%39,3
AK PARTİ birinci
25.761 geçerli oy · katılım %89,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sinanpaşa ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,3 ile birinci; 25.761 geçerli oy, katılım %89,5.
Kayıtlı seçmen 30.854 · Oy kullanan 27.602 (katılım %89,5) · Geçerli 25.761 · Geçersiz 1.841
Sinanpaşa İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.114 | %39,3 |
| MHP | 9.010 | %35,0 |
| CHP | 3.025 | %11,7 |
| YRP | 1.620 | %6,3 |
| İYİ | 1.010 | %3,9 |
| BBP | 323 | %1,3 |
| ZAFER | 220 | %0,9 |
| SAADET | 165 | %0,6 |
| DP | 87 | %0,3 |
| BTP | 55 | %0,2 |
| MİLLET | 51 | %0,2 |
| TİP | 38 | %0,2 |
| VATAN | 29 | %0,1 |
| SOL | 14 | %0,1 |
Seçilenler
- Ünal Karadağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Feyzi Akdeniz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Özgür Kıvrak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sinanpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetpaşa-Dibekbaşı Mah. | 2 | 444 | %91,9 | İYİ | %30,0 |
| Ahmetpaşa-Gölcük Mah. | 2 | 585 | %94,2 | MHP | %35,0 |
| Ahmetpaşa-Halkalı Mah. | 1 | 353 | %86,4 | İYİ | %31,5 |
| Ahmetpaşa-Küçüktepe Mah. | 2 | 488 | %93,9 | MHP | %32,7 |
| Ahmetpaşa-Yukarı Mah. | 1 | 267 | %91,4 | MHP | %31,0 |
| Ahmetpaşa-Çiğiltepe Mah. | 1 | 246 | %91,9 | MHP | %32,1 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 94 | %92,6 | MHP | %34,9 |
| Akpınar Mah. | 1 | 259 | %88,4 | MHP | %51,4 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 199 | %85,9 | CHP | %57,3 |
| Akören-Bağdat Mah. | 3 | 896 | %93,9 | MHP | %40,8 |
| Akören-Fatih Mah. | 2 | 485 | %96,3 | MHP | %42,9 |
| Akören-Yıldırım Beyazıt Mah. | 3 | 886 | %94,7 | MHP | %43,9 |
| Ali Çetinkaya Mah. | 2 | 527 | %90,5 | MHP | %46,5 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 173 | %93,6 | CHP | %41,7 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 543 | %92,1 | MHP | %52,3 |
| Balmahmut Köyü | 2 | 406 | %94,8 | MHP | %48,6 |
| Başkimse Köyü | 1 | 81 | %92,6 | AKP | %31,0 |
| Boyalı Köyü | 2 | 497 | %74,5 | AKP | %37,0 |
| Bulca Köyü | 2 | 679 | %95,6 | AKP | %41,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 198 | %89,4 | AKP | %39,6 |
| Düzağaç-Cumhuriyet Mah. | 2 | 454 | %92,1 | MHP | %38,2 |
| Düzağaç-Fatih Mah. | 2 | 432 | %91,7 | MHP | %33,2 |
| Düzağaç-Işık Mah. | 2 | 551 | %92,0 | AKP | %32,9 |
| Düzağaç-Zafer Mah. | 1 | 332 | %91,6 | MHP | %49,3 |
| Elvanpaşa Köyü | 1 | 292 | %83,9 | AKP | %51,5 |
| Eyice Köyü | 1 | 134 | %85,1 | AKP | %44,2 |
| Fatih Mah. | 2 | 399 | %90,7 | MHP | %46,8 |
| Garipçe Köyü | 3 | 875 | %92,3 | CHP | %30,0 |
| Gezler Köyü | 1 | 129 | %98,5 | AKP | %58,7 |
| Güney-Aşağı Mah. | 2 | 400 | %86,8 | AKP | %57,4 |
| Güney-Orta Mah. | 2 | 462 | %90,5 | AKP | %53,7 |
| Güney-Yeni Mah. | 1 | 214 | %89,7 | AKP | %64,7 |
| Güney-Yukarı Mah. | 2 | 424 | %94,3 | AKP | %48,1 |
| Güney-Çalışlar Mah. | 1 | 227 | %89,0 | AKP | %40,8 |
| Karacaören Köyü | 1 | 295 | %91,2 | AKP | %45,0 |
| Kayadibi Köyü | 2 | 498 | %87,0 | AKP | %40,3 |
| Kılıçarslan-Atatürk Mah. | 2 | 575 | %91,1 | AKP | %53,3 |
| Kılıçarslan-Cumhuriyet Mah. | 2 | 473 | %93,7 | AKP | %52,2 |
| Kılıçarslan-Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 469 | %87,0 | MHP | %52,9 |
| Kılıçarslan-Kocatepe Mah. | 2 | 499 | %86,8 | AKP | %50,1 |
| Kınık Köyü | 3 | 894 | %87,5 | AKP | %45,1 |
| Kırka-Atatürk Mah. | 2 | 453 | %91,6 | AKP | %60,8 |
| Kırka-Fatih Mah. | 1 | 349 | %91,4 | MHP | %43,7 |
| Kırka-Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 435 | %89,7 | AKP | %57,7 |
| Kırka-Yıldırım Beyazıt Mah. | 1 | 320 | %90,9 | AKP | %47,6 |
| Küçükhüyük-Atatürk Mah. | 1 | 310 | %94,8 | YRP | %38,2 |
| Küçükhüyük-Cumhuriyet Mah. | 1 | 295 | %91,2 | AKP | %35,1 |
| Küçükhüyük-Fatih Mah. | 2 | 379 | %91,6 | YRP | %30,7 |
| Küçükhüyük-Kurtuluş Mah. | 1 | 187 | %97,3 | MHP | %43,3 |
| Küçükhüyük-Zafer Mah. | 1 | 326 | %94,2 | YRP | %41,6 |
| Nuh Köyü | 2 | 570 | %84,6 | CHP | %47,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 173 | %93,1 | AKP | %40,9 |
| Serban-Cumhuriyet Mah. | 1 | 333 | %80,2 | AKP | %46,8 |
| Serban-Hozman Mah. | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %58,2 |
| Serban-Hisar Mah. | 1 | 290 | %89,3 | AKP | %66,1 |
| Serban-Köprübaşı Mah. | 1 | 249 | %81,9 | AKP | %47,7 |
| Serban-Kümbet Mah. | 1 | 142 | %89,4 | AKP | %61,1 |
| Serban-Orta Mah. | 1 | 151 | %81,5 | AKP | %58,2 |
| Tazlar Köyü | 2 | 363 | %39,4 | AKP | %45,9 |
| Taşoluk-Bahçelievler Mah. | 3 | 954 | %88,6 | AKP | %43,2 |
| Taşoluk-Cumhuriyet Mah. | 1 | 224 | %92,4 | MHP | %53,3 |
| Taşoluk-Hürriyet Mah. | 2 | 427 | %93,4 | AKP | %48,5 |
| Taşoluk-Yeni Mah. | 2 | 389 | %92,8 | MHP | %45,6 |
| Taşoluk-Çankaya Mah. | 1 | 348 | %90,5 | AKP | %48,1 |
| Taşoluk-Çınarlı Mah. | 1 | 354 | %88,7 | AKP | %35,0 |
| Tınaztepe-Ambar Mah. | 2 | 359 | %88,9 | AKP | %47,7 |
| Tınaztepe-Bahçelievler Mah. | 1 | 320 | %89,1 | AKP | %47,5 |
| Tınaztepe-Fatih Mah. | 2 | 507 | %91,3 | AKP | %46,2 |
| Tınaztepe-Saray Mah. | 1 | 336 | %87,5 | AKP | %41,8 |
| Tınaztepe-Yeni Mah. | 2 | 382 | %86,9 | AKP | %45,7 |
| Tınaztepe-Zafer Mah. | 1 | 318 | %86,8 | AKP | %46,0 |
| Tokuşlar Köyü | 3 | 867 | %81,6 | AKP | %44,2 |
| Yıldırımkemal Köyü | 1 | 162 | %87,7 | AKP | %38,7 |
| Yukarı Mah. | 2 | 543 | %90,6 | MHP | %49,7 |
| Yürükmezarı Köyü | 1 | 106 | %91,5 | MHP | %65,2 |
| Çatkuyu Köyü | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %42,1 |
| Çayhisar Köyü | 1 | 193 | %88,1 | AKP | %49,0 |
| Çobanözü Köyü | 2 | 663 | %83,7 | AKP | %39,6 |
| Çiğiltepe Mah. | 1 | 285 | %89,5 | MHP | %40,5 |
| Öğretmenler Mah. | 1 | 163 | %97,6 | MHP | %45,5 |
| İğdeli Köyü | 1 | 73 | %94,5 | AKP | %44,6 |