%59,2
CHP birinci
94.794 geçerli oy · katılım %82,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şehzadeler ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %59,2 ile birinci; 94.794 geçerli oy, katılım %82,8.
Kayıtlı seçmen 122.461 · Oy kullanan 101.388 (katılım %82,8) · Geçerli 94.794 · Geçersiz 6.594
Şehzadeler Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 56.142 | %59,2 |
| MHP | 21.305 | %22,5 |
| İYİ | 9.558 | %10,1 |
| YRP | 3.326 | %3,5 |
| ZAFER | 1.047 | %1,1 |
| GELECEK | 766 | %0,8 |
| DP | 499 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 384 | %0,4 |
| MEMLEKET | 290 | %0,3 |
| AB | 282 | %0,3 |
| HAK-PAR | 194 | %0,2 |
| MİLLET | 189 | %0,2 |
| YTP | 164 | %0,2 |
| TKP | 129 | %0,1 |
| EMEP | 129 | %0,1 |
| VATAN | 125 | %0,1 |
| BTP | 119 | %0,1 |
| DSP | 106 | %0,1 |
| TKH | 40 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şehzadeler mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 1.Anafartalar Mah. | 8 | 2.522 | %81,3 | CHP | %75,2 |
| 2.Anafartalar Mah. | 13 | 4.498 | %79,6 | CHP | %70,4 |
| Adakale Mah. | 8 | 2.761 | %81,9 | CHP | %58,7 |
| Adnan Menderes Mah. | 9 | 3.111 | %79,8 | CHP | %49,5 |
| Ahmet Bedevi Mah. | 10 | 3.244 | %78,2 | CHP | %57,8 |
| Akıncılar Mah. | 7 | 2.338 | %80,0 | CHP | %64,8 |
| Akpınar Mah. | 14 | 4.799 | %82,9 | CHP | %46,3 |
| Alaybey Mah. | 20 | 6.729 | %82,3 | CHP | %58,5 |
| Arda Mah. | 12 | 3.911 | %81,5 | CHP | %60,7 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 107 | %98,1 | CHP | %56,4 |
| Aşağıçobanisa Mah. | 7 | 2.404 | %86,3 | CHP | %63,9 |
| Bayındırlık Mah. | 5 | 1.599 | %81,5 | CHP | %39,7 |
| Belenyenice Mah. | 1 | 153 | %92,2 | MHP | %48,0 |
| Dere Mah. | 4 | 1.218 | %82,6 | CHP | %56,3 |
| Dilşikar Mah. | 12 | 4.014 | %80,9 | CHP | %55,3 |
| Dinçer Mah. | 7 | 2.296 | %79,2 | CHP | %61,7 |
| Ege Mah. | 11 | 3.779 | %81,3 | CHP | %53,4 |
| Gediz Mah. | 3 | 725 | %81,5 | CHP | %42,0 |
| Gökbel Mah. | 1 | 227 | %96,5 | MHP | %52,9 |
| Göktaşlı Mah. | 9 | 3.038 | %79,9 | CHP | %49,4 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 157 | %101,3 | MHP | %41,4 |
| Hacıhaliller Mah. | 3 | 767 | %92,8 | CHP | %67,1 |
| Halıtlı Mah. | 2 | 424 | %97,4 | CHP | %41,6 |
| Hamzabeyli Mah. | 2 | 529 | %88,1 | CHP | %67,2 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 92 | %98,9 | CHP | %39,2 |
| Kalemli Mah. | 1 | 247 | %98,0 | MHP | %41,6 |
| Karaağaçlı Mah. | 6 | 1.815 | %86,9 | CHP | %46,8 |
| Karaoğlanlı Mah. | 5 | 1.432 | %88,8 | CHP | %52,7 |
| Karayenice Mah. | 2 | 398 | %96,7 | CHP | %35,6 |
| Kazım Karabekir Mah. | 13 | 4.399 | %78,4 | CHP | %69,7 |
| Kağan Mah. | 1 | 219 | %99,5 | CHP | %36,2 |
| Kırançiftliği Mah. | 1 | 96 | %96,9 | CHP | %61,0 |
| Kocatepe Mah. | 3 | 746 | %85,8 | CHP | %42,7 |
| Kuşlubahçe Mah. | 12 | 3.872 | %83,3 | CHP | %62,8 |
| Mimarsinan Mah. | 9 | 2.898 | %80,3 | CHP | %68,9 |
| Nurlupınar Mah. | 5 | 1.613 | %82,9 | CHP | %43,2 |
| Nişancıpaşa Mah. | 8 | 2.756 | %81,7 | CHP | %64,6 |
| Peker Mah. | 17 | 5.809 | %81,8 | CHP | %67,7 |
| Sakarya Mah. | 12 | 4.042 | %82,2 | CHP | %67,9 |
| Sancaklıbozköy Mah. | 6 | 1.894 | %89,5 | CHP | %49,4 |
| Sancaklıkayadibi Mah. | 1 | 125 | %98,4 | CHP | %36,8 |
| Sancaklıuzunçınar Mah. | 1 | 116 | %96,6 | CHP | %55,8 |
| Sancaklıçeşmebaşı Mah. | 1 | 194 | %93,8 | MHP | %37,6 |
| Sancaklıiğdecik Mah. | 3 | 889 | %94,4 | CHP | %53,8 |
| Sarıalan Mah. | 1 | 194 | %100,0 | CHP | %40,9 |
| Saruhan Mah. | 7 | 2.213 | %80,2 | CHP | %52,2 |
| Selimşahlar Mah. | 4 | 1.354 | %88,5 | CHP | %49,8 |
| Tekeliler Mah. | 1 | 144 | %97,2 | CHP | %61,5 |
| Tepecik Mah. | 1 | 255 | %99,6 | CHP | %39,0 |
| Tunca Mah. | 7 | 2.434 | %82,0 | CHP | %60,3 |
| Turgut Özal Mah. | 7 | 2.160 | %81,6 | CHP | %62,0 |
| Tilkisüleymaniye Mah. | 2 | 377 | %97,4 | CHP | %46,9 |
| Utku Mah. | 7 | 2.248 | %80,2 | CHP | %66,9 |
| Veziroğlu Mah. | 1 | 243 | %96,3 | CHP | %54,0 |
| Yarhasanlar Mah. | 22 | 7.592 | %81,2 | CHP | %64,2 |
| Yeniharmandalı Mah. | 1 | 266 | %92,1 | CHP | %58,0 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 884 | %98,1 | CHP | %93,5 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 588 | %96,3 | CHP | %51,7 |
| Yukarıçobanisa Mah. | 1 | 347 | %89,6 | CHP | %47,4 |
| Çamköy Mah. | 1 | 127 | %93,7 | CHP | %38,6 |
| Çarşı Mah. | 4 | 1.077 | %84,8 | CHP | %61,0 |
| Çavuşoğlu Mah. | 1 | 304 | %79,9 | CHP | %55,8 |
| Çerkezmahmudiye Mah. | 1 | 83 | %94,0 | CHP | %56,3 |
| Çınarlıkuyu Mah. | 2 | 424 | %79,7 | CHP | %44,1 |
| İbrahimçelebi Mah. | 8 | 2.565 | %83,7 | CHP | %64,9 |
| İshakçelebı Mah. | 1 | 269 | %77,0 | CHP | %45,9 |
| Şehitler Mah. | 22 | 7.311 | %83,5 | CHP | %58,8 |