%43,7
AK PARTİ birinci
19.132 geçerli oy · katılım %93,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İhsaniye ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %43,7 ile birinci; 19.132 geçerli oy, katılım %93,1.
Kayıtlı seçmen 21.603 · Oy kullanan 20.104 (katılım %93,1) · Geçerli 19.132 · Geçersiz 972
İhsaniye İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.357 | %43,7 |
| MHP | 3.761 | %19,7 |
| CHP | 3.190 | %16,7 |
| İYİ | 2.113 | %11,0 |
| YRP | 1.254 | %6,6 |
| BBP | 158 | %0,8 |
| SAADET | 120 | %0,6 |
| DP | 50 | %0,3 |
| BTP | 33 | %0,2 |
| TİP | 27 | %0,1 |
| MİLLET | 26 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,1 |
| VATAN | 19 | %0,1 |
| SOL | 5 | %0,0 |
Seçilenler
- Mevlüt Küçük · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ayhan Uylaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ömer Çakal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İhsaniye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ablak Köyü | 1 | 182 | %89,0 | AKP | %44,0 |
| Akören Mah. | 1 | 289 | %93,8 | CHP | %41,4 |
| Ayazini Köyü | 3 | 739 | %93,8 | AKP | %45,5 |
| Aşağıtandır Köyü | 2 | 414 | %94,7 | MHP | %32,9 |
| Basırlar Köyü | 1 | 74 | %78,4 | MHP | %46,3 |
| Bayramaliler Köyü | 1 | 263 | %90,9 | AKP | %50,4 |
| Beyköy | 2 | 612 | %67,7 | AKP | %52,9 |
| Bozhüyük Köyü | 4 | 1.166 | %91,5 | AKP | %46,7 |
| Cumalı Köyü | 1 | 96 | %92,7 | AKP | %41,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 319 | %90,3 | AKP | %55,3 |
| Demirli Köyü | 1 | 160 | %92,5 | AKP | %48,6 |
| Döğer-Fatih Mah. | 4 | 1.061 | %97,0 | AKP | %49,5 |
| Döğer-Kervansaray Mah. | 4 | 1.299 | %95,8 | AKP | %53,8 |
| Döğer-Yeni Mah. | 3 | 975 | %95,7 | AKP | %47,2 |
| Döğer-Yunus Emre Mah. | 3 | 1.006 | %97,7 | AKP | %51,8 |
| Eskieymir Köyü | 1 | 131 | %67,9 | CHP | %84,3 |
| Eynehankuzviran Köyü | 1 | 183 | %100,0 | AKP | %53,0 |
| Fatih Mah. | 2 | 499 | %96,2 | CHP | %44,5 |
| Gazlıgöl-Belce Mah. | 1 | 284 | %97,5 | AKP | %39,7 |
| Gazlıgöl-Cumhuriyet Mah. | 2 | 677 | %91,4 | AKP | %60,5 |
| Gazlıgöl-Fatih Mah. | 2 | 360 | %94,4 | AKP | %63,3 |
| Gazlıgöl-Yunus Emre Mah. | 2 | 506 | %93,3 | AKP | %49,1 |
| Hacıbeyli Köyü | 2 | 610 | %94,8 | CHP | %38,8 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 333 | %92,5 | AKP | %47,8 |
| Kadımürsel Köyü | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %42,0 |
| Karacaahmet Köyü | 4 | 1.148 | %93,6 | CHP | %58,6 |
| Kayıhan-Cumhuriyet Mah. | 1 | 295 | %94,2 | MHP | %40,1 |
| Kayıhan-Kunduzlu Mah. | 1 | 312 | %99,4 | AKP | %44,2 |
| Kayıhan-Pınar Mah. | 2 | 660 | %96,1 | MHP | %44,4 |
| Kayıhan-Türbe Mah. | 3 | 721 | %98,8 | AKP | %65,9 |
| Kıyır Köyü | 1 | 216 | %93,5 | MHP | %31,8 |
| Muratlar Köyü | 2 | 510 | %94,5 | AKP | %45,7 |
| Orhanlı Köyü | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %45,0 |
| Osmanköy | 2 | 550 | %90,7 | AKP | %41,7 |
| Oğulbeyli Köyü | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %58,0 |
| Sarıcaova Köyü | 1 | 46 | %87,0 | CHP | %45,0 |
| Susuz Osmaniye Mah. | 1 | 51 | %92,2 | CHP | %50,0 |
| Yaylabağı-Atatürk Mah. | 2 | 688 | %95,4 | AKP | %44,8 |
| Yaylabağı-Bahçelievler Mah. | 2 | 614 | %97,4 | AKP | %51,0 |
| Yaylabağı-Esentepe Mah. | 2 | 470 | %96,0 | AKP | %55,6 |
| Yenice Köyü | 1 | 51 | %92,2 | CHP | %46,8 |
| Yenikent Mah. | 2 | 428 | %95,1 | MHP | %43,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %39,2 |
| Yukarıtandır Köyü | 2 | 518 | %91,5 | AKP | %46,9 |
| Yiğitpınarı Köyü | 1 | 61 | %93,4 | AKP | %55,4 |
| Zafer Mah. | 2 | 482 | %84,9 | AKP | %49,9 |
| Üçlerkayası Köyü | 2 | 407 | %95,3 | AKP | %50,3 |
| İğdemir Köyü | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %37,0 |
| Şahinler Mah. | 3 | 757 | %82,8 | AKP | %44,7 |