%63,8
CHP birinci
66.060 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Soma ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %63,8 ile birinci; 66.060 geçerli oy, katılım %84,8.
Kayıtlı seçmen 83.383 · Oy kullanan 70.723 (katılım %84,8) · Geçerli 66.060 · Geçersiz 4.663
Soma Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 42.133 | %63,8 |
| MHP | 13.676 | %20,7 |
| İYİ | 3.834 | %5,8 |
| YRP | 3.277 | %5,0 |
| ZAFER | 501 | %0,8 |
| GELECEK | 428 | %0,7 |
| AB | 353 | %0,5 |
| DP | 288 | %0,4 |
| BTP | 261 | %0,4 |
| MİLLET | 198 | %0,3 |
| MEMLEKET | 180 | %0,3 |
| HAK-PAR | 174 | %0,3 |
| YTP | 140 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 138 | %0,2 |
| VATAN | 120 | %0,2 |
| EMEP | 116 | %0,2 |
| DSP | 114 | %0,2 |
| TKP | 91 | %0,1 |
| TKH | 38 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Soma mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adil Mah. | 1 | 27 | %100,0 | MHP | %42,3 |
| Akçaavlu Mah. | 1 | 227 | %94,3 | MHP | %35,6 |
| Atatürk Mah. | 19 | 6.586 | %84,0 | CHP | %62,3 |
| Avdan Mah. | 6 | 1.895 | %91,1 | CHP | %66,6 |
| Bayat Mah. | 1 | 230 | %96,5 | CHP | %63,4 |
| Beyce Mah. | 1 | 312 | %96,5 | CHP | %52,8 |
| Boncuklu Mah. | 1 | 59 | %101,7 | MHP | %52,0 |
| Bozarmut Mah. | 1 | 167 | %99,4 | CHP | %68,7 |
| Büyük Güney Mah. | 1 | 79 | %91,1 | CHP | %56,1 |
| Büyük Işıklar Mah. | 1 | 59 | %100,0 | CHP | %69,6 |
| Cenkyeri Mah. | 8 | 2.288 | %87,9 | CHP | %61,5 |
| Cuma Mah. | 12 | 4.109 | %83,4 | CHP | %65,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.847 | %85,0 | CHP | %64,0 |
| Darkale Mah. | 1 | 71 | %87,3 | CHP | %59,3 |
| Deniş Mah. | 1 | 129 | %96,9 | CHP | %72,3 |
| Dereköy Mah. | 1 | 20 | %125,0 | CHP | %52,2 |
| Devlethan Mah. | 1 | 58 | %103,5 | CHP | %48,2 |
| Dualar Mah. | 1 | 180 | %96,7 | MHP | %53,6 |
| Duğla Mah. | 1 | 98 | %99,0 | MHP | %30,6 |
| Evciler Mah. | 1 | 131 | %93,9 | CHP | %39,5 |
| Eğnez Mah. | 1 | 221 | %99,1 | CHP | %48,8 |
| Göktaş Mah. | 1 | 136 | %102,2 | CHP | %55,6 |
| Hacıyusuf Mah. | 1 | 157 | %91,7 | CHP | %48,6 |
| Hamidiye (MERKEZ) Mah. | 1 | 353 | %90,9 | CHP | %52,3 |
| Hamidiye Mah. | 15 | 4.664 | %84,0 | CHP | %64,5 |
| Hatun Mah. | 1 | 136 | %100,0 | CHP | %81,5 |
| Heciz Mah. | 1 | 118 | %97,5 | CHP | %57,3 |
| Hürriyet Mah. | 15 | 4.667 | %83,0 | CHP | %64,6 |
| Kaplan Mah. | 1 | 52 | %94,2 | İYİ | %37,0 |
| Karacahisar Mah. | 1 | 126 | %102,4 | CHP | %72,3 |
| Karacakaş Mah. | 2 | 447 | %91,3 | CHP | %49,2 |
| Karamanlı Mah. | 9 | 2.726 | %84,1 | CHP | %66,4 |
| Karaçam Mah. | 1 | 106 | %96,2 | CHP | %96,9 |
| Kayrakaltı Mah. | 1 | 192 | %99,0 | MHP | %40,1 |
| Kızılören Mah. | 1 | 113 | %100,9 | CHP | %61,6 |
| Kobaklar Mah. | 1 | 10 | %180,0 | MHP | %38,9 |
| Koyundere Mah. | 1 | 49 | %100,0 | CHP | %38,3 |
| Kozanlı Mah. | 1 | 171 | %85,4 | CHP | %63,6 |
| Kozluören Mah. | 1 | 175 | %99,4 | CHP | %95,9 |
| Kum Mah. | 1 | 111 | %93,7 | CHP | %67,8 |
| Kurtuluş Mah. | 23 | 7.508 | %80,8 | CHP | %71,8 |
| Küçük Güney Mah. | 1 | 76 | %105,3 | CHP | %50,0 |
| Kiraz Mah. | 1 | 104 | %94,2 | CHP | %36,4 |
| Menteşe Mah. | 1 | 38 | %100,0 | CHP | %47,2 |
| Naldöken Mah. | 1 | 73 | %104,1 | CHP | %41,3 |
| Namazgah Mah. | 13 | 4.197 | %83,9 | CHP | %67,8 |
| Nihat Danışman Mah. | 9 | 2.918 | %80,8 | CHP | %72,4 |
| Onüç Eylül Mah. | 14 | 4.692 | %82,7 | CHP | %62,9 |
| Pirahmet Mah. | 1 | 116 | %99,1 | MHP | %38,8 |
| Samsacı Mah. | 4 | 1.315 | %86,2 | CHP | %64,4 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 60 | %98,3 | CHP | %42,3 |
| Sevişler Mah. | 1 | 189 | %98,9 | CHP | %61,5 |
| Sultaniye Mah. | 1 | 35 | %111,4 | MHP | %41,7 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 71 | %90,1 | MHP | %36,2 |
| Tabanlar Mah. | 1 | 94 | %97,9 | CHP | %41,7 |
| Tekeli Işıklar Mah. | 1 | 118 | %99,2 | CHP | %40,0 |
| Turgutalp Mah. | 37 | 11.471 | %82,0 | CHP | %62,3 |
| Türkali Mah. | 1 | 63 | %103,2 | MHP | %24,1 |
| Türkpiyala Mah. | 1 | 83 | %95,2 | CHP | %59,0 |
| Ularca Mah. | 1 | 253 | %96,1 | CHP | %93,1 |
| Uruzlar Mah. | 1 | 79 | %102,5 | CHP | %41,2 |
| Vakıflı Mah. | 1 | 45 | %100,0 | MHP | %51,3 |
| Yayladalı Mah. | 1 | 36 | %97,2 | CHP | %51,7 |
| Yağcılı Mah. | 2 | 432 | %96,8 | CHP | %60,8 |
| Yırca Mah. | 1 | 222 | %90,1 | CHP | %78,2 |
| Zafer Mah. | 17 | 5.181 | %85,8 | CHP | %63,9 |
| Çatalçam Mah. | 1 | 44 | %104,6 | CHP | %31,7 |
| Çavdır Mah. | 1 | 152 | %97,4 | CHP | %62,0 |
| Çevircek Mah. | 1 | 90 | %106,7 | MHP | %30,7 |
| İnönü Mah. | 15 | 5.056 | %85,8 | CHP | %60,2 |
| İstasyon Mah. | 10 | 3.270 | %84,6 | CHP | %62,3 |