%42,4
AK PARTİ birinci
11.819 geçerli oy · katılım %77,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yusufeli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,4 ile birinci; 11.819 geçerli oy, katılım %77,8.
Kayıtlı seçmen 15.990 · Oy kullanan 12.446 (katılım %77,8) · Geçerli 11.819 · Geçersiz 627
Yusufeli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.013 | %42,4 |
| CHP | 2.685 | %22,7 |
| MHP | 2.659 | %22,5 |
| YRP | 561 | %4,8 |
| İYİ | 455 | %3,9 |
| BBP | 207 | %1,8 |
| DP | 68 | %0,6 |
| SAADET | 64 | %0,5 |
| BTP | 53 | %0,5 |
| TİP | 24 | %0,2 |
| SOL | 15 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 |
Seçilenler
- İbrahim Alkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cengiz Furat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yusufeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alanbaşı Köyü | 2 | 343 | %64,1 | AKP | %69,4 |
| Altıparmak Köyü | 3 | 343 | %76,7 | AKP | %50,2 |
| Arpacık Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %33,7 |
| Avcılar Köyü | 1 | 61 | %59,0 | AKP | %72,2 |
| Bademkaya Köyü | 1 | 73 | %80,8 | MHP | %32,1 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 86 | %86,1 | AKP | %51,4 |
| Bakırtepe Köyü | 1 | 115 | %65,2 | AKP | %69,0 |
| Balalan Köyü | 1 | 77 | %80,5 | AKP | %74,1 |
| Balcılı Köyü | 1 | 84 | %67,9 | AKP | %64,4 |
| Bıçakçılar Köyü | 4 | 373 | %75,3 | AKP | %35,9 |
| Bostancı Köyü | 3 | 335 | %83,6 | AKP | %38,9 |
| Boyalı Köyü | 1 | 92 | %83,7 | AKP | %54,9 |
| Cevizlik Köyü | 2 | 160 | %94,4 | MHP | %39,2 |
| Darıca Köyü | 2 | 163 | %75,5 | AKP | %55,3 |
| Dağeteği Köyü | 1 | 87 | %69,0 | MHP | %46,4 |
| Demirdöven Köyü | 3 | 83 | %85,5 | AKP | %62,5 |
| Demirkent Köyü | 1 | 263 | %66,9 | CHP | %50,3 |
| Demirköy | 2 | 122 | %83,6 | AKP | %37,5 |
| Dereiçi Köyü | 1 | 264 | %83,3 | AKP | %35,1 |
| Dokumacılar Köyü | 3 | 267 | %68,2 | AKP | %51,4 |
| Erdemler Mah. | 1 | 61 | %101,6 | MHP | %66,7 |
| Erenköy | 1 | 146 | %69,9 | MHP | %55,0 |
| Esendal Köyü | 2 | 146 | %84,3 | MHP | %46,3 |
| Esenyaka Köyü | 1 | 183 | %57,9 | MHP | %37,1 |
| Gümüşözü Köyü | 1 | 46 | %67,4 | AKP | %78,3 |
| Günyayla Köyü | 1 | 82 | %84,2 | AKP | %44,4 |
| Havuzlu Köyü | 1 | 24 | %66,7 | MHP | %43,8 |
| Irmakyanı Köyü | 1 | 78 | %52,6 | AKP | %47,5 |
| Kaçkar Mah. | 4 | 1.245 | %81,2 | CHP | %38,8 |
| Kılıçkaya Köyü | 3 | 686 | %70,4 | CHP | %45,5 |
| Kınalıçam Köyü | 1 | 148 | %71,6 | MHP | %51,4 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 67 | %82,1 | MHP | %31,4 |
| Köprügören Köyü | 1 | 196 | %78,6 | AKP | %67,1 |
| Küplüce Köyü | 1 | 122 | %66,4 | MHP | %36,4 |
| Kirazalan Köyü | 2 | 147 | %83,0 | AKP | %55,2 |
| Livane Mah. | 4 | 1.203 | %70,7 | CHP | %38,4 |
| Meşecik Köyü | 1 | 75 | %92,0 | MHP | %46,2 |
| Morkaya Köyü | 2 | 320 | %83,4 | AKP | %44,8 |
| Mutlugün Köyü | 1 | 116 | %87,1 | MHP | %35,0 |
| Narlık Köyü | 1 | 92 | %81,5 | CHP | %32,9 |
| Ormandibi Köyü | 1 | 108 | %77,8 | AKP | %33,8 |
| Pamukçular Köyü | 2 | 456 | %83,3 | AKP | %59,3 |
| Sancak Mah. | 3 | 1.018 | %77,4 | AKP | %40,5 |
| Sebzeciler Köyü | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %47,1 |
| Serinsu Köyü | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %63,6 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 43 | %86,1 | AKP | %77,1 |
| Tarakçılar Köyü | 1 | 59 | %88,1 | MHP | %47,9 |
| Taşkıran Köyü | 2 | 296 | %71,6 | AKP | %44,6 |
| Tekkale Köyü | 2 | 538 | %75,1 | MHP | %51,2 |
| Yamaçüstü Köyü | 3 | 214 | %77,6 | AKP | %68,8 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 95 | %82,1 | AKP | %33,8 |
| Yaylalar Köyü | 2 | 214 | %78,5 | AKP | %62,8 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 151 | %80,8 | AKP | %58,8 |
| Yeniköy | 1 | 113 | %69,0 | AKP | %39,2 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 116 | %79,3 | AKP | %61,8 |
| Yüksekoba Köyü | 1 | 71 | %77,5 | AKP | %66,7 |
| Yüncüler Köyü | 1 | 273 | %76,9 | AKP | %71,7 |
| Zeytincik Köyü | 1 | 30 | %76,7 | AKP | %50,0 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 91 | %90,1 | AKP | %40,2 |
| Çağlıyan Köyü | 1 | 32 | %71,9 | AKP | %40,9 |
| Çeltikdüzü Köyü | 1 | 200 | %78,5 | AKP | %41,3 |
| Çevreli Köyü | 3 | 560 | %74,8 | AKP | %58,9 |
| Çıralı Köyü | 1 | 118 | %83,9 | MHP | %34,8 |
| Çoruh Mah. | 7 | 2.008 | %84,4 | AKP | %40,9 |
| Özgüven Köyü | 1 | 55 | %67,3 | CHP | %51,4 |
| Öğdem Köyü | 2 | 109 | %90,8 | MHP | %39,8 |
| İnanlı Köyü | 1 | 12 | %100,0 | MHP | %75,0 |
| İşhan Köyü | 2 | 262 | %81,7 | AKP | %47,2 |