%40,7
CHP birinci
47.742 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Merzifon ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %40,7 ile birinci; 47.742 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 59.397 · Oy kullanan 49.648 (katılım %83,6) · Geçerli 47.742 · Geçersiz 1.906
Merzifon İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 19.443 | %40,7 |
| AKP | 17.265 | %36,2 |
| MHP | 4.072 | %8,5 |
| İYİ | 3.395 | %7,1 |
| YRP | 2.140 | %4,5 |
| SAADET | 424 | %0,9 |
| BTP | 274 | %0,6 |
| EMEP | 199 | %0,4 |
| BBP | 182 | %0,4 |
| TİP | 112 | %0,2 |
| DP | 72 | %0,2 |
| SOL | 70 | %0,2 |
| MİLLET | 47 | %0,1 |
| VATAN | 30 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,0 |
Seçilenler
- Gürkan Erkişi · CHP · listede 1. sıra
- Yasin Kuzucu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kenan Yüce · CHP · listede 2. sıra
- Selçuk Yeşilnar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Cem Acar · CHP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Merzifon mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abidehatun Mah. | 5 | 1.738 | %88,3 | CHP | %86,3 |
| Akpınar Köyü | 1 | 165 | %84,9 | AKP | %87,0 |
| Aksungur Köyü | 1 | 132 | %93,9 | AKP | %44,7 |
| Aktarla Köyü | 1 | 125 | %100,0 | AKP | %37,1 |
| Akören Köyü | 2 | 490 | %94,3 | AKP | %63,0 |
| Alıcık Köyü | 1 | 310 | %90,7 | CHP | %76,7 |
| Alişar Köyü | 1 | 146 | %94,5 | CHP | %56,4 |
| Aşağıbük Köyü | 1 | 28 | %107,1 | MHP | %36,7 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 184 | %81,5 | CHP | %36,7 |
| Bahçelievler Mah. | 24 | 8.112 | %82,4 | CHP | %41,5 |
| Balgöze Köyü | 1 | 162 | %88,9 | CHP | %71,9 |
| Bayat Köyü | 1 | 94 | %100,0 | AKP | %54,7 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %50,0 |
| Bağlarbaşı Mah. | 7 | 2.347 | %83,8 | AKP | %53,6 |
| Bulak Köyü | 1 | 265 | %95,1 | AKP | %52,2 |
| Buğdaylı Mah. | 2 | 467 | %90,4 | AKP | %41,9 |
| Büyükçay Köyü | 1 | 105 | %97,1 | AKP | %74,5 |
| Camicedit Mah. | 3 | 758 | %81,7 | CHP | %43,0 |
| Demirpınar Köyü | 1 | 70 | %102,9 | AKP | %75,0 |
| Derealan Köyü | 1 | 117 | %101,7 | AKP | %60,0 |
| Diphacı Köyü | 1 | 227 | %93,8 | CHP | %88,9 |
| Elmayolu Köyü | 1 | 87 | %96,6 | CHP | %88,0 |
| Esentepe Köyü | 1 | 77 | %67,5 | AKP | %44,2 |
| Eski Camii Mah. | 1 | 235 | %90,6 | CHP | %54,6 |
| Eymir Köyü | 1 | 226 | %89,8 | CHP | %88,1 |
| Gazimahbup Mah. | 3 | 1.031 | %86,6 | CHP | %40,9 |
| Gelinsini Köyü | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %62,2 |
| Gökçebağ Köyü | 1 | 236 | %86,4 | MHP | %42,3 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 170 | %97,7 | CHP | %80,1 |
| Hacet Köyü | 1 | 20 | %85,0 | CHP | %41,2 |
| Hacıbalı Mah. | 6 | 1.780 | %85,5 | CHP | %68,7 |
| Hacıhasan Mah. | 2 | 626 | %79,4 | AKP | %37,6 |
| Hacıyakup Köyü | 1 | 81 | %98,8 | CHP | %78,8 |
| Hanköy | 1 | 268 | %92,5 | AKP | %46,7 |
| Harmanlar Mah. | 16 | 5.266 | %80,6 | CHP | %41,6 |
| Hayrettinköy | 1 | 104 | %83,7 | CHP | %84,9 |
| Hırka Köyü | 1 | 199 | %91,0 | CHP | %73,2 |
| Hocasüleyman Mah. | 2 | 441 | %77,3 | CHP | %46,1 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 224 | %76,3 | AKP | %66,9 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 111 | %95,5 | CHP | %84,0 |
| Karamağara Köyü | 1 | 152 | %101,3 | CHP | %76,6 |
| Karamustafapaşa Köyü | 1 | 175 | %80,6 | AKP | %33,1 |
| Karatepe Köyü | 1 | 170 | %94,1 | CHP | %69,0 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 279 | %87,1 | AKP | %51,9 |
| Kayadüzü Köyü | 4 | 1.064 | %86,7 | CHP | %86,6 |
| Kıreymir Köyü | 1 | 88 | %95,5 | CHP | %84,3 |
| Kızıleğrek Köyü | 1 | 273 | %93,0 | AKP | %58,7 |
| Koçköy | 1 | 55 | %76,4 | AKP | %37,5 |
| Kuyuköy | 1 | 91 | %91,2 | AKP | %50,6 |
| Kümbet Hatun Mah. | 1 | 229 | %89,1 | AKP | %41,0 |
| Küçükçay Köyü | 1 | 79 | %81,0 | CHP | %93,8 |
| Mahmutlu Köyü | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %53,2 |
| Mahsen Mah. | 23 | 7.584 | %79,4 | AKP | %40,3 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 6 | 1.861 | %85,6 | AKP | %57,4 |
| Muşruf Köyü | 3 | 774 | %93,0 | AKP | %54,3 |
| Naccar Mah. | 1 | 182 | %87,4 | CHP | %69,0 |
| Nusratiye Mah. | 3 | 915 | %87,5 | CHP | %84,9 |
| Ortabük Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %44,1 |
| Ortaova Köyü | 1 | 267 | %95,1 | MHP | %30,9 |
| Osmanoğlu Köyü | 1 | 56 | %92,9 | AKP | %57,7 |
| Oymaağaç Köyü | 1 | 115 | %97,4 | CHP | %83,8 |
| Oymak Köyü | 1 | 54 | %96,3 | CHP | %48,1 |
| Pekmezci Köyü | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %61,4 |
| Saraycık Köyü | 1 | 61 | %80,3 | AKP | %69,4 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 296 | %90,5 | AKP | %47,0 |
| Sarıköy | 1 | 291 | %93,5 | CHP | %64,2 |
| Sazlıca Köyü | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %78,2 |
| Selimiye Köyü | 1 | 56 | %91,1 | AKP | %47,9 |
| Sofular Mah. | 16 | 5.000 | %75,9 | CHP | %49,7 |
| Tavşan Mah. | 2 | 519 | %81,5 | AKP | %48,3 |
| Türkoğlu Köyü | 1 | 27 | %96,3 | AKP | %72,0 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 85 | %102,4 | AKP | %56,3 |
| Yakupköy | 1 | 259 | %96,5 | CHP | %78,4 |
| Yalnız Köyü | 1 | 145 | %97,9 | CHP | %34,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %77,8 |
| Yeni Mah. | 16 | 5.103 | %79,6 | AKP | %38,1 |
| Yenice Köyü | 1 | 64 | %100,0 | MHP | %39,1 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 38 | %81,6 | AKP | %66,7 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %35,8 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 221 | %93,2 | AKP | %37,0 |
| Yukarıbük Köyü | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %23,2 |
| Yunus Emre Mah. | 13 | 3.922 | %83,8 | AKP | %50,1 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 95 | %94,7 | AKP | %69,3 |
| Çavundur Köyü | 1 | 213 | %90,1 | AKP | %68,7 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 342 | %91,5 | AKP | %61,7 |
| Çayırköy | 1 | 24 | %112,5 | AKP | %46,2 |
| Çayırözü Köyü | 1 | 120 | %93,3 | AKP | %46,4 |
| Çobanören Köyü | 1 | 148 | %91,2 | AKP | %61,7 |
| İnalanı Köyü | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %39,4 |
| Şeyhyeni Köyü | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %41,0 |