%38,4
AK PARTİ birinci
22.052 geçerli oy · katılım %68,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Emirdağ ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %38,4 ile birinci; 22.052 geçerli oy, katılım %68,8.
Kayıtlı seçmen 34.038 · Oy kullanan 23.420 (katılım %68,8) · Geçerli 22.052 · Geçersiz 1.368
Emirdağ İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.463 | %38,4 |
| MHP | 6.009 | %27,3 |
| CHP | 5.315 | %24,1 |
| İYİ | 908 | %4,1 |
| YRP | 501 | %2,3 |
| ZAFER | 237 | %1,1 |
| SAADET | 200 | %0,9 |
| DP | 83 | %0,4 |
| BBP | 77 | %0,4 |
| MİLLET | 59 | %0,3 |
| BTP | 56 | %0,3 |
| DEM | 44 | %0,2 |
| TİP | 39 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 26 | %0,1 |
| SOL | 18 | %0,1 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
Seçilenler
- Öztürk Köycü · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ceylan Morca · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Süleyman Kocabıçak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Emirdağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ablak Köyü | 1 | 74 | %94,6 | AKP | %55,9 |
| Adayazı Köyü | 3 | 789 | %39,9 | AKP | %46,8 |
| Adaçal Mah. | 3 | 808 | %72,4 | AKP | %42,1 |
| Alibeyce Köyü | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %35,8 |
| Avdan Köyü | 1 | 26 | %84,6 | CHP | %61,1 |
| Aydınyaka Köyü | 1 | 71 | %88,7 | CHP | %35,0 |
| Aziziye Mah. | 6 | 1.834 | %71,5 | AKP | %33,0 |
| Ağılcık Köyü | 1 | 143 | %48,3 | AKP | %50,0 |
| Aşağıaliçomak Köyü | 1 | 126 | %89,7 | CHP | %42,2 |
| Aşağıkurudere Köyü | 1 | 162 | %79,0 | AKP | %36,1 |
| Aşağıpiribeyli Köyü | 2 | 612 | %63,1 | AKP | %53,4 |
| Bademli Köyü | 2 | 401 | %85,3 | CHP | %59,2 |
| Balcam Köyü | 1 | 85 | %78,8 | AKP | %65,1 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 140 | %86,4 | CHP | %30,5 |
| Başkonak Köyü | 2 | 370 | %79,2 | AKP | %41,5 |
| Beyköy | 1 | 48 | %93,8 | MHP | %65,9 |
| Beyören Köyü | 1 | 55 | %94,6 | AKP | %50,0 |
| Burunarkaç Köyü | 1 | 22 | %54,6 | AKP | %41,7 |
| Büyüktuğluk Köyü | 1 | 87 | %63,2 | AKP | %47,1 |
| Camili Köyü | 1 | 47 | %61,7 | AKP | %44,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.311 | %59,5 | AKP | %39,5 |
| Davulga-Alasakallı Mah. | 2 | 591 | %52,8 | AKP | %49,5 |
| Davulga-Domurlu Mah. | 2 | 452 | %50,4 | AKP | %57,0 |
| Davulga-Hisarköy Mah. | 1 | 40 | %90,0 | AKP | %57,6 |
| Davulga-Karakuyu Mah. | 1 | 146 | %55,5 | AKP | %44,6 |
| Davulga-Sofulu Mah. | 2 | 551 | %51,9 | CHP | %41,0 |
| Davulga-İncik Mah. | 1 | 77 | %77,9 | CHP | %47,2 |
| Daydalı Köyü | 1 | 124 | %38,7 | AKP | %34,1 |
| Dağılgan Köyü | 1 | 67 | %80,6 | CHP | %37,7 |
| Dağınık Köyü | 1 | 37 | %94,6 | CHP | %60,0 |
| Demircili Köyü | 1 | 232 | %51,3 | AKP | %63,2 |
| Dereköy | 1 | 174 | %79,9 | AKP | %52,8 |
| Ekizce Köyü | 1 | 304 | %35,9 | AKP | %94,4 |
| Elhan Köyü | 1 | 261 | %72,4 | AKP | %39,5 |
| Emirbaba Mah. | 4 | 1.323 | %64,0 | AKP | %39,5 |
| Emirinköyü | 1 | 112 | %60,7 | AKP | %50,8 |
| Eski Kacerli Mah. | 4 | 1.221 | %69,8 | AKP | %36,9 |
| Eskiakören Köyü | 1 | 69 | %87,0 | CHP | %64,3 |
| Eşrefli Köyü | 1 | 269 | %88,9 | AKP | %42,3 |
| Gedikevi Köyü | 1 | 81 | %100,0 | AKP | %41,3 |
| Gelincik Köyü | 1 | 91 | %74,7 | AKP | %54,8 |
| Gömü-Bağlarbaşı Mah. | 2 | 419 | %65,6 | AKP | %50,0 |
| Gömü-Dörtyol Mah. | 2 | 411 | %61,6 | MHP | %49,6 |
| Gömü-Fatih Mah. | 1 | 358 | %67,0 | MHP | %42,9 |
| Gömü-Gökçeyaka Mah. | 1 | 80 | %100,0 | MHP | %41,8 |
| Gömü-Toki Mah. | 2 | 430 | %61,4 | AKP | %49,2 |
| Gözeli Köyü | 1 | 172 | %86,1 | AKP | %43,8 |
| Güneyköy | 1 | 21 | %100,0 | CHP | %33,3 |
| Güneysaray Köyü | 1 | 309 | %90,3 | CHP | %68,4 |
| Güveççi Köyü | 2 | 446 | %60,1 | AKP | %55,1 |
| Hamzahacılı Köyü | 1 | 225 | %70,7 | AKP | %50,0 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 133 | %70,7 | CHP | %41,1 |
| Karacalar Köyü | 2 | 620 | %55,2 | AKP | %34,1 |
| Karayatak Köyü | 1 | 98 | %61,2 | CHP | %50,9 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.483 | %70,1 | MHP | %36,7 |
| Kılıçlar Köyü | 1 | 46 | %76,1 | AKP | %58,8 |
| Kılıçlı Kavlaklı Köyü | 1 | 56 | %89,3 | MHP | %46,9 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 94 | %89,4 | AKP | %37,5 |
| Kuruca Köyü | 1 | 71 | %77,5 | AKP | %50,0 |
| Leylekli Köyü | 1 | 17 | %105,9 | AKP | %77,8 |
| Menderes Mah. | 5 | 1.247 | %73,5 | AKP | %40,5 |
| Salihler Köyü | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %37,4 |
| Sığracık Köyü | 1 | 179 | %82,7 | AKP | %40,6 |
| Soğukkuyu Köyü | 1 | 62 | %69,4 | CHP | %60,5 |
| Suvermez Köyü | 1 | 293 | %52,9 | CHP | %72,2 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 292 | %80,1 | CHP | %32,7 |
| Tepeköy | 1 | 41 | %85,4 | CHP | %30,3 |
| Tezköy | 2 | 358 | %82,4 | MHP | %34,4 |
| Toklucak Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %43,1 |
| Topdere Köyü | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %56,1 |
| Türkmen Köyü | 1 | 285 | %79,7 | AKP | %38,6 |
| Türkmenakören Köyü | 1 | 245 | %70,2 | AKP | %34,9 |
| Veysel Köyü | 1 | 153 | %83,0 | AKP | %56,1 |
| Yarıkkaya Köyü | 1 | 123 | %88,6 | CHP | %75,0 |
| Yarımca Köyü | 1 | 64 | %81,3 | CHP | %50,0 |
| Yavuz Köyü | 1 | 80 | %83,8 | CHP | %40,0 |
| Yeni Kacerli Mah. | 2 | 418 | %66,8 | MHP | %41,7 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.564 | %60,2 | AKP | %39,3 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.700 | %69,3 | AKP | %41,3 |
| Yenikapı Köyü | 2 | 386 | %55,7 | CHP | %39,6 |
| Yeniköy | 2 | 384 | %85,9 | İYİ | %34,2 |
| Yukarı Kurudere Köyü | 2 | 353 | %72,8 | AKP | %35,3 |
| Yusufağa Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %66,7 |
| Yüreğil Köyü | 2 | 487 | %83,6 | AKP | %51,3 |
| Çatallı Köyü | 1 | 290 | %74,5 | MHP | %61,3 |
| Çaykışla Köyü | 2 | 494 | %70,9 | MHP | %39,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 350 | %82,6 | MHP | %35,9 |
| Çilli Mah. | 4 | 1.400 | %68,5 | MHP | %35,6 |
| Örenköy | 1 | 188 | %91,0 | AKP | %52,6 |
| Özkan Köyü | 1 | 133 | %68,4 | AKP | %44,8 |
| Ümraniye Köyü | 1 | 57 | %93,0 | AKP | %42,3 |
| İncili Mah. | 5 | 1.728 | %73,3 | MHP | %33,4 |
| İnkilap Mah. | 4 | 1.353 | %67,3 | AKP | %40,4 |