Kleptokrasi
Menü

Artvin Merkez · İl genel meclisi üyeliği

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiArtvin Merkez ilçesi

%36,2

CHP birinci

19.986 geçerli oy · katılım %84,0

Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.

Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı

Artvin Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %36,2 ile birinci; 19.986 geçerli oy, katılım %84,0.

Artvin Merkez

Kayıtlı seçmen 24.759 · Oy kullanan 20.786 (katılım %84,0) · Geçerli 19.986 · Geçersiz 800

Artvin Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları
Parti / adayOyOran
CHP7.227%36,2
AKP6.875%34,4
MHP3.204%16,0
İYİ1.093%5,5
YRP749%3,8
SOL168%0,8
SAADET161%0,8
BBP140%0,7
BTP120%0,6
DP95%0,5
TİP67%0,3
MİLLET31%0,2
VATAN31%0,2
HÜDA PAR25%0,1

Seçilenler

  1. Osman Nuri Şener · CHP · listede 1. sıra
  2. Hasan Cin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
  3. Ahmet Özdemir · CHP · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı

Mahalle ve köyler

Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.

Artvin Merkez mahalle ve köy sonuçları
MuhtarlıkSandıkKayıtlı seçmenKatılımBirinciOran
Ahlat Köyü1101%85,2AKP%30,8
Alabalık Köyü1123%98,4AKP%47,8
Ağıllar Köyü164%93,8CHP%41,4
Aşağımaden Köyü3468%94,0MHP%40,3
Bakırköy1132%93,9CHP%61,9
Balcıoğlu Mah.31.011%84,7CHP%36,9
Ballıüzüm Köyü132%90,6CHP%60,7
Bağcılar Köyü182%92,7AKP%48,7
Beşağıl Köyü1157%89,8CHP%60,9
Dere Mah.102.506%85,6CHP%43,7
Derinköy138%100,0CHP%63,6
Dokuzoğul Köyü1111%93,7CHP%46,5
Dikmenli Köyü197%75,3AKP%46,6
Erenler Köyü2190%87,4CHP%64,0
Fıstıklı Köyü1130%92,3CHP%29,4
Hamamlı Köyü1148%93,2AKP%38,7
Hızarlı Köyü1105%76,2AKP%52,6
Kalburlu Köyü169%101,5CHP%34,3
Köseler Köyü130%80,0AKP%40,9
Okumuşlar Köyü123%60,9CHP%46,2
Ormanlı Köyü1183%76,0İYİ%31,6
Orta Mah.93.028%80,5AKP%37,6
Ortaköy4782%90,9AKP%58,2
Oruçlu Köyü172%83,3CHP%58,6
Pırnallı Köyü1139%89,9AKP%55,8
Sakalar Köyü1200%92,0MHP%41,9
Salkımlı Köyü1232%77,6MHP%42,4
Sarıbudak Köyü1103%93,2AKP%43,5
Seyitler Köyü51.393%75,6MHP%38,2
Sümbüllü Köyü1155%100,0CHP%46,7
Taşlıca Köyü1101%68,3CHP%54,4
Tütüncüler Köyü1223%94,2AKP%52,8
Varlık Köyü1169%81,7MHP%39,5
Vezirköy1210%87,6MHP%35,0
Yanıklı Köyü4285%75,1AKP%58,9
Yeni Mah.72.002%87,0CHP%40,8
Yukarımaden Köyü2158%79,8CHP%54,6
Zeytinlik Köyü158%98,3CHP%55,6
Çamlık Mah.92.803%87,1CHP%41,4
Çarşı Mah.164.951%82,0CHP%41,9
Çayağzı Mah.61.495%77,9AKP%38,9
Çimenli Köyü185%81,2AKP%37,9
Şehitlik Köyü2315%85,1CHP%31,2