%28,0
AK PARTİ birinci
19.269 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çay ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %28,0 ile birinci; 19.269 geçerli oy, katılım %87,8.
Kayıtlı seçmen 23.353 · Oy kullanan 20.500 (katılım %87,8) · Geçerli 19.269 · Geçersiz 1.231
Çay İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.403 | %28,0 |
| MHP | 4.693 | %24,4 |
| İYİ | 4.161 | %21,6 |
| CHP | 2.323 | %12,1 |
| YRP | 1.229 | %6,4 |
| BBP | 1.015 | %5,3 |
| SAADET | 142 | %0,7 |
| DP | 83 | %0,4 |
| BTP | 75 | %0,4 |
| MİLLET | 46 | %0,2 |
| TİP | 36 | %0,2 |
| SOL | 25 | %0,1 |
| VATAN | 21 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,1 |
Seçilenler
- Veli Koç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Faruk Kökcür · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mevlüt Türk · İYİ · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çay mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkonak Köyü | 3 | 882 | %84,1 | YRP | %39,1 |
| Aktaş Mah. | 2 | 591 | %85,5 | İYİ | %30,9 |
| Ali Kaleli Mah. | 1 | 268 | %88,1 | İYİ | %46,5 |
| Ali İhsan Paşa Mah. | 2 | 425 | %88,5 | İYİ | %30,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 149 | %79,2 | AKP | %45,8 |
| Aydoğmuş Köyü | 1 | 215 | %92,1 | AKP | %52,4 |
| Aşağı Mah. | 1 | 346 | %89,9 | İYİ | %36,6 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.555 | %83,9 | İYİ | %31,5 |
| Bulanık Köyü | 1 | 225 | %94,7 | AKP | %37,7 |
| Cedit Mah. | 3 | 746 | %84,7 | İYİ | %33,8 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 122 | %83,6 | İYİ | %32,7 |
| Demirağaç Mah. | 1 | 260 | %90,0 | İYİ | %34,0 |
| Deresinek Köyü | 3 | 751 | %85,1 | CHP | %57,9 |
| Devederesi Köyü | 1 | 290 | %92,8 | AKP | %33,9 |
| Dumlupınar Mah. | 1 | 324 | %89,5 | İYİ | %31,0 |
| Eber Köyü | 2 | 566 | %81,5 | AKP | %31,8 |
| Elbiz Mah. | 1 | 239 | %89,5 | AKP | %37,6 |
| Göcen Köyü | 1 | 98 | %98,0 | AKP | %35,6 |
| Kadıköy | 1 | 198 | %78,3 | İYİ | %33,6 |
| Karamık Köyü | 2 | 629 | %90,5 | MHP | %45,4 |
| Karamıkkaracaören-Aşağı Mah. | 2 | 575 | %92,0 | AKP | %28,2 |
| Karamıkkaracaören-Bağlar Mah. | 2 | 382 | %93,2 | YRP | %31,5 |
| Karamıkkaracaören-Seka Mah. | 2 | 693 | %88,0 | YRP | %28,4 |
| Karamıkkaracaören-Yukarı Mah. | 1 | 302 | %90,1 | İYİ | %28,9 |
| Kılıçyaka Köyü | 1 | 216 | %90,7 | AKP | %41,3 |
| Koçbeyli Köyü | 4 | 1.063 | %88,4 | AKP | %39,3 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 619 | %87,1 | İYİ | %34,3 |
| Maltepe Köyü | 1 | 233 | %93,6 | İYİ | %42,1 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 113 | %92,9 | MHP | %30,3 |
| Orta Mah. | 2 | 662 | %84,4 | İYİ | %35,3 |
| Pazarağaç-Afyon Mah. | 1 | 319 | %95,9 | AKP | %46,5 |
| Pazarağaç-Beşevler Mah. | 1 | 199 | %98,0 | AKP | %40,4 |
| Pazarağaç-Karabulut Mah. | 2 | 617 | %95,5 | AKP | %50,7 |
| Pazarağaç-Orta Mah. | 2 | 461 | %97,2 | MHP | %43,7 |
| Pazarağaç-Yukarı Mah. | 2 | 370 | %98,7 | AKP | %47,6 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 267 | %88,8 | İYİ | %28,9 |
| Tekke Mah. | 1 | 130 | %91,5 | MHP | %32,1 |
| Vakıf Mah. | 5 | 1.504 | %81,9 | İYİ | %29,9 |
| Yaka Mah. | 2 | 467 | %88,4 | AKP | %29,6 |
| Yeşilevler Mah. | 1 | 331 | %93,7 | İYİ | %32,4 |
| Yeşilyurt Köyü | 3 | 776 | %84,7 | CHP | %34,0 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 337 | %85,8 | İYİ | %32,7 |
| Çayıryazı Köyü | 1 | 290 | %89,7 | AKP | %43,2 |
| İnli Köyü | 4 | 1.125 | %90,8 | AKP | %34,1 |
| İstasyon Mah. | 1 | 120 | %92,5 | İYİ | %44,4 |
| Şirinevler Mah. | 7 | 2.303 | %85,2 | MHP | %27,7 |