%34,8
AK PARTİ birinci
28.516 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dinar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %34,8 ile birinci; 28.516 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 36.160 · Oy kullanan 30.906 (katılım %85,5) · Geçerli 28.516 · Geçersiz 2.390
Dinar İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.925 | %34,8 |
| CHP | 9.224 | %32,4 |
| MHP | 4.736 | %16,6 |
| İYİ | 2.821 | %9,9 |
| YRP | 698 | %2,5 |
| ZAFER | 434 | %1,5 |
| SAADET | 174 | %0,6 |
| BBP | 162 | %0,6 |
| MİLLET | 94 | %0,3 |
| BTP | 72 | %0,3 |
| TİP | 46 | %0,2 |
| DEM | 38 | %0,1 |
| SOL | 35 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 32 | %0,1 |
| VATAN | 25 | %0,1 |
Seçilenler
- Kemal Başoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nihat Çalışkan · CHP · listede 1. sıra
- Bilal Demiröz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Dinar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adliye Mah. | 1 | 347 | %81,3 | CHP | %45,5 |
| Afşar Köyü | 1 | 173 | %82,1 | AKP | %49,6 |
| Akgün Köyü | 2 | 361 | %88,9 | MHP | %55,5 |
| Akpınarlı Köyü | 1 | 115 | %78,3 | AKP | %27,3 |
| Akça Köyü | 1 | 147 | %93,9 | CHP | %28,0 |
| Akçin Köyü | 1 | 53 | %98,1 | MHP | %39,1 |
| Alacaatlı Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %40,0 |
| Alparslan Köyü | 1 | 295 | %91,2 | AKP | %48,7 |
| Altmışevler Mah. | 3 | 778 | %82,9 | CHP | %44,1 |
| Atatürk Mah. | 1 | 251 | %92,8 | AKP | %52,7 |
| Avdan Köyü | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %30,7 |
| Bademli Köyü | 1 | 259 | %90,0 | AKP | %39,6 |
| Bağlar Mah. | 2 | 373 | %92,5 | CHP | %40,2 |
| Belenpınar Köyü | 1 | 65 | %87,7 | AKP | %44,4 |
| Burunkaya Köyü | 1 | 127 | %84,3 | MHP | %39,0 |
| Bülüçalanı Köyü | 1 | 251 | %94,8 | CHP | %34,1 |
| Bilgiç Köyü | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %45,7 |
| Camikebir Mah. | 1 | 210 | %79,5 | CHP | %44,8 |
| Cerityaylası Köyü | 1 | 88 | %102,3 | AKP | %54,8 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 121 | %95,9 | İYİ | %31,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 463 | %84,9 | AKP | %33,4 |
| Dombay Köyü | 1 | 72 | %83,3 | İYİ | %31,0 |
| Doğanlı Köyü | 2 | 617 | %84,6 | AKP | %50,6 |
| Dumanköy | 1 | 206 | %85,4 | İYİ | %34,9 |
| Dörtyol Mah. | 3 | 884 | %84,2 | CHP | %47,7 |
| Dikici Köyü | 2 | 312 | %82,1 | CHP | %29,4 |
| Eldere Köyü | 1 | 25 | %112,0 | AKP | %37,5 |
| Emniyet Mah. | 2 | 512 | %85,6 | CHP | %44,4 |
| Ergenli Köyü | 1 | 44 | %81,8 | MHP | %30,6 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.678 | %79,8 | CHP | %39,4 |
| Gazi Mehmet Çavuş Mah. | 2 | 584 | %86,5 | AKP | %40,2 |
| Gençali Köyü | 1 | 192 | %77,6 | AKP | %51,1 |
| Gökçeli Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %51,4 |
| Göçerli Köyü | 3 | 745 | %87,3 | AKP | %50,5 |
| Gürden Köyü | 1 | 195 | %91,3 | AKP | %35,1 |
| Hacıbeşirli Köyü | 1 | 164 | %84,8 | AKP | %29,0 |
| Haydarlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 295 | %84,1 | AKP | %58,1 |
| Haydarlı-Hürriyet Mah. | 1 | 221 | %85,5 | AKP | %34,5 |
| Haydarlı-Merkez Mah. | 1 | 112 | %83,0 | AKP | %40,9 |
| Haydarlı-Ocaklı Mah. | 1 | 252 | %89,3 | MHP | %46,2 |
| Haydarlı-Yeni Mah. | 1 | 235 | %82,6 | AKP | %46,7 |
| Haydarlı-Örnek Mah. | 1 | 278 | %75,5 | AKP | %51,0 |
| Haydarlı-İstiklal Mah. | 1 | 162 | %79,6 | AKP | %59,3 |
| Hürriyet Mah. | 4 | 1.098 | %79,2 | CHP | %39,8 |
| Ilıca Mah. | 1 | 226 | %86,7 | AKP | %38,2 |
| Kabaklı Köyü | 1 | 63 | %58,7 | CHP | %28,6 |
| Kadılar Köyü | 2 | 412 | %57,3 | AKP | %37,4 |
| Karabedir Köyü | 1 | 134 | %97,0 | AKP | %29,3 |
| Karahacılı Köyü | 2 | 398 | %80,7 | AKP | %46,4 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 103 | %95,2 | BBP | %30,4 |
| Karataş Köyü | 1 | 85 | %94,1 | CHP | %50,0 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %42,1 |
| Keklicek Köyü | 1 | 56 | %105,4 | AKP | %39,7 |
| Kınık Köyü | 2 | 649 | %92,1 | AKP | %39,3 |
| Kızıllı Köyü | 1 | 141 | %91,5 | AKP | %51,7 |
| Konak Mah. | 3 | 824 | %89,4 | CHP | %46,5 |
| Korubaşı Mah. | 5 | 1.741 | %83,2 | CHP | %40,3 |
| Körpeli Köyü | 1 | 26 | %53,9 | AKP | %53,9 |
| Okçular Köyü | 1 | 220 | %69,6 | AKP | %39,0 |
| Otogar Mah. | 3 | 840 | %86,8 | CHP | %38,8 |
| Palaz Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %45,7 |
| Pancar Mah. | 4 | 1.145 | %81,2 | CHP | %44,6 |
| Pazar Mah. | 2 | 464 | %79,5 | CHP | %44,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 515 | %84,1 | CHP | %41,7 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 302 | %96,7 | AKP | %36,7 |
| Sanayi Mah. | 2 | 412 | %86,2 | CHP | %35,2 |
| Santral Mah. | 2 | 439 | %89,5 | CHP | %38,7 |
| Stadyum Mah. | 4 | 1.295 | %81,8 | CHP | %43,2 |
| Suçıkan Mah. | 1 | 240 | %87,9 | CHP | %40,0 |
| Sütlaç Köyü | 1 | 221 | %96,4 | AKP | %56,1 |
| Tatarlı-Altınhisar Mah. | 2 | 532 | %96,6 | MHP | %48,1 |
| Tatarlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 208 | %97,1 | MHP | %56,5 |
| Tatarlı-Fatih Mah. | 2 | 481 | %97,1 | MHP | %47,5 |
| Tatarlı-Yeşilyurt Mah. | 2 | 483 | %96,9 | MHP | %53,1 |
| Tatarlı-Çamlıca Mah. | 1 | 181 | %94,5 | MHP | %59,3 |
| Tatarlı-Çağlayan Mah. | 1 | 278 | %96,4 | MHP | %49,4 |
| Tekin Köyü | 1 | 183 | %96,7 | CHP | %34,6 |
| Toptepe Mah. | 1 | 225 | %85,8 | AKP | %42,4 |
| Tugaylı Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %39,3 |
| Türkmen Köyü | 1 | 71 | %100,0 | İYİ | %53,0 |
| Uluköy | 1 | 318 | %78,9 | CHP | %33,5 |
| Yakaköy | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %38,7 |
| Yapağılı Köyü | 1 | 155 | %87,7 | AKP | %39,5 |
| Yelalan Köyü | 1 | 106 | %89,6 | AKP | %47,1 |
| Yeni Mah. | 3 | 899 | %86,2 | CHP | %38,0 |
| Yeşilhüyük Köyü | 1 | 337 | %91,4 | CHP | %47,9 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 44 | %77,3 | AKP | %35,3 |
| Yeşilçat Köyü | 1 | 211 | %83,9 | CHP | %37,0 |
| Yıprak Köyü | 4 | 1.150 | %84,3 | AKP | %38,7 |
| Yüksel Köyü | 1 | 112 | %78,6 | AKP | %46,3 |
| Çakıcı Köyü | 1 | 247 | %88,3 | AKP | %34,3 |
| Çamlı Köyü | 1 | 36 | %80,6 | AKP | %39,3 |
| Çapalı Köyü | 1 | 226 | %86,7 | CHP | %64,7 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 118 | %72,9 | CHP | %39,0 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 150 | %82,7 | İYİ | %36,0 |
| Çobansaray Köyü | 1 | 61 | %101,6 | AKP | %40,3 |
| Çiçektepe Köyü | 3 | 820 | %89,8 | AKP | %36,1 |
| Üçlerce Mah. | 1 | 243 | %91,8 | CHP | %53,2 |
| İncirli Mah. | 3 | 1.051 | %85,0 | CHP | %39,7 |
| İstasyon Mah. | 2 | 525 | %80,8 | CHP | %37,0 |
| İtfaiye Mah. | 3 | 954 | %84,9 | CHP | %41,9 |