%33,0
DEM Parti birinci
21.840 geçerli oy · katılım %78,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Güroymak ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %33,0 ile birinci; 21.840 geçerli oy, katılım %78,6.
Kayıtlı seçmen 29.796 · Oy kullanan 23.423 (katılım %78,6) · Geçerli 21.840 · Geçersiz 1.583
Güroymak İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 7.201 | %33,0 |
| AKP | 7.005 | %32,1 |
| YRP | 6.058 | %27,7 |
| MHP | 368 | %1,7 |
| İYİ | 285 | %1,3 |
| CHP | 244 | %1,1 |
| HÜDA PAR | 244 | %1,1 |
| BBP | 127 | %0,6 |
| SAADET | 116 | %0,5 |
| BTP | 112 | %0,5 |
| VATAN | 80 | %0,4 |
Seçilenler
- Enver Kardaş · DEM · listede 1. sıra
- Cemalettin Aytığ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Dursun · YRP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Güroymak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Arpacık Köyü | 1 | 164 | %65,9 | DEM | %66,0 |
| Aşağıkolbaşı Köyü | 2 | 678 | %55,8 | AKP | %46,9 |
| Barajyolu Mah. | 2 | 558 | %86,0 | DEM | %30,1 |
| Barış Mah. | 6 | 1.836 | %76,4 | DEM | %36,3 |
| Bağlar Mah. | 7 | 2.236 | %72,5 | YRP | %34,1 |
| Budaklı Köyü | 1 | 273 | %91,2 | YRP | %40,0 |
| Bölmedere Mah. | 1 | 50 | %74,0 | DEM | %73,5 |
| Cevizyatağı Köyü | 1 | 70 | %84,3 | YRP | %66,0 |
| Değirmen Mah. | 5 | 1.385 | %79,8 | DEM | %34,8 |
| Erentepe Mah. | 1 | 273 | %86,8 | DEM | %59,8 |
| Gedikpınar Köyü | 1 | 329 | %46,8 | AKP | %60,1 |
| Gölbaşı-Gültepe Mah. | 2 | 369 | %93,5 | YRP | %47,4 |
| Gölbaşı-Köşk Mah. | 1 | 337 | %91,1 | AKP | %45,4 |
| Gölbaşı-Yeni Mah. | 2 | 518 | %85,3 | YRP | %42,3 |
| Gölbaşı-Yeşilli Mah. | 2 | 402 | %90,3 | YRP | %54,7 |
| Gölbaşı-Yeşiltepe Mah. | 1 | 332 | %85,2 | AKP | %52,7 |
| Gölbaşı-Şenkaya Mah. | 2 | 633 | %84,4 | YRP | %46,4 |
| Gölbaşı-Şenyayla Mah. | 2 | 377 | %90,7 | AKP | %47,9 |
| Günkırı-Cami Mah. | 1 | 270 | %92,2 | DEM | %45,4 |
| Günkırı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 262 | %91,2 | AKP | %34,8 |
| Günkırı-Hürriyet Mah. | 2 | 546 | %92,9 | DEM | %35,9 |
| Günkırı-Pınarbaşı Mah. | 2 | 470 | %94,3 | DEM | %41,4 |
| Günkırı-Refahiye Mah. | 2 | 468 | %94,4 | DEM | %36,5 |
| Günkırı-Yeşilyurt Mah. | 1 | 333 | %91,6 | AKP | %45,7 |
| Günkırı-Şenyurt Mah. | 1 | 350 | %88,9 | AKP | %45,1 |
| Güzelli Köyü | 2 | 575 | %67,5 | DEM | %47,1 |
| Girne Mah. | 4 | 1.262 | %78,8 | DEM | %41,0 |
| Haydar Mah. | 4 | 1.107 | %79,6 | YRP | %32,8 |
| Kaleli Köyü | 1 | 288 | %74,3 | DEM | %60,4 |
| Kavunlu Köyü | 1 | 71 | %77,5 | DEM | %44,4 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 105 | %72,4 | AKP | %38,9 |
| Kuştaşı Köyü | 1 | 192 | %79,7 | DEM | %88,6 |
| Kümbet Mah. | 4 | 1.374 | %75,3 | DEM | %37,9 |
| Nurtepe Mah. | 1 | 322 | %81,1 | AKP | %63,0 |
| Oduncular Köyü | 2 | 511 | %79,8 | AKP | %56,0 |
| Saklı Köyü | 1 | 287 | %86,4 | DEM | %36,2 |
| Sütderesi Köyü | 1 | 127 | %89,8 | DEM | %49,1 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 249 | %74,3 | DEM | %58,8 |
| Taşüstü Köyü | 2 | 361 | %83,9 | DEM | %32,4 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 171 | %83,0 | YRP | %66,9 |
| Yamaç Mah. | 2 | 555 | %76,8 | YRP | %54,5 |
| Yayladere Köyü | 1 | 146 | %90,4 | DEM | %43,4 |
| Yazıkonak Köyü | 1 | 137 | %43,1 | DEM | %61,4 |
| Yemişveren Köyü | 1 | 213 | %92,5 | AKP | %58,0 |
| Yeşilova Mah. | 7 | 1.996 | %78,5 | YRP | %34,4 |
| Yukarıkolbaşı Köyü | 1 | 299 | %54,9 | DEM | %49,7 |
| Çallı Köyü | 1 | 39 | %56,4 | DEM | %81,8 |
| Çayarası Köyü | 1 | 250 | %89,6 | AKP | %48,3 |
| Çıtak Köyü | 1 | 214 | %81,3 | DEM | %63,3 |
| Özkavak Köyü | 1 | 285 | %37,5 | AKP | %33,7 |
| Üzümveren Köyü | 1 | 79 | %62,0 | YRP | %51,1 |
| Şenevler Mah. | 4 | 1.143 | %78,1 | YRP | %40,3 |
| Şenova Mah. | 3 | 826 | %78,2 | AKP | %43,7 |
| Şentepe Mah. | 4 | 1.091 | %80,2 | DEM | %42,2 |
| Şirintepe Mah. | 6 | 2.002 | %74,3 | DEM | %39,5 |