%61,2
CHP birinci
146.781 geçerli oy · katılım %81,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yunusemre ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %61,2 ile birinci; 146.781 geçerli oy, katılım %81,8.
Kayıtlı seçmen 190.047 · Oy kullanan 155.473 (katılım %81,8) · Geçerli 146.781 · Geçersiz 8.692
Yunusemre Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 89.802 | %61,2 |
| MHP | 33.262 | %22,7 |
| İYİ | 13.370 | %9,1 |
| YRP | 3.833 | %2,6 |
| ZAFER | 1.938 | %1,3 |
| GELECEK | 890 | %0,6 |
| DP | 573 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 433 | %0,3 |
| MEMLEKET | 420 | %0,3 |
| MİLLET | 391 | %0,3 |
| AB | 369 | %0,3 |
| HAK-PAR | 276 | %0,2 |
| YTP | 225 | %0,2 |
| VATAN | 212 | %0,1 |
| BTP | 211 | %0,1 |
| EMEP | 177 | %0,1 |
| DSP | 174 | %0,1 |
| TKP | 168 | %0,1 |
| TKH | 57 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yunusemre mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 14 | 4.704 | %75,6 | CHP | %61,5 |
| 75. Yıl Mah. | 19 | 6.334 | %82,3 | CHP | %63,4 |
| Akgedik Mah. | 16 | 5.459 | %83,6 | CHP | %50,0 |
| Akmescit Mah. | 14 | 4.748 | %82,8 | CHP | %64,1 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 164 | %100,0 | MHP | %33,6 |
| Asmacık Mah. | 1 | 194 | %102,6 | MHP | %44,0 |
| Atatürk Mah. | 17 | 5.752 | %76,9 | CHP | %61,9 |
| Avdal Mah. | 1 | 96 | %94,8 | CHP | %48,2 |
| Ayni Ali Mah. | 15 | 5.150 | %83,4 | CHP | %61,3 |
| Barbaros Mah. | 29 | 9.814 | %83,7 | CHP | %47,9 |
| Bağyolu Mah. | 1 | 351 | %95,7 | CHP | %50,0 |
| Beydere Mah. | 1 | 38 | %97,4 | CHP | %40,6 |
| Bostanlar Mah. | 1 | 102 | %98,0 | CHP | %49,4 |
| Büyüksümbüller Mah. | 1 | 165 | %100,0 | CHP | %44,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.815 | %78,0 | CHP | %68,6 |
| Davutlar Mah. | 1 | 242 | %99,6 | MHP | %33,0 |
| Dazyurt Mah. | 1 | 307 | %96,1 | MHP | %38,0 |
| Demirci Mah. | 1 | 51 | %98,0 | CHP | %34,1 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 193 | %97,9 | MHP | %49,7 |
| Düzlen Mah. | 1 | 339 | %97,4 | MHP | %51,1 |
| Emlakdere Mah. | 2 | 545 | %86,8 | CHP | %44,7 |
| Evrenos Mah. | 1 | 276 | %90,9 | CHP | %44,9 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.199 | %78,2 | CHP | %46,8 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 81 | %106,2 | CHP | %44,6 |
| Gülbahçe Mah. | 1 | 232 | %92,7 | CHP | %83,6 |
| Gürle Mah. | 1 | 132 | %97,0 | CHP | %41,3 |
| Güzelyurt Mah. | 48 | 16.374 | %82,3 | CHP | %69,2 |
| Hafsa Sultan Mah. | 27 | 9.038 | %83,1 | CHP | %63,3 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 112 | %98,2 | MHP | %50,5 |
| Karaali Mah. | 2 | 492 | %93,3 | CHP | %45,0 |
| Karahüseyinli Mah. | 1 | 27 | %92,6 | İYİ | %36,4 |
| Karakılıçlı Mah. | 1 | 289 | %94,8 | CHP | %38,6 |
| Karakoca Mah. | 1 | 209 | %94,3 | MHP | %42,6 |
| Karaveliler Mah. | 1 | 122 | %97,5 | İYİ | %39,8 |
| Karayağcıhacılar Mah. | 1 | 42 | %109,5 | CHP | %55,0 |
| Kayapınar Mah. | 4 | 907 | %94,4 | CHP | %55,9 |
| Kaynak Mah. | 11 | 3.456 | %86,3 | CHP | %59,6 |
| Keçili Köy Mah. | 5 | 1.685 | %85,9 | CHP | %58,5 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 103 | %100,0 | MHP | %59,2 |
| Kocakoru Mah. | 1 | 43 | %95,4 | MHP | %51,4 |
| Koruköy Mah. | 1 | 103 | %88,4 | CHP | %42,5 |
| Kozaklar Mah. | 1 | 48 | %110,4 | MHP | %44,9 |
| Kuyualan Mah. | 11 | 3.812 | %82,9 | CHP | %63,8 |
| Küçükbelen Mah. | 1 | 144 | %97,9 | CHP | %32,1 |
| Küçüksümbüller Mah. | 1 | 59 | %100,0 | CHP | %42,1 |
| Lalapaşa Mah. | 7 | 2.196 | %82,2 | CHP | %61,4 |
| Laleli Mah. | 12 | 3.936 | %82,0 | CHP | %63,3 |
| Maldan Mah. | 2 | 604 | %96,2 | MHP | %49,1 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 23 | 7.874 | %74,3 | CHP | %78,5 |
| Merkez Efendi Mah. | 25 | 8.600 | %82,1 | CHP | %66,2 |
| Mesir Mah. | 13 | 3.961 | %84,0 | CHP | %62,9 |
| Mollasüleymanlı Mah. | 1 | 29 | %117,2 | MHP | %41,2 |
| Muradiye Mah. | 74 | 25.143 | %75,4 | CHP | %65,7 |
| Mutlu Mah. | 10 | 3.258 | %81,4 | CHP | %61,4 |
| Müslih Mah. | 1 | 146 | %97,3 | MHP | %38,1 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 170 | %92,9 | MHP | %47,4 |
| Osmancalı Mah. | 2 | 365 | %95,6 | CHP | %50,3 |
| Otmanlar Mah. | 1 | 119 | %101,7 | CHP | %40,4 |
| Pelitalan Mah. | 3 | 794 | %96,4 | MHP | %49,8 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 105 | %97,1 | MHP | %46,8 |
| Recepli Mah. | 1 | 341 | %93,3 | MHP | %50,2 |
| Sakallı Mah. | 1 | 150 | %95,3 | CHP | %39,5 |
| Sarıahmetli Mah. | 1 | 126 | %93,7 | MHP | %35,0 |
| Sarınasuhlar Mah. | 1 | 58 | %93,1 | CHP | %40,0 |
| Sarma Mah. | 1 | 351 | %98,9 | CHP | %45,4 |
| Seyitli Mah. | 2 | 462 | %98,5 | MHP | %50,8 |
| Spil Mah. | 4 | 1.387 | %82,4 | CHP | %61,9 |
| Sümbültepe Mah. | 1 | 29 | %113,8 | MHP | %40,0 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 193 | %97,4 | MHP | %40,5 |
| Tevfikiye Mah. | 25 | 8.531 | %81,8 | CHP | %66,0 |
| Topçuasım Mah. | 15 | 5.078 | %82,3 | CHP | %64,5 |
| Turgutalp Mah. | 1 | 126 | %83,3 | CHP | %45,0 |
| Türkmen Mah. | 1 | 145 | %99,3 | MHP | %45,5 |
| Uncubozköy Mah. | 25 | 8.396 | %81,4 | CHP | %69,1 |
| Uzunburun Mah. | 1 | 132 | %97,7 | CHP | %60,3 |
| Uzunlar Mah. | 1 | 138 | %92,8 | MHP | %36,3 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 170 | %96,5 | MHP | %41,1 |
| Yağcılar Mah. | 3 | 844 | %93,4 | CHP | %46,8 |
| Yenimahalle Mah. | 34 | 11.783 | %82,8 | CHP | %57,8 |
| Yuntdağıköseler Mah. | 1 | 181 | %95,6 | MHP | %59,4 |
| Yuntdağyenice Mah. | 2 | 386 | %93,5 | MHP | %59,6 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 442 | %94,1 | CHP | %50,0 |
| Örencik Mah. | 2 | 359 | %99,2 | CHP | %32,7 |
| Örselli Mah. | 1 | 154 | %100,0 | MHP | %58,9 |
| Üçpınar Mah. | 3 | 1.017 | %91,8 | CHP | %65,9 |
| İlyasçılar Mah. | 1 | 97 | %97,9 | MHP | %52,9 |
| Şamar Mah. | 1 | 123 | %107,3 | CHP | %69,8 |