Turgutlu · Büyükşehir belediye başkanı
%52,5
CHP birinci
101.393 geçerli oy · katılım %82,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turgutlu ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,5 ile birinci; 101.393 geçerli oy, katılım %82,3.
Turgutlu
Kayıtlı seçmen 130.575 · Oy kullanan 107.423 (katılım %82,3) · Geçerli 101.393 · Geçersiz 6.030
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 13 | 4.352 | %81,0 | CHP | %59,5 |
| Akköy Mah. | 1 | 49 | %108,2 | MHP | %42,3 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 591 | %96,5 | CHP | %51,9 |
| Albayrak Mah. | 11 | 3.712 | %80,2 | CHP | %43,9 |
| Altay Mah. | 12 | 3.873 | %79,7 | CHP | %51,4 |
| Atatürk Mah. | 19 | 6.345 | %80,3 | CHP | %50,4 |
| Avşar Mah. | 6 | 1.903 | %88,7 | MHP | %48,9 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 243 | %96,3 | MHP | %65,4 |
| Aşağıbozkır Mah. | 1 | 183 | %88,5 | MHP | %70,5 |
| Baktırlı Mah. | 1 | 148 | %102,0 | MHP | %57,5 |
| Bozkır Mah. | 1 | 259 | %95,4 | CHP | %52,7 |
| Bozkurt Mah. | 7 | 2.259 | %82,3 | CHP | %44,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 32 | 10.722 | %80,0 | CHP | %64,1 |
| Dalbahçe Mah. | 2 | 561 | %95,0 | MHP | %52,3 |
| Dağyeniköy Mah. | 1 | 149 | %94,0 | MHP | %56,7 |
| Derbent Mah. | 4 | 1.399 | %86,5 | CHP | %49,7 |
| Ergenekon Mah. | 27 | 9.286 | %81,9 | CHP | %57,3 |
| Gökgedik Mah. | 1 | 169 | %97,6 | CHP | %53,2 |
| Güney Mah. | 1 | 325 | %96,0 | CHP | %45,9 |
| Hacıisalar Mah. | 1 | 248 | %92,7 | MHP | %61,4 |
| Irlamaz Mah. | 2 | 380 | %89,7 | CHP | %50,0 |
| Kabaçınar Mah. | 1 | 249 | %99,6 | MHP | %60,9 |
| Karaköy Mah. | 1 | 254 | %98,4 | MHP | %61,7 |
| Karaoluk Mah. | 1 | 128 | %90,6 | MHP | %42,1 |
| Kayrak Mah. | 1 | 322 | %99,1 | MHP | %49,0 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 1.964 | %84,1 | CHP | %47,6 |
| Kurudere Mah. | 1 | 152 | %100,7 | MHP | %38,8 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 314 | %96,8 | MHP | %50,9 |
| Musacalı Mah. | 2 | 486 | %89,3 | CHP | %49,4 |
| Musalaryeniköy Mah. | 1 | 263 | %95,8 | CHP | %56,6 |
| Mustafa Kemal Mah. | 21 | 7.185 | %79,0 | CHP | %55,3 |
| Osmancık Mah. | 1 | 201 | %94,0 | CHP | %40,8 |
| Sarıbey Mah. | 2 | 373 | %97,6 | CHP | %62,2 |
| Selvilitepe Mah. | 42 | 14.240 | %80,4 | CHP | %45,6 |
| Subaşı Mah. | 15 | 4.839 | %81,3 | CHP | %59,5 |
| Sinirli Mah. | 1 | 191 | %92,2 | CHP | %61,5 |
| Sivrice Mah. | 1 | 91 | %94,5 | MHP | %44,7 |
| Temrek Mah. | 1 | 80 | %91,3 | CHP | %66,7 |
| Turan Mah. | 10 | 3.235 | %79,5 | CHP | %54,7 |
| Turgutlar Mah. | 9 | 2.942 | %84,3 | CHP | %44,1 |
| Urganlı Mah. | 10 | 3.167 | %85,6 | CHP | %52,2 |
| Yakuplar Mah. | 1 | 140 | %99,3 | MHP | %42,7 |
| Yayla Mah. | 1 | 158 | %91,8 | MHP | %54,6 |
| Yedi Eylül Mah. | 23 | 7.717 | %80,8 | CHP | %53,5 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.730 | %82,4 | CHP | %56,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 279 | %93,6 | CHP | %59,8 |
| Yıldırım Mah. | 17 | 5.941 | %80,8 | CHP | %51,3 |
| Yılmazlar Mah. | 12 | 3.926 | %82,1 | CHP | %55,9 |
| Yunusdere Mah. | 1 | 158 | %92,4 | MHP | %50,0 |
| Yiğitler Mah. | 7 | 2.315 | %80,1 | CHP | %47,6 |
| Çampınar Mah. | 1 | 271 | %88,2 | CHP | %43,8 |
| Çatalköprü Mah. | 2 | 361 | %97,0 | CHP | %49,4 |
| Çepnibektaş Mah. | 1 | 333 | %95,8 | CHP | %83,5 |
| Çepnidere Mah. | 3 | 973 | %88,6 | CHP | %94,2 |
| Çıkrıkçı Mah. | 2 | 705 | %96,3 | MHP | %46,1 |
| Ören Mah. | 1 | 324 | %90,7 | MHP | %46,6 |
| Özyurt Mah. | 5 | 1.615 | %85,0 | CHP | %46,7 |
| İstasyonaltı Mah. | 10 | 3.484 | %79,6 | CHP | %65,1 |
| İstiklal Mah. | 7 | 2.383 | %83,3 | CHP | %51,7 |
| İzzettin Mah. | 2 | 416 | %94,0 | CHP | %48,5 |
| Şehitler Mah. | 23 | 7.514 | %81,1 | CHP | %48,6 |