sosyal Mah. | 5 | 1.648 | %72,2 | DEM | %49,2 |
| Suboyu Köyü | 1 | 47 | %74,5 | DEM | %43,8 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 38 | %71,1 | DEM | %77,8 |
| Teknecik Köyü | 1 | 49 | %67,4 | DEM | %50,0 |
| Tokaçlı Köyü | 1 | 199 | %71,4 | DEM | %44,0 |
| Topraklı Köyü | 1 | 27 | %92,6 | DEM | %64,0 |
| Tosunlu Köyü | 1 | 127 | %49,6 | DEM | %50,9 |
| Tuğ Mah. | 15 | 4.925 | %67,0 | DEM | %48,0 |
| Ulusoy Köyü | 1 | 69 | %102,9 | DEM | %63,8 |
| Uncular Köyü | 1 | 56 | %51,8 | AKP | %72,0 |
| Uslu Köyü | 1 | 61 | %77,1 | DEM | %70,0 |
| Yassıca Köyü | 1 | 169 | %92,9 | DEM | %98,0 |
| Yediveren Köyü | 1 | 131 | %96,2 | DEM | %86,0 |
| Yelkenli Köyü | 2 | 388 | %76,6 | DEM | %71,7 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.201 | %76,7 | DEM | %53,3 |
| Yeşilmezra Mah. | 2 | 606 | %82,8 | DEM | %58,6 |
| Yoncabaşı Köyü | 2 | 437 | %84,0 | AKP | %45,9 |
| Yumrukaya Köyü | 1 | 16 | %93,8 | AKP | %60,0 |
| Yumurtatepe Köyü | 1 | 199 | %89,5 | AKP | %23,0 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 105 | %90,5 | DEM | %79,0 |
| Çanakdüzü Köyü | 2 | 397 | %78,6 | DEM | %43,3 |
| Çavuşlar Köyü | 1 | 74 | %90,5 | YRP | %86,4 |
| Çağlayan Mah. | 2 | 556 | %80,8 | DEM | %63,8 |
| Çekmece Köyü | 1 | 293 | %69,6 | AKP | %61,2 |
| Çevreköy | 1 | 41 | %80,5 | DEM | %100,0 |
| Örenlik Köyü | 1 | 79 | %69,6 | DEM | %80,8 |
| İşletme Mah. | 9 | 2.888 | %73,0 | DEM | %51,6 |
| Şirinevler Mah. | 3 | 970 | %76,5 | DEM | %47,7 |